Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Біологія -> Флора і рослинність урочища «Осій» в передгір’ї Горган (Долинський район)

Флора і рослинність урочища «Осій» в передгір’ї Горган (Долинський район)

Назва:
Флора і рослинність урочища «Осій» в передгір’ї Горган (Долинський район)
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,68 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ФЛОРА І РОСЛИННІСТЬ УРОЧИЩА «ОСІЙ» В ПЕРЕДГІР’Ї ГОРГАН
(ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОН)


ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………….………3
1.ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ…………………………………………….………5
2.ФІЗИКО-ГЕОГРАФІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ ДОСЛІДЖЕННЯ...............................................................................................7
2.1. Геологічна будова…………………………………………………..........7
2.2. Рельєф……………………………………………………………………..8
2.3. Клімат………………………………………………………………….…9
2.4. Гідрологія та гідромережа……………………………………………...10
2.5. Грунтовий покрив…………………………………………….…….…..11
2.6. Рослинний і тваринний світ ………………………………...………12
3. МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ……………………………………………….14
Результати досліджень
4. АНАЛІЗ ФЛОРИ УРОЧИЩА «ОСІЙ»…..……………………...………15
4.1. Конспект флори урочища «Осій»…………………………….....……15
4.2. Систематичний та біоморфологічний аналіз флори ……….……….21
4.3. Екологічна структура флори………………………………….………37
5. РОСЛИННІСТЬ УРОЧИЩА «ОСІЙ»……….………………..….………41
5.1. Букові ліси, їх рослинність…………………………………….………41
5.2. Ялицеві ліси, їх рослинність……………………………………..…….44
5.3. Рідкісні та зникаючі види рослин………………………………..…….44
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………..47
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………………49
Вступ
Флора – це історично складений комплекс рослин на певній території. Флора того чи іншого регіону формується в процесі історичного розвитку із різних груп рослин – флористичних комплексів і окремих видів, які проникли на дану територію із інших регіонів в різні часи.
Флора є найбільш невід’ємним компонентом будь-якої екологічної системи. Видовий склад флори окремої території – це сукупність видів пристосованих до життя в типовому для них ландшафті. У різних природних зонах він різний, що залежить не тільки від природних умов, а й від того, настільки інтенсивно територія охоплена господарською діяльністю. З розвитком суспільства, люди все частіше починають втручатись в природні екосистеми. І дуже часто в гонитві за корисним для себе люди забувають про збереження користі для природи, а інколи і не усвідомлюють цього. Змінюючи умови свого життя, люди дедалі частіше відчувають труднощі в нейтральному пристосуванні до природи.
Процес негативного впливу людини на природні екосистеми дуже чітко простежується на густонаселених територіях, де швидкими темпами розвиваються промисловість і сільське господарство. Одні види рослин можуть і пристосовуються до окультуреного ландшафту, іншим це вдається важче, а деякі просто гинуть. Таким чином, значна кількість видів, корисних для природного середовища і людини вмирає.
Метою нашої роботи було вивчення флори і рослинності урочища «Осій» в передгір’ї Горган. Відповідно до поставленої мети вирішували наступні завдання дослідження:
- ознайомитись з науковою літературою з даної теми;
- провести характеристику природних умов території дослідження;
скласти конспект флори урочища;
провести систематичний, біоморфологічний та екологічний аналіз флори;
визначити рясність популяцій досліджуваних видів;
провести аналіз рослинності урочища «Осій».
Робота складається із: вступу, п’яти розділів: огляду літератури, фізико–географічної характеристики території дослідження, методики дослідження, аналізу флори і рослинності урочища «Осій», а також висновків і списку використаних джерел.
1. Огляд літератури
Перші відомості про флору Прикарпаття знаходимо в працях Б. Гаккета, В. Бессера і Н. Вітмана. Проте вони дуже скупі і нерідко викликають сумніви, оскільки територія, охоплювана їхніми дослідженнями, виходить далеко за межі Прикарпаття, а вказівки на місцезнаходження видів відсутні або не конкретні. Тому справедливо вважати, що вивчення флори Прикарпаття започаткував А. Завадський, який досліджував флоронаселення тодішніх Стрийського й Станіславівського повітів. Дещо пізніше він же опублікував список рослин Галичини та Буковини, в якому наведено 1491 вид.
На цей же час припадають дослідження Ф. Гербіха. Йому належить двадцять наукових публікацій, у тому числі капітальна праця «Флора Буковини», в якій наведені описи 1146 видів судинних рослин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Дипломна робота на тему: Флора і рослинність урочища «Осій» в передгір’ї Горган (Долинський район)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок