Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Біологія -> дипломна робота безкоштовно: Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення

Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення / сторінка 20

Назва:
Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,71 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

Як лікувальний засіб первоцвіт був відомий ще стародавнім грекам. На Україні здавна вважають його за рослину, що оберігає життя. У народній медицині квітки первоцвіту заварюють, як чай, і вживають як потогінне й відхаркувальне, а також для заспокоєння нервової системи. З листків роблять салат, корисний при гіповітамінозах [18, 22, 29]
Хвощ польовий — Equisetum arvense L.
Росте на сухих, добре освітлених місцях, не досягаючи верхньої межі лісу.
Багаторічна спорова трав'яниста рослина заввишки до 50 см з розгалуженим кореневищем, що глибоко (до 1,5 м) проростає в грунт. Рано навесні з'являються невисокі (7—25 см), блідо-бурі без гілок, соковиті спороносні стебла з 8 зубчастими піхвами, що несуть овально-циліндричні колоски, які складаються з щитковидних споролистків, спорангіїв із спорами. Пізніше розвиваються безплідні зелені, трохи тонші галузисті стебла заввишки до 60 см з циліндричними піхвами, що мають 8—10 чорних зубців з білою облямівкою. Гілки чотиригранні, з чотиризубчастими піхвами, розташовані кільцем на вузлах стебла. Рослина жорстка і шорстка.
У траві польового хвоща є до 25% кремнієвої кислоти, щавелева, яблучна, акотинова кислоти, дубильні речовини, сапоніни, гіркі речовини, вуглеводи, смола, каротин, аскорбінова кислота і алкалоїди (еквізетин та нікотин).
Чемериця біла — Veratrum album L.
Зростає досить часто на високогірних луках і галявинах.
Багаторічна трав'яниста рослина. Кореневище товсте, коротке, обсаджене численними шнуровидними білуватими коренями. Стебло пряме, товсте, округле, заввишки до 1,5 м. Листки широкоеліптичні, великі, цілокраї, Квітки зеленуваті, утворюють верхівкове волотисте суцвіття. Плід — коробочка з крилатим сплюснутим насінням.
Цвіте в червні — серпні.
Для лікувальних цілей використовують кореневища з придатковими коренями.
Чемериця містить отруйні алкалоїди термін, ієрвін, вератрозин та ін., дубильні речовини, барвник, крохмаль, цукор, смолу тощо. У народній медицині її використовують у боротьбі з головними і лобковими вошами, коростою тощо. Мазь чемериці застосовують при невралгічних, ревматичних болях і прострілі [18, 22, 29].
 
4.6. Рекреаційне використання природних ресурсів Говерлянського ПОНДВ
Розглядаючи рекреаційне лісокористування, необхідно усвідомити, що це складне, багатостороннє, суперечливе явище, що включає позитивну дію лісу на рекреантів і негативну – рекреантів на ліс, інтереси майбутні і сьогоднішні, прибутки і витрати, соціальну користь і екологічну шкоду [28, 31].
Рекреаційне лісокористування РЛК – це сукупність явищ, що виникають в зв’язку з використанням лісу для туризму і відпочинку. Суть його полягає в двохсторонньому зв’язку: впливу лісу на відпочиваючих і відпочиваючих на ліс.
Вплив лісу – пасивний, вплив відпочиваючих – активний. У першому випадку мають місце переважно позитивні соціальні, а в другому – негативні екологічні результати відпочинку в лісі.
Суб’єктами РЛК є:
1) рекреанти (туристи і відпочиваючі);
2) підприємства, що обслуговують їх безпосередньо в лісі;
3) організації – постачальники рекреантів;
4) лісове і лісопаркове господарства.
Таким чином, потрібно розрізняти рекреаційне лісокористування, по-перше, як різновидність заміського відпочинку населення і, по-друге, як сферу обслуговування, що функціонує в лісі і тому на нього впливає.
Значно більше рекреаційне навантаження несуть ліси, які межують з різними підприємствами, кемпінгами та іншими закладами, що надають послуги рекреантам та населенню (Туристична база «Заросляк»). Величина рекреаційного навантаження на лісові екосистеми залежить від кількості рекреантів, які користуються послугами цих закладів. Підприємства, що обслуговують рекреантів, мусять компенсувати лісогосподарським підприємствам витрати на підтримання рекреаційних лісів в стані, при якому вони не втрачають здатності до самовідновлення, а також на покращення їх рекреаційних властивостей. Величина такої плати може бути встановлена в залежності від площі та стадій деградації насаджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Дипломна робота на тему: Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок