Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Біологія -> Вплив комплексу факторів урбанізованого середовища на чоловічий гаметофіт деревних рослин

Вплив комплексу факторів урбанізованого середовища на чоловічий гаметофіт деревних рослин

Назва:
Вплив комплексу факторів урбанізованого середовища на чоловічий гаметофіт деревних рослин
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Вплив комплексу факторів урбанізованого середовища на чоловічий гаметофіт деревних рослин


Зміст
Вступ
І Розділ. Огляд літератури
Основні джерела і чинники забруднення міського середовища
Основні принципи біоіндикації
Використання рослин як індикаторів стану довкілля
Дослідження репродуктивних структур деревних рослин
ІІ Розділ. Методика та об’єкти досліджень
Об’єкти дослідження
Аналіз стерильності чоловічого гаметофіту та морфометрія пилкових зерен
ІІІ Розділ. Практична частина роботи
Аналіз стерильності пилку досліджуваних видів в умовах урбоекосистеми
Морфометричні показники пилкових зерен
Висновки
Література
Вступ
У зв’язку з невпинним процесом урбанізації в останні роки особливо гостро постала проблема оптимізації міського середовища. Територія міст характеризується наявністю великої кількості джерел забруднення, їх нерівномірним розташуванням, а також досить складним поширенням забруднюючих речовин. До складу промислових та транспортних емісій входить цілий ряд генетично активних сполук, що безпосередньо веде до зростання мутагенної напруги на урбанізованих територіях.
Незважаючи на велику деформаційну функцію у навколишньому середовищі, біогеоценотичному покриві, і речовинно-енергетичному обміні територій, місто ще не стало об’єктом екологічних спостережень 1,2.
Невід’ємною частиною біотичного блоку урбосистем є рослинні організми. Велика площа контакту та інтенсивний газообмін з навколишнім середовищем зумовлюють їх високу чутливість до дії різноманітних збурюючих факторів, в тому числі і антропогенних.
Особливої уваги заслуговує проблема впливу антропогенних чинників на спадковий аппарат та репродуктивну здатність рослин. Сьогодні не викликає сумніву те, що репродуктивні структури, і насамперед чоловічий гаметофіт, є найбільш чутливими до дії токсичних інгредієнтів 3.
Метою кваліфікаційної роботи – індикація стану навколишнього середовища на урбанізованій території (в умовах урбосистеми м. Івано-Франківська) та заміській зон, на основі використання стерильності пилкових зерен рослин: тополі китайської (Populus Simonii); берези бородавчастої (Betula verrucosa); каштана кінського (Castanea vulgaris lat.); вишні звичайної (Cevasus vulgaris Lam.); яблуні домашньої (садової) (Malus domestica Borkh).
Розділ І
Огляд літератури
Основні джерела і чинники забруднення середовища
Ріст промисловості і зв’язане з ним утворення промислових і міських агломерацій, розширення транспортного зв’язку і туризму в комплексі з інтенсивними методами виробництва в сільському і міському господарстві – все це привело до збільшення експлуатації природних ресурсів і до суттєвого впливу на зовнішнє середовище. В теперішній час в сильно усвоюваних ландшафтах майже не існує біоценозів, котрі не зазнавали б впливу людини. Антропогенні компоненти середовища викликають більш або менш сильне забруднення біологічних систем, котрі або пристосовуються до нових умов, витримують їх або приречені на вимирання.
Відомо, що рівень забруднення атмосфери залежить від об’мів неконтрольованих промислових викидів у повітря. Це спричинюється концентрацією промислових підприємств у містах забруднення повітря спричинює зміну термічного режиму.
Потужним забруднювачем повітря є транспорт. Понад 40 % від загальної кількості його викидів припадає на оксиди вуглецю і вуглеводні, більш як 30 % це оксиди азоту. Частка викидів автотранспорту в Івано- Франківську – 24 %.
Найбільшої шкоди природному середовищу завдала катастрофа на Чорнобильскій АЕС, що набула глобального характеру.
Внаслідок господарської діяльності зменшуються запаси та погіршується якість підземних вод. Істотно змінилась якість грунтів: зменшилась кількість гумусу, збільшилось забруднення, яке спричинене промисловими викидами. Надходження азотних добрив з грунту у грунтові води і водойми призводить до інтенсивного росту синьозелених водоростей, які роблять воду непридатною для пиття. Нітрати у грунтових водах частково перетворюються в нітрити, що особливо токсичні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Дипломна робота на тему: Вплив комплексу факторів урбанізованого середовища на чоловічий гаметофіт деревних рослин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок