Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Хімія -> Процес вдосконалення стадії одержання акриламіду і його полімеризації для покращення якості товарного продукту

Процес вдосконалення стадії одержання акриламіду і його полімеризації для покращення якості товарного продукту

Назва:
Процес вдосконалення стадії одержання акриламіду і його полімеризації для покращення якості товарного продукту
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,35 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
РЕФЕРАТ
У дипломній роботі досліджувався процес одержання поліакриламіду. Існуючий процес одержання омиленням нітрилу акрилової кислоти мінеральними кислотами з наступною нейтралізацією надлишку вапняним молоком, фільтрацією і полімеризацією одержаного акриламіду з використанням окисно – відновних систем, не забезпечує одержання полімера, який би задовольнив усім вимогам споживачів. В кращому випадку концентрація полімера в умовах ведення процесу полімеризації у водному середовищі сягає 8,0 – 8,5%. Такий поліакриламід є добрим флокулянтом і використовується в процесах збагачення мінералів та деяких інших процесах, але сфера його використання дуже обмежена. Навіть з огляду вартості транспортування, зрозуміло, що такий продукт доцільно використовувати в межах області його виробництва.
Покращення технічних характеристик і якості поліакриламіду – гелю ми пробували двома шляхами: підвищення степені полімеризації акриламіду та наступною вакуум – сушкою і наповненням з метою збільшення вмісту сухого залишку та зменшення вмісту води.
Результати дослідження показали, що суттєво підвищити молекулярну масу полімера у водному середовищі не вдається через його структурування якраз по причині високої полярності груп – NH2 макромолекул і утворення сітки водневих зв’язків через молекули води. Вакуум – сушка без відчутного погіршення властивостей полімера дає змогу частково позбутись води, однак ці можливості також обмежені. Покращення консистенції поліакриламіда – гелю можливе також через його наповнення деякими дисперсними речовинами і тим самим розширити сфери його доцільного застосування. Особливо обнадійливі результати забезпечує використання в процесі полімеризації ПАА аморфного високодисперсного силіцій (ІV) оксиду поверхневі силанольні групи ? Si OH в якому частково заміщені на органічні для досягнення певного гідрофільно-гідрофобного балансу ( ГЛБ) поверхні. Таким чином можна підібрати умови зменшення міжмолекулярної взаємодії в системі поліакриламід – вода і зменшити вплив води на структурування утвореного полімера, полегшивши дифузію свіжих молекул, мономера до макромолекул, що сприятиме їх росту, і досягти за рахунок цього підвищення степені полімеризації та збільшення молекулярної маси полімера.
Проведено дослідження одержаних зразків полімера для чого залучено хімічні аналізи та фізико – хімічні методи випробувань.
Зразки одержаного полімера покращеної якості зручніші для роботи текстильників та можуть частково замінити використання крохмалю в побутових цілях, оскільки позбавлені незручностей роботи з ним через липкість і тягучість, що затруднюють його дозування та і використання взагалі.
Зроблені висновки, однак , в цілому не втішні, оскільки в існуючому технологічному процесі на ЗАТ “Лукор” добитись одержання сухого ПАА без зміни самого процесу неможливо. Використання органічних розчинників в якості середовища для проведення процесу полімеризації акриламіду вимагає повної заміни обладнання і категорійності виробництва з огляду на його вибухо – і пожеженебезпечність .
В лабораторних умовах нами опробовано можливості використання мономера акриламіду, одержаного каталітичним методом, його полімеризацію в неводному середовищі, що підтверджує потенціальні можливості одержання якісно нового полімера. Випробувано можливості сушки поліакриламіду – гелю з використанням конвективного та інфрачервоного способів нагріву. Доведено можливість значного зменшення вмісту води в товарному продукті.
Умовні позначення, символи, одиниці, скорочення і терміни.
АКА – акриламід;
НАК – нітрил акрилової кислоти;
ПАА – поліакриламід;
ЕРГ – етиленціангідрин;
ХМК – хімічно – модифіковані кремнеземи;
Sпит – питома поверхня, м2/г;
з – в’язкість, Па · с;
ультрадисперсні форми діоксиду силіцію;
каталізатори Фріделя – Крафтса;
мідні та мідьвмісні каталізатори;
персульфати;
гідросульфіти.
ВСТУП
Робота виконана в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Дипломна робота на тему: Процес вдосконалення стадії одержання акриламіду і його полімеризації для покращення якості товарного продукту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок