Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Біологія -> дипломна робота на тему: Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення

Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення / сторінка 17

Назва:
Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,71 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

Екологія та місця поширення: гігрофіт. На свіжих та перезволожених, глеєвих і глеєво-торфяних грунтах, на різних типах безлісових боліт.
Ценотична характеристика: у відкритих угрупованнях.
Розповсюдження: Підліснівське, Говерлянське лісництва.
Заходи по охороні: вивчається стан популяцій, культивується в КНПП [9, 14, 19, 21, 22, 31, 32].
Підсніжник білосніжний — Galanthus nivalis L.
Родина Амарилісові — Amaryllidaceae
Статус. Рідкісний неморальний декоративний вид.
Категорія - ІІІ.
Короткий опис та особливості біології. Багаторічна весняна трав'яниста рослина висотою від 8 до 20 см з підземною цибулинкою, яка обгорнута трьома бурими шкірястими лусками. Прикореневі листя лінійні, сіро-зелені, тупі, виходять із пазух лусок. Стебло прямостояче. Квітки на повислих черешках поодиноко виходять із пазух зеленого, з білою облямівкою, приквітника. Зовнішні привіночкові листочки в числі 3 відстовбурчені, білі, овально-продовгуваті. Три внутрішні листочки вдвічі коротші, дзвониковидні, прямі, серцевидно-клиновидні, з зеленою плямою на кінці. Плід — тригнізда коробочка. Цвіте з лютого по квітень-травень. Дуже світлолюбива лісова рослина з повним циклом весняного розвитку. Геофіт, ентомофіл
Екологія та місця поширення. Мезофіт, індиферентний вид. Заходить у субальпійський пояс до висоти 1635 м, на луках, вологих лощинах, на місцях тривалого залагання снігу.
Ценотична характеристика. У різноманітних рослинних угрупованнях.
Розповсюдження. Яремчанське, Підліснівське, Вороненківське, Говерлянське, Чорногірське лісництва.
Прийняті міри охорони. Вивчається стан популяцій, культивується в КНПП [9, 19, 22, 23, 27, 30, 31].
Шафран Гейфеля — Crocus heuffelianus Herb.
Родина Півникові — Iridaceae
Статус: рідкісний гірський Карпато-Балканський вид.
Категорія: - ІІІ.
Короткий опис та особливості біології: багаторічна рослина висотою 10-20 см, з підземним, базальним клубнем, який обгорнутий лусками, утворюючи тонку волокнисту сітку, вверху волокна паралельні, у нижній частині переплетені. Листя вузьколінійні, довжиною 10-20 см, війчасті, іноді голі або з фіолетовими смужками, розвиваються під час і після цвітіння. Долі приквітника зверху помітно вигнуті, продовгувато-оберненояйцевидні, дзвониковидні, нахилені один до одного, з темною дуговидною плямою, виростають на короткому стеблі. Тригранна коробочка з великою кількістю круглого насіння дозріває над землею на подовженому стеблі. Цвіте ранньою весною після танення снігу, з березня по травень. Геофіт, ентомофіл, анемохор.
Екологія та місця поширення: мезофіт, індиферентний вид. Заходить у субальпійський, інколи й альпійський пояси до 1960 м, на задернованих луках, на місцях, що звільняються від снігу, на вологих ґрунтах.
Ценотична характеристика: в дуже різноманітних угрупованнях, часто створює стенотопні угруповання.
Розповсюдження: Татарівське, Вороненківське, Говерлянське (ур. Цибульник), Бистрецьке, Чорногірське лісницва.
Заходи по охороні: вивчається стан популяцій, культивується в КНПП [9, 14, 19, 23, , 30, 31].
Билинець комарниковий – Gymnadenia conopsea L.
Родина Зозулинцеві – Orchidaceae
Статус: за ЧКУ – ІІІ
Короткий опис і особливості біології:. багатоічна гола сизо-зелена рослина висотою 20-50 см з двопальчатороздільними кореневими бульбами. Стебло прямостояче, циліндричне, біля основи з 1-2 шкірястими лусками. Листки вузькі (5-9 мм), довгі, 15-20 см завдовжки, лінійно-ланцетні, сіро-зелені, з нижньої сторони з вираженим кілем, злегка пильчасті. Нижні 2-3 листка злегка відігнуті, кулясті. Суцвіття зібрано у пишний колос.Квітки лілово-рожеві, сидячі, в досить густому циліндричному суцвітті, 6-16 см завдовжки. Приквітники яйцевидно-ланцетні, видовжено загострені, з 3 жилками, такі завдовжки як зав`язь, або довші від неї. Губа трохи довша від шолома, 5-6 см завдовжки, майже ромбічна, з яйцевидно-тупими лопатями; шпорка в два рази довша за зав'язь, нитковидна, часто зігнута. Колонка коротка, з прирослим по всій довжині пиляком і з носиком, паросток якого виходить між основами гнізд пиляка.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Дипломна робота на тему: Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок