Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Біологія -> Cтруктурно-функціональна характеристика тонкої кишки у людей в нормі та після перенесення виразкової хвороби

Cтруктурно-функціональна характеристика тонкої кишки у людей в нормі та після перенесення виразкової хвороби

Назва:
Cтруктурно-функціональна характеристика тонкої кишки у людей в нормі та після перенесення виразкової хвороби
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
43,44 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
« СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ТОНКОЇ КИШКИ У ЛЮДЕЙ В НОРМІ ТА ПІСЛЯ
ПЕРЕНЕСЕННЯ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ »
 


ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………………………...3
РОЗДІЛ 1.ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ………………………………………………………………5
11. Відділи тонкої кишки………………………………………………………………...7
1.2. Будова стінки тонкої кишки…………………………………………………………9
1.3. Функції тонкої кишки…………………………………………………………….....18
1.4. Процеси травлення в різних відділах тонкої кишки і травні ферменти……….....22
РОЗДІЛ 2.МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ……………… …………………….23
2.1. Загальна характеристика виразкової хвороби……………………………………...27
2.2. Класифікація виразкової хвороби…………………………………………………...28
2.3. Етіологія і патогенез………………………………………………………………….29
2.4. Патологічна анатомія і симптоматика виразкового захворювання ТК …………..32
2.5. Ускладення виразкової хвороби тонкої кишки..........................................................37
2.5. Симптоматичні виразки ……………………………………………………………...39
2.6. Лікування виразок ТК………………………………………………………………...41
РОЗДІЛ 3.РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ІХ ОБГОВОРЕННЯ ……………..………44
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………………………53
ЛІТЕРАТУРА…………………………………………………………………………………..55
ВСТУП
Актуальність теми
Тонка кишка (ТК) є найбільш довгим відділом травного тракту. Вона розташована між шлунком і товстою кишкою [60]. Виконує хімічну обробку їжі – хімуса (білків, вуглеводів, ліпідів) після попереднього травлення в шлунку: проштовхування хімуса, вироблення гормонів і головне – всмоктування продуктів розщеплення в кров і лімфу. У тонкому кишечнику виробляються ферменти, які разом із ферментами, що виробляються підшлунковою залозою й жовчним міхуром, сприяють розщепленню їжі на окремі компоненти. Потім білки перетворюються в амінокислоти, вуглеводи розщеплюються на прості цукри, а жири – на більш дрібні складові, що сприяє ефективному всмоктуванню поживних речовин.
Саме в тонкій кишці також відбувається всмоктування більшості лікарських речовин, отрут, токсинів і ксенобіотиків при їхньому пероральному введенні. Крім перетравлювання, всмоктування й транспортування харчових мас тонка кишка також виконує функції імунологічного захисту й секреції гормонів [59].
Отже, тонка кишка виконує чиненайбільше функцій із усіх відділів травного тракту. Тому захворювання цього відділу кишечника можуть давати дуже негативні наслідки на організм людини. Загальновідомою і поширеною хворобою ШКТ є виразка (ulcus, helcoma) шлунку (ушкодження слизової оболонки, поява виразок, які довго не загоюються). Виразка виникає через втрату опірності слизової оболонки шлунку до шлункового соку внаслідок цілого ряду причин [56]. Дещо рідше в людини можуть виникати подібні виразки відділів тонкої кишки (не менш небезпечні): виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, прободова виразка, виразка тонкої кишки проста (неспецифічна, кругла, трофічна, ідіоапатична і т.д.).
Виразки досліджували ще такі античні лікарі, як Гален, Цельсій, Аретей. Перші поодинокі, хоч і недостатньо повні і точні описи клініки хронічної витразки шлунку зустрічаються в літературі XV-XVIII століть. З того часу до наших днів цю хворобу, здається, вивчили досить детально. Можливо, так думали і в перші десятиліття ХХ ст., але ІІ Вітчизняна війна показала, що не все так просто, бо виразкові захворювання в людей того періоду виявилися важчими, ніж в мирний час. Тоді вчені прийшли до висновку, що цьому сприяє нервовий фактор людини (який у воєнні роки дуже нестабільний). На початку ХХІ століття виявили, що важливим фактором утворення виразок ШКТ є бактерія Helicobacter pilory. Це вплинуло на деяку зміну процесу лікування виразкової хвороби. І все-таки дослідження виразкової хвороби і тепер залишається актуальним. Тим більше, що частота виразкових захворювань, зокрема у дітей, в отсанні роки збільшується [67]. У наш час активізувалися дослідження наслідків впливу виразкової хвороби в осіб, які її перенесли на структуру та функції шлунку і тонкої кишки. Такі дослідження також є дуже важливими, оскільки такі зміни в шлунково-кишковому тракті залежать від протікання виразковї хвороби, а тим самим від того, як її лікують.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Дипломна робота на тему: Cтруктурно-функціональна характеристика тонкої кишки у людей в нормі та після перенесення виразкової хвороби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок