Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Біологія -> Стан рослинного покриву Північно-Західної частини Дністровського регіонального ландшафтного парку (Західне Полісся)

Стан рослинного покриву Північно-Західної частини Дністровського регіонального ландшафтного парку (Західне Полісся)

Назва:
Стан рослинного покриву Північно-Західної частини Дністровського регіонального ландшафтного парку (Західне Полісся)
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,71 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Стан рослинного покриву Північно-Західної частини Дністровського регіонального ландшафтного парку (Західне Полісся)


ЗМІСТ
Вступ
1. Методика та об’єкти досліджень
2. Огляд літератури
3. Фізико-географічна характеристика території дослідження
4.Результати дослідження та їх обговорення
4.1.Конспект північно-західної частини Дністровського регіонального ландшафтного парку
4.2. Систематичний аналіз флори
4.3. Еколого-ценотичний аналіз флори
4.4. Географічний аналіз флори
5. Стан рослинного покриву с північно-західної частини Дністровського регіонального ландшафтного парку
5.1. Щільність популяцій деяких видів околиць села Сокирчин
5.2. Фіноценотична характеристика північно-західної частини Дністровського регіонального ландшафтного парку
Висновки
Література
Додатки


ВСТУП
Проблема взаємодії людини і природи та охорони навколишнього середовища ще ніколи небула такою актуальною, як тепер. Внаслідок науково-технічної революції геохімічний вплив людини зачепив усі компоненти біосфери і зумовив у ряді випадків появу незворотніх екологічних процесів, що можуть викликати загрозу її деградації. При науковому обгрунтуванні і практичному вирішенні екологічних питань охорони природи, а також заповідних завдань потрібно завжди враховувати регіональну специфіку, залежну від її географічного положення та природно-історичних факторів. Вони надають специфічних біогеографічних рис природним екосистемам і зумовлюють їх відповідність середовищу, визначають кількісні та якісні показники функціонування екосистем, характер міжвидових відносин в них і взаємозв”язків між екосистемами.[36]
Актуальність. Дана робота має велике екологічне значення, оскільки досліджувана нами територія належить до Дністровського регіонального ландшафтного парку, який був створений у 1993 році на території Тлумацького і Городенківського районів площею 19,6 тис. га з метою збереження природних комплексів Середнього Придністров”я. Це найбільш оригінальний в ландшафтному відношенні відрізок Дністра, де він протікає чітко вираженою коньйоноподібною долиною глибиною 80-200 метрів, утворюючи мальовничі меандри. Дністровський каньйон – справжній музей під відкритим небом з унікальними пам”ятками живої і неживої природи [37].
Новизна. Даних в науковій літературі щодо флористичного складу території дослідження немає, оскільки вона досліджується вперше, тому важливо знати, які види рослин тут зустрічаються, з метою збереження рідкісних та зникаючих видів. Також важливо виявити кількість лікарських видів рослин, оскільки дана територія може мати велике фармакологічне значення.
Ми взялася досліджувати цю територію тому що, перебуваючи в гостях у своїх рідних, помітили велике різномаїття рослинного покриву, а також запам”яталися незвичайні краєвиди, які залишають в пам”яті незабутні враження. Також, має важливе значенн наявність на цій території різних угруповань: лісових, лучних, болотних, степових та інших. Лісова смуга займає досить значну частину території і простягається вздовж річки Дністер, яка в межах с. Сокирчин є межею області. Влітку тут багато туристів, які подорожують по руслу річки Дністер і зупиняються в найбільш привабливих місцях для відпочинку. Це, звичайно, негативно впливає на природу даної території і ще раз доводить необхідність її дослідження та вивчення з метою збереження її краси і різномаїття усіх видів рослин.
Мета роботи – вивчити флору північно-західної частини Дністровського регіонального ландшафтного парку (Тлумацький р-н, с.Сокирчин) площею близько 350м2, виявити рідкісні, зникаючі та лікарські види рослин для їх подальшої охорони та використання; визначити стан рослинного покриву даної території.
Завдання:
Зробити перелік видів рослин даної території.
Виявити лікарські, зникаючі та рідкісні види рослин.
Провести флористичні аналізи флори: систематичний, еколого-ценотичний, географічний.
Визначити стан рослинного покриву даної території.
Розробити заходи та пропозиції щодо використання та охорони флори даної території.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Дипломна робота на тему: Стан рослинного покриву Північно-Західної частини Дністровського регіонального ландшафтного парку (Західне Полісся)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок