Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Біологія -> Азотний режим дерново-підзолистого грунту за вирощуванням квасолі

Азотний режим дерново-підзолистого грунту за вирощуванням квасолі

Назва:
Азотний режим дерново-підзолистого грунту за вирощуванням квасолі
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,29 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА
на тему:
«Азотний режим дерново-підзолистого грунту за вирощуванням квасолі»


ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………….4
РОЗДІЛ 1 Огляд літератури…………………………………………………...5
РОЗДІЛ 2 Об’єкт, умови та методика проведення досліджень…………...16
2.1. Характеристика об’єкта……………………………………………….16
2.2. Грунтовий покрив і його характеристика……………………………17
2.3. Схема і методика проведення досліджень…………………………...19
2.4. Погодні умови в роки досліджень і біологічні особливості квасолі.21
РОЗДІЛ 3 Експерементальна частина, результати досліджень……………24
3.1. Вплив застосування добрив на азотний режим дерново-підзолистого грунту…………………………………………………………………………..27
3.2. Продуктивність квасолі в залежності від агротехнічних заходів вирощування…………………………………………………………………...31
РОЗДІЛ 4 Охорона праці та навколишнього середовища при застосуванні добрив…………………………………………………………………………..34
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………..41
СПИСОК ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ
Додаток А
Додаток Б


ВСТУП
У сучасних ринкових умовах значна увага приділяється пошуку шляхів заміни існуючої системи землеробства на нову, яка ґрунтується на максимальному використанні біологічних ресурсів агроценозів, особливостях сільськогосподарських культур і біоти, та дає змогу значно скоротити застосування хімічних засобів. Найістотнішим в розробці наукових основ землеробства є питання біологічного азоту у живленні рослин, джерелом якого є мікроорганізми. Домінуюче значення у мобілізації біологічного азоту в сільськогосподарському виробництві мають бобові рослини, а біологічний азот накопичений бобово-ризобіальними системами в рослинній продукції, позитивно впливає на родючість грунтів.
Біологічний азот-потужний фактор підвищення потенційної родючості грунту, значного заощадження мінеральних азотних добрив, зменшення забруднення навколишнього середовища шкідливими азотними сполуками. Отже, проблема азотного балансу грунтів і азотного живлення рослин - одна з центральних у ґрунтознавстві й агрохімії. Від її правильного вирішення залежить урожайність, збереження грунтової родючості.
Мета досліджень: вивчення азотного режиму дерновосередньопідзолистого грунту за вирощуванням квасолі.
Завдання досліджень: визначити вплив азотних добрив на формування урожаю квасолі та азотний режим грунту.
РОЗДІЛ 1
ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
Інтерес до азотного живлення рослин проявився в XVІІІ ст. після відкриття в 1777 році азоту, як хімічного елемента. Перші фундаментальні досліди в органічному плані відносяться до середини ХІХ ст., коли в 1837 р. Буссенго розробив наукову теорію живлення рослин.
В середині 50-х років стало очевидно, що асиміляція мінерального азоту на відміну від асиміляції вуглецю може відбуватися, як в коренях так і в листях. Вміст загального азоту в орному шарі різних ґрунтів коливається в межах 0,05 – 0,3 %, і залежить від типу ґрунту, вмісту органічної речовини.
Роль азоту в ґрунтоутворенні родючості грунтів і живленні рослин охарактеризували Д.Н.Прянішніков [1] та І.В.Тюрін. Прянішніков Д.Н. відмічав що «головною умовою,яка визначає висоту врожаю в різні епохи був ступінь забезпечуваності сільськогосподарських культур азотом».
Азот – один з головних біологічних елементів. Він входить до складу основних полімерів будь-якої клітини – структурних білків і білків – ферментів, нуклеїнових і аденозинфосфорних кислот. Його перетворення в біосфері пов’язані з утворенням первинної рослинної продукції. На Землі основними формами є зв’язаний азот літосфери і газоподібний молекулярний азот (N2) атмосфери,що складає 75,6 % повітря по масі. Відповідно до підрахунків запаси азоту в атмосфері оцінюються величиною 4х1015 т. Стовп повітря над 1 м земної поверхні містить 8 т азоту. Однак молекулярний азот як такий не засвоюється вищими рослинами і може переходити в доступну для них форму тільки завдяки діяльності мікроорганізмів-азотофіксаторів.
Запаси зв’язаного азоту в літосфері також значні й оцінюються величиною 18х1015 т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Дипломна робота на тему: Азотний режим дерново-підзолистого грунту за вирощуванням квасолі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок