Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Розробка алгоритмічної частини системи відображення картографічної інформації великого об’єму

Розробка алгоритмічної частини системи відображення картографічної інформації великого об’єму

Назва:
Розробка алгоритмічної частини системи відображення картографічної інформації великого об’єму
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,81 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ВСТУП
Основоположником науки про стиснення інформації прийнято рахувати Клода Шеннона. Його теорема про оптимальне кодування показує, до чого потрібно прагнути при кодуванні інформації і на скільки та або інша інформація при цьому стиснеться. Крім того, ним були проведені досліди за емпіричною оцінкою надмірності англійського тексту. Він пропонував людям вгадувати наступну букву і оцінював вірогідність правильного вгадування. На основі ряду дослідів він прийшов до висновку, що кількість інформації в англійському тексті коливається в межах 0.6 — 1.3 біта на символ. Не дивлячись на те, що результати досліджень Шеннона були по-справжньому затребувані лише десятиліття опісля, важко переоцінити їх значення.
Перші алгоритми стиснення були примітивними у зв'язку з тим, що була примітивною обчислювальна техніка. З розвитком потужностей комп'ютерів стали можливими все більш могутні алгоритми. Справжнім проривом був винахід Лемпелем і Зівом в 1977 р. словарних алгоритмів. До цього моменту стиснення зводилося до примітивного кодування символів. Словарні алгоритми дозволяли кодувати рядки символів, що повторювалися, що дозволило різко підвищити ступінь стиснення. Важливу роль зіграв винахід зразково в цей же час арифметичного кодування, що дозволило утілити в життя ідею Шеннона про оптимальне кодування. Наступним проривом був винахід в 1984 р. алгоритму РРМ. Слід зазначити, що цей винахід довго залишався непоміченим. Річ у тому, що алгоритм складний і вимагає великих ресурсів, в першу чергу великих об'ємів пам'яті, що було серйозною проблемою у той час. Винайдений в тому ж 1984 р. алгоритм LZW був надзвичайно популярний завдяки своїй простоті, хорошій рекламі і невимогливості до ресурсів, не дивлячись на відносно низький ступінь
стиснення. На сьогоднішній день алгоритм РРМ є найкращим алгоритмом для стиснення текстової інформації, а LZW давно вже не вбудовується в нові додатки (проте широко використовується в старих).
Майбутнє алгоритмів стиснення тісно пов'язане з майбутнім комп'ютерних технологій. Сучасні алгоритми вже впритул наблизилися до Шеннонівської оцінки 1.3 біта на символ, але учені не бачать причин, по яким комп'ютер не може передбачати краще, ніж людина. Для досягнення високих ступенів стиснення доводиться використовувати складніші алгоритми. Так, існують украй швидкі реалізації алгоритмів РРМ для текстової інформації і SPIHТ для графіки, що мають дуже високий ступінь стиснення.
Таким чином, майбутнє за новими алгоритмами з високими вимогами до ресурсів і все більш і більш високим ступенем стиснення.
1 АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ ТА ТИПИ ГРАФІЧНИХ ФОРМАТІВ
1.1 Аналіз проблеми стиснення інформації
Кількість потрібної людині інформації неухильно росте. Об'єми пристроїв для зберігання даних і пропускна спроможність ліній зв'язку також ростуть. Проте кількість інформації росте швидше. У цієї проблеми є три рішення. Перше - обмеження кількості інформації. На жаль, воно не завжди прийнятне. Наприклад, для зображень це означає зменшення розширення, що приведе до втрати дрібних деталей і може зробити зображення взагалі даремними (наприклад, для медичних або космічних зображень). Друге — збільшення об'єму носіїв інформації і пропускної спроможності каналів зв'язку. Це рішення пов'язане з матеріальними витратами, причому іноді вельми значними. Третє рішення - використання стиснення інформації. Це рішення дозволяє у декілька разів скоротити вимоги до об'єму пристроїв зберігання даних і пропускної спроможності каналів зв'язку без додаткових витрат (за винятком витрат на реалізацію алгоритмів стиснення). Умовами його застосовності є надмірність інформації і можливість установки спеціального програмного забезпечення або апаратури як поблизу джерела, так і поблизу приймача інформації. Як правило, обидва ці умови задовольняються.
Саме завдяки необхідності використання стиснення інформації методи стиснення досить широко поширені. Проте існують дві серйозні проблеми. По-перше, широко використовувані методи стиснення, як правило, застаріли і не забезпечують достатнього ступеня стиснення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Дипломна робота на тему: Розробка алгоритмічної частини системи відображення картографічної інформації великого об’єму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок