Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Архітектура -> Проект інтер'єру житлового приміщення (індивідуальний будинок)

Проект інтер'єру житлового приміщення (індивідуальний будинок)

Назва:
Проект інтер'єру житлового приміщення (індивідуальний будинок)
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,23 KB
Завантажень:
546
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дипломна робота на тему:
«Проект інтер'єру житлового приміщення (індивідуальний будинок)»
 


План
1. Вступ.
2. Планувальне вирішення.
3. Опис обладнання.
4. Матеріали і технології.
5. Економічна частина.
6. Висновки.
7. Література.
8. Додатки.
Вступ
 
Сучасний індивідуальний житловий дозволяє сполучити комфорт упорядженої міської квартири із зачаруванням природного оточення. Це особливий мир штучного середовища перебування, з любов'ю створений руками людини. Зручність проживання в будинку визначають багато факторів, основним з яких є відповідність будинку вимогам власника. Ці вимоги залежать від смаків власника й членів родини, їхніх звичок і похилостей
Від правильної організації функціонально-просторової структури будинку залежить зручність проживання в ньому, тому до проектування варто підходити всебічно. Відмінність індивідуального будинку від міської квартири укладено в наявності двох окремих зон: жилою й господарської, які за умовами гігієни повинні бути розділені між собою. Однак зручність проживання диктує умова, при якому між жилою й господарською зоною повинна бути забезпечена взаємозв'язок. Задоволення цих суперечливих вимог є запорукою грамотного проектування будинку й організації його внутрішнього простору.
Житлову зону умовно ділять на денну й нічну. В одноповерхових будинках цей поділ є досить умовним, але у дворівневому житлі відбувається довільно. Дійсно, звичайно у двоповерховому або мансардному будинку зона нічного перебування розташована на другому поверсі й у денний час її відвідують рідко або взагалі не відвідують. Там, як правило, розміщають спальні, дитячі кімнати й гардеробні. При високому рівні комфорту в нічній зоні обов'язково душові кімнати й туалет. До нічної зони звичайно примикають балкони, що служать для відпочинку у вечірній час. У денній зоні звичайно влаштовують хол, спільну кімнату, кухню й приміщення для прийняття їжі. Тут же дублюють гігієнічні приміщення (ванні й туалети), до житлової зони примикають веранди або тераси, які в теплу пору року служать місцем відпочинку, розваг, занять рукоділлям і навіть місцем для прийому їжі й гостей. Кімнату для гостей можна влаштовувати як у денний, так і в нічній зоні залежно від розмірів будинку і його внутрішнього планування.
Робочі кабінети або бібліотеку можна при бажанні розмістити в кожній із зазначених зон, а при необхідності виділити в окрему робочу зону. У будинках з високим рівнем комфорту робочу зону сполучають із зоною відпочинку, у якій можуть бути розміщені: спортивний зал, більярдна, студія й т.д. Головний простір можна виділити великою площею, включенням у нього гарних сходів, збільшенням дверних прорізів, скляними простінками, через які буде видні зимовий сад.
Планувальне вирішення
Основний прийом планування житлового будинку - зонування, тобто чітке планувальне виділення груп приміщень, що мають однорідні функції і внутрішні взаємозв?язки. При проектуванні для впорядковування зв?язків між приміщеннями застосовують функціональне зонування. Функціональне зонування - це дієвий спосіб планувальної організації житлових будинків, садиб і цілих селищ. Зонування сприяє утворенню найбільш коротких зв?язків і незалежності функціонування зон при цьому.
Функціональне зонування вносить до архітектурно-планувального рішення ясність, чіткість, сприяє уточненню композиційних і конструктивних схем. Зонування може проводитися в одному об’ємі або по будівлях єдиного архітектурного комплексу - садиби. Функціональне зонування житлового будинку здійснюється на основі загальної ідеї організації приміщень.
В житловому будівництві застосовують два види функціонального зонування: горизонтальне і вертикальне. Горизонтальне зонування застосовують в одноповерхових будинках, воно припускає розміщення всіх функціональних зон в горизонтальній площині і організацію розділення (об’єднання) в основному горизонтальними комунікаціями - коридорами, галереями.
Вертикальне зонування характерне для будинків з декількох рівнів, воно вимагає розміщення внутрішніх просторів по рівнях (ярусам) і зв?язку (розділення) їх між собою вертикальними комунікаціями - сходами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дипломна робота на тему: Проект інтер'єру житлового приміщення (індивідуальний будинок)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок