Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Біологія -> Скачати дипломна робота: Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення

Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення / сторінка 4

Назва:
Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,71 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
р.м, з найвищою вершиною Українських Карпат – г. Говерла. В межах відділення знаходяться вершини: Туркул (1933 м), Брескул (1911.5 м), Шпиці (1863 м), Данциж (1855м), Гомул (1788 м), Пожижевська (1822 м), Кукул (1539 м) [19, 20, 22].
2.2. Геолого-морфологічна будова території дослідження
Територія КНПП в геоструктурному плані входить в Карпатську складчасту область, до Чорногірської і Скибової структурно-функціональних зон. Межа між ними проходить приблизно через південні частини Вороненківського і Ворохтянського ПОНДВ. Чорногірська зона поділяється на Говерлянську підзону з великою кількістю лусок і представлену тільки крейдовими флішовими відкладами і Скупівську підзону, представлену верхньокрейдовими і палеогеновими відкладами.
Орографія території парку знаходиться в прямій залежності від структурно-літологічних зон. Найбільш підвищена частина території – Чорногірська гірська група. По цьому хребту проходить головний Карпатський водорозділ. Північніше прослідковуються ще чотири паралельних один одному середньо-гірських хребтів, витягнутих з північного заходу на південний схід, розчленованих попереними долинами притоків Прута і Чорного Черемоша.
Значна частина території парку між хребтами Чорногори і середньовисокими Скибовими Горганами приурочена до середньої частини Ворохта-Путильського низькогір’я. Гірські хребти слабо виражені і простягаються в різних напрямках і є водорозділами між численними притоками р. Прут.
На території ПОНДВ виділяють кілька геоморфологічних районів: Середньогірський рельєф з слідами давнього зледеніння, Ворохтянське низькогір’я і Середньогірський сильнорозчленований рельєф [6, 14, 25].
2.3. Ґрунти
Ґрунти в межах Говерлянського відділення переважають бурі гірсько-лісові суглинисті та бурі гірсько-лісові легкосуглинисті .
Ґрунтовий покрив сформувався під дією температурного режиму, зволоження, рослинності та ґрунтової фауни безхребетних за буроземним типом. Диференціація ґрунтово-рослинного покриву тісно пов’язана з вертикальною поясністю. На схилах сформувалися незначні за потужністю ґрунти. Ґрунтам цієї місцевості притаманна висока кислотність – наслідок надходження в грунт продуктів розкладу опалої хвої. У межах хвойно-широколистяних лісів переважають світло-бурі грунти, а вище, в межах смерекових лісів, - темно-бурі. Гірський ландшафт сприяє змиванню грунтів водою, тому зустрічаються грунти різного ступеню змитості.
Буроземи багаті на перегній під буковими лісами, де його кількість досягає 10-15%.
Верхній горизонт містить 2.4-3.6% гумусу, рівень рН від 4.4 до 5.3%, а за механічним складом ці грунти легко- і середньосуглинисті, дуже часто щебенисті [6, 14, 25].
2.4. Водні ресурси
На території бере початок і протікає Прут, як головна водна артерія, бере свій початок біля підніжжя Говерли на висоті близько 1800 м над рівнем моря і тече на північний схід. Його притоками є: Прутець Чемигівський, Кам'янка, Жонка, Женець, Піги, Прутець Яблунецький, Гомулець та інші. Дно Прута нерівне, кам'янисте, течія швидка, тому на ріці та її притоках багато водоспадів та порогів. Всі ріки згідно класифікації Львовича, відносяться до змішаного типу живлення з переважанням дощового. Взимку їх наповнюють талі води, навесні вони підживлюються снігом та дощем, а влітку дощем. Найбільше наповнюють ріки зливи, а в міжпаводні періоди – грунтові та підземні води. Дуже часто, особливо навесні та влітку, гідрологічною службою України зафіксовані селеві паводки та повені. Багаторічний стік протягом року розподіляється наступним чином: навесні і влітку він складає 55-70%, взимку найменший і досягає 10-15% річного стоку.
У Говерлянському відділенні знаходиться невелике озеро льодовикового походження – Несамовите, на висоті 1750 метрів, а його довжина – 88 м, ширина – 45 м, площа водного дзеркала становить 3000 м2. максимальна глибина Несамовитого - 1,5 м, жодна річка не витікає з нього, але періодично просочується невеличкий потічок і живиться воно лише дощами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Дипломна робота на тему: Флора та лісова рослинність Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок