Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Біологія -> Цінні інтродуценти у дендрофлорі міського парку ім. Т.Г. Шевченка

Цінні інтродуценти у дендрофлорі міського парку ім. Т.Г. Шевченка

Назва:
Цінні інтродуценти у дендрофлорі міського парку ім. Т.Г. Шевченка
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,81 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Цінні інтродуценти у дендрофлорі міського парку ім. Т.Г. Шевченка
(дипломна робота для здобуття кваліфікації спеціаліст біології)


Вступ
Розділ І Огляд літературних джерел
Розділ ІІ Район та методика досліджень
Розділ ІІІ Природні умови м. Івано-Франківська
Розділ ІV Історія створення міського парку ім. Т.Шевченка
Розділ V Імпродуценти міського парку ім. Т.Шевсенка
V.1 Дендрофлора парку: загальна характеристика
V.2 Інпродуценти парку: конспект флори, аналіз
V.3 Коротка ботанічна характеристика окремих цінних порід парку
Розділ VІ Роль міського парку ім. Т.Шевченка в озеленені міста
Висновки
Список використаних джерел
Додатки


ВСТУП
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку людського суспільства стало очевидним, що його благополучне існування в майбутньому можливе лише при перебудові життєвого укладу на основі збалансованих взаємовідносин людини з оточуючим середовищем.
Поліпшення якісного складу лісів, підвищення їх продуктивності, стійкості, захисних і рекреаційних властивостей -одне з основних завдань розвитку лісового господарства. Успішне виконання цього завдання вимагає прискореного використання таких резервів підвищення ефективності лісогосподарського виробництва, як переведення лісовідновлення на генетико-селекційну основу і планомірне збагачення лісів швидкоростучими, технічно і естетично цінними місцевими та іноземними породами дерев і кущів.
Мета роботи: дослідити флору цінних інтродуцентів міського парку ім.Т.Шевченка.
Завдання дослідження:
- ознайомитись з науковою літературою з даної теми;
- привести характеристику природно-кліматичних умов району дослідження;
- подати загальну характеристику дендрофлори парку;
- дослідити флору інтродуцентів парку, привести її аналіз;
- визначити роль міського парку возелененні м.Івано-
Франківська.
Об’єкт дослідження - міський парк ім.Т.шевченка.
Предмет дослідження - інтродуценти міського парку ім.Т.Шевченка.
Дослідницький матеріал зібрано на основі літературних матеріалів, а також - польових робіт, проведених на території міського парку ім. Т.Шевченка. В роботі використані матеріали обласної науково-технічної бібліотеки ім. В.Стефаника, наукової бібліотеки Прикарпатського університету ім. В.Стефаника, відомчої наукової бібліотеки Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва ім. П.Пастернака.
Робота складається із: вступу, шістьох розділів: огляду літератури, району та методики дослідження, фізико-географічної характеристики та природних умов м. Івано-Франківська, загальної характеристики дендрофлори парку, конспекту флори інтродуцентів парку, ботанічної характеристики окремих цінних інтродуцентів парку, ролі міського парку в озелененні міста, а також висновків, списку використаних джерел і додатків, які включають фотографії цінних інтродуцентів парку та гербарій рослин.


РОЗДІЛ І ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ
Під процесом інтродукції лісових деревних рослин ми розуміємо сукупність дій і явищ, зв’язаних з використанням в лісокультурних цілях деревних порід, сучасний ареал, яких знаходиться за межами регіону, де ці культури створюються [18].
Автори робіт по інтродукції основну увагу приділяють здатності пристосовуватися (на рівні видів) рослин до нових умов місцезростання. Інтродуцент введений в ценоз, функціонально заміщує в даному ценозі конкретний місцевий вид. Очевидно, що процес такого заміщення носить одночасно як тимчасовий, так і просторовий характер і веде до зміни вихідних параметрів системи [8, 25].
Інтродукція, змінюючи породний склад деревостанів, є радикальним засобом зміни вихідних параметрів лісових екосистем, тому вона може служити одним із найбільш ефективних засобів оптимізації лісових культуроценозів [12].
Метою найближчого етапу лісової інтродукції повинно бути розширення можливостей конструювання лісоводами різних екосистем. Уже в наш час необхідно розгорнути роботи по селекції, насінництву в створенні дослідних культур інтродукованих деревних порід [7].
Ліосутворюючі інтродуценти необхідно використовувати переважно для створення змішаних по складу насаджень [13].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Дипломна робота на тему: Цінні інтродуценти у дендрофлорі міського парку ім. Т.Г. Шевченка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок