Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Архітектура -> Церква на 300 чоловік з молодіжним комплексом

Церква на 300 чоловік з молодіжним комплексом

Назва:
Церква на 300 чоловік з молодіжним комплексом
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,88 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ВСТУП.
Будівництво і проектування церкви – одне із найвідповідальніших, найтяжчих та найпочесніших завдань для архітекторів і будівельників: потрібно запроектувати і звести будівлю, а водночас і мистецький твір – громадський вислів віри свого народу.
Із початком розбудови української державності постало і питання відродження національної культури й духовності,без чого неможливо створити міцну, незалежну, самостійну Україну. А культура і духовне життя нації тісно пов’язане з релігією. Як сказав Олесь Гончар: “…неможливо уявити собі цілісно і монолітно наше духовне життя без релігійних традицій, які міцно перепліталися між собою і творили одне ціле. У святинях, під час урочистих Богослужень, відчуваєш дух нашої історії, культури минулого. То - наша гордість…”
Відродження української держави дало поштовх і відродженню храмового будівництва в Україні. В наших містах і селах поновлюються старі та будуються нові церкви. У даний час перед архітекторами та будівельниками стоїть важливе і відповідальне завдання на сучасному етапі історичного розвитку української держави – відродити храмове будівництво, використовуючи нові технології, будівельні та оздоблювані матеріали,створити нову сучасну церковну архітектуру, яка займає гідне місце у вітчизняному та світовому зодчестві, стане продовженням еволюційної багатовікової традиції українського церковного будівництва.
Історія розвитку храмового будівництва.
Для кращого розуміння проблеми церковного будівництва в сучасних умовах варто зробити невеличкий екскурс в історію, “бо хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього.”
Будівництво храмів та поширення християнства серед східних слов’ян почалося ще до його офіційного утвердження в Київській Русі у 988 році.
Є дані, що засновник Києва князь Кий був християнином, а офіційне Хрещення Київської Русі відбулося у 860 році під час правління великого київського князя Аскольда. Князь Олег у 911 – 912 роках прийняв християнство. Князь Ігор хрестився разом з дружиною Ольгою. Згодом і княгиня Ольга, яка правила державою після смерті чоловіка, збудувала принаймі дві церкви: у Києві та Пскові. Великий князь Володимир охрестив себе та киян у 988 році. Відтоді християнство остаточно утвердилося по всій Руській землі. Поширення християнства у Київській Русі мало для нашої держави велике значення: піднялась роль Великокняжої київської влади; християнська релігія ще тісніше залучала Київську Русь у сферу європейської культури, витоки якої походили з античної духовно-мистецької спадщини, а також дала струнке на той час пояснення світу, принесла нові форми і види мистецтва та сприяла поширенню письменності й початків освіти.
Перші християнські храми на території Київської Русі будували дерев’яні, зі зрубів що обумовлювало довжину стін 6-9 метрів та конфігурацію самого храму. Щоб отримати більшу внутрішню площу, храми будували хрещаті або восьмикутні в плані, які згодом трансформували в круглі.
Характер східнослов’янського Богослуження вимагав, аби будівля храму поділялась на три частини.
Наш християнський Божий храм ділиться на святилище, або вівтар, де є пристіл і кивот з Пресвятою Євхаристією; на храм вірних, де стоять вірні, і на притвор (сіни), де колись стояли оглашені (ще не охрещені учні християнської віри). Святилище від храму вірних відділяє іконостас.
Pгідно з древньою і авторитетом Церкви узаконеною традицією розташування всіх храмів східного обряду ( і майже всіх інших християнських ) повинно бути вівтарем на Схід. Вірні, які виконують обряд моління Господу Богу, обернені обличчям до Сонця, до світла. Сонце – життя, і вічність. Світло іде до нас зі Сходу. «Бог – Світло. Ось та вістка, що ми від Нього чули й повідаємо вам: Бог – Світло, і ніякої в Ньому темряви немає» (І Посл. Ів. 5: 6 ).
На початку поширення християнства на території Київської Русі наш народ був під впливом візантійської архітектури, однак з часом він витворив свій власний, тільки йому притаманний стиль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Дипломна робота на тему: Церква на 300 чоловік з молодіжним комплексом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок