Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Хімія -> Дослідження умов регенерації каталізатора окиснювального хлорування етилену

Дослідження умов регенерації каталізатора окиснювального хлорування етилену

Назва:
Дослідження умов регенерації каталізатора окиснювального хлорування етилену
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,69 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 
Дослідження умов регенерації каталізатора окиснювального хлорування етилену”
 
Зміст
Реферат
Вступ
Літературний огляд
Теоретична частина
Способи одержання 1,2-дихлоректану
Характеристика продуктів і сировини
Застосування і переробка дихолоретану
Можливі неполадки на установці оксихлорування етилену, їх причини і методи усунення
Утилізація відходів виробництва. Очистка стічних вод і санітарна очистка повітря
Заходи по охороні праці та техніці безпеки
Експериментальна частина
Дослідження регенерації каталізатора процесу окислювального хлорування етилену в 1,2-дихлоретан
Обробка результатів для графічних залежностей
Графічні залежності і їх аналіз
Висновки
Список використаних джерел


Реферат
В даній роботі розглядається роль хлорованих вуглеводнів у хімічній промисловості, характеристика їх як продуктів та основні методи отримання, а також детально описані каталізатори цих процесів, зокрема процесу оксіхлорування етилену в 1,2-дихлоретан.
Мета роботи заключається в оцінці роботи та вивчення властивостей промислового каталізатора- CuCl2/AL2CL3- стадії оксихлорування етилену у виробництві 1,2-дихлоетану/
В результаті проведених досліджень була встановлена можливість регенерації частково дезактивованого каталізатора оксіхлорування С2Н4. Показано, що регенерація проведена в кисневому режимі (30-40%) являється більш ефективною, ніж в повітряному режимі (20% О2), при тих самих умовах обробки: (180-210-250 оС).
Проведені дослідження насипної ваги довели,що при збільшенні кількості кисню в регенеруючому газі вона зменшується від 1,3г/л. до 1,27-1,25г/л, що пов’язано з частковою очисткою каталізатора від важких смол і закоксування побічними продуктами реакції оксіхлорування. Це підтверджується одночасним збільшенням об’єму пор каталізатора при температурі 250оС.
Додатково вказуються заходи по охороні праці та безпеки на виробництві дихлоретану, наводиться список загальних відходів виробництва з методами їх утилізації і можливі неполадки виробництва 1.2-дихлоретану на стадії оксихлорування.
Результати отримані в даній роботі можуть бути використані технологами на стадії каталітичного окислювального хлорування етилену для покращення роботи промислового реактора синтезу 1,2-дихлоретану.


Вступ
Актуальність теми В нашій країні розвиток хімічної промисловості являється важливою ознакою високого рівня науково-технічного й економічного прогресу.Підвищена увага до розвитку цієї галузі пояснюється не тільки її можливостями в забезпеченні матеріалами, але і специфікою завдань, які стоять перед економікою України.
Метод виробництва 1,2-дихлоретану оснований на прямому й окислювальному хлоруванні етилену в присутності каталізаторів з подальшою переробкою його методом пролізу в хлорвініл.
Виробництво 1,2 ХЕ і ВХ в м. Калуші закуплено по імпорту у фірми "Фрідріх Уде" і введено в експлуатацію в 1975 р. Автором процесу прямого й окислювального хлорування етилену являється фірма "БФ Гудріч" США. Проектна потужність виробництва 250 000 т/рік хлорвінілу і 47 000 т/рік дихлоретану. Зараз виробництво ефективно працює на ЗАТ "Лукор" м. Калуш. На даний час для процесу оксіхлорування етилену застосовують каталізатор CuCl2, нанесений на мікросферичний, стійкий до стирання з АІ2Оз.При довготривалій експлуатації каталізатор втрачає свою активність і селективність, при цьому утворюються побічні продукти .Тому вивчення умов регенерації каталізатора оксихлорування етилену має важливе народно промислове значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами, наказами, рішеннями. Економічна програма розвитку Західного регіону та Івано-Франківської області згідно з рішенням Ради міністрів України поставлена в приорітетні напрямки розвитку України до 2010 року.. Мета та завдання дослідження Об’єкт дослідження – основне виробництво ЗАТ „Лукор”-цех з виробництва,1,2-дихлоретану і вінілхлориду,стадія окислювального хлорування етилену..
Предмет дослідження- промислового каталізатора- CuCl2/AL2CL3- стадії оксихлорування етилену у виробництві 1,2-дихлоетану/ .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Дипломна робота на тему: Дослідження умов регенерації каталізатора окиснювального хлорування етилену

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок