Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Біологія -> Скачати безкоштовно: Декоративні рослини,що використовуються в озелененні оздоровчо-туристичного комплексу “Гута”.

Загрузка...

Декоративні рослини,що використовуються в озелененні оздоровчо-туристичного комплексу “Гута”. / сторінка 7

Назва:
Декоративні рослини,що використовуються в озелененні оздоровчо-туристичного комплексу “Гута”.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
519
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 

Найбільші Карпатські притоки Дністра в межах Івано-Франківської області – Свіча, Лімниця, Бистриця Солотвинська і Бистриця Надвірнянська.
Бистриця Солотвинська стікає з найвищої частини Горган – Сивулі. Від с. Пороги долина розширюється і біля Солотвина досягає 2 км..
Івано-Франківське Передкарпаття – це розчленована височина, яка розташована між північними скибовими хребтами Горган і охоплює басейни Бистриць, зокрема Бистриці Солотвинської.
Горгани – одна з найбільших гірських областей Скибової зони Українських Карпат. Вони повністю розташовані в межах Івано-Франківської області.
Сивулянсько-Станимирські Горгани, які розміщені в верхів’ї Бистриці Солотвинської, займають місцевість між долинами Лімниці і Бистриці
42
Надвірнянської. Межиріччя Лімниці та Бистриці Солотвинської заповнене горами Сивулянського хребта (Сивуля 1836м) , який з численними розгалуженнями простягається з півночі на південь.
Західні схили Сивулянського хребта розчленовані глибоко врізаними долинами рік: правими притоками Лімниці. Не менш розчленовані і східні схили хребта притоками Бистриці Солотвинської. Сивулянський хребет – це найвищі гори в усьому районі Горган. Відносні висоти вершин досягають 1000-2000м. Гребнева зона хребта високо піднімається над верхньою межею лісу. На відміну від інших гірських груп Горган Сивулянський хребет відрізняється широким площовим розвитком на вершинах гребеня. г. Сивуля подібна до гостроверхої скелястої піраміди. Нижні та середні схили хребта покриті густими хвойними лісами.
Рослинність. Івано-Франківська область об’єднує гірські, передгірські та рівнинні ландшафти. Кожному з них властивий свій спецефічний рослинний покрив. Тому і в сучасному, і в минулому флора Івано-Франківщини характерна і багатством, і строкатістю флористичних елементів. На території області одночасно виростають бореальні і європейські неморальні, монтанні, гірсько-диз’юнктивні та степові види.
На території Івано-Франківщини в Передкарпатті належать рослини, які характерні для широколистяних лісів (букових, дубових, грабових). Це насамперед: бук лісовий, граб звичайний, дуби звичайний та скельний, липи серцелиста та європейська, явір, тис ягідний. Серед трав’янистих видів відзначимо цікаві види, які поширені передусім у гірській місцевості: стрептопус листообгортний (Streptopus amplexifolius), живокіст серцевидний (Symplytum cordatum), первоцвіт високий (Primula elatior), звичайна супутниця широколистяних лісів переліска багаторічна (Mercurialis perennis) та інші.
В історичні часи пануючим типом рослинності на території Івано-Франківської
43
області були ліси. І тепер за лісами зберігається панівна роль. На рівнині і в передгірних районах ліси займають понад 30% території, а на схилах Карпат – досягають 60%.
Майже не збереглася у непорушному стані природна трав’яна рослинність, оскільки більша частина безлісих територій розорана під сільськогосподарське угіддя. Серед трав’янистих формацій найбільш поширені луки, які займають певні площі по заплавах найбільших річок, зокрема Дністра, серед лісів та на безлісих вершинах гір – половина. Болота і на рівнині, і у високогір’ї дуже нечисленні.
На рівнинній частині Івано-Франківсько області в Передкарпатті і в пониженнях передгір’я пануютть такі чотири лісові формації: 1) грабово-дубові ліси; 2) дубові ліси; 3) букові ліси і 4) заплавні або долинні ліси з домінуванням, в першу чергу, вільхи чорної. У гірській частині особливо поширені букові та ялинові ліси, звичайно менші площі займають соснові, ялицеві і мішані хвойно-широколистяні ліси.
Гірські букові ліси утворюють нижній гірський лісовий пояс на схилах Карпат. Саме тут знаходить собі найсприятливіші лісорослинні умови. Крім чистих бучин, певні площі займають також ялицево-букові ліси. Серед інших поріддеревних інколи багато лише явора, цього типового супутника бука. Поодиноко виростають ще в’яз шорсткий та береза. Чагарниковий ярус відсутній.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дипломна робота на тему: Декоративні рослини,що використовуються в озелененні оздоровчо-туристичного комплексу “Гута”.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок