Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Проектування та розробка бази даних електронного каталогу „Бібліотека”

Проектування та розробка бази даних електронного каталогу „Бібліотека”

Назва:
Проектування та розробка бази даних електронного каталогу „Бібліотека”
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,32 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ДИПЛОМНА РОБОТА
Тема Проектування та розробка бази даних електронного каталогу „Бібліотека”


Вступ 4
Постановка задачі 6
Структура програмного комплексу 9
Інструкція користувача 21
Охорона праці 22
Висновки 26
Перелік посилань на джерела 27
Додатки


Вступ
Суспільство переступило поріг двадцять першого століття, третього тисячоліття. Згадуючи минулі події, зв’язані з комп’ютерною технікою, ми пережили досить багато – створення фірми Microsoft, створення перших персональних комп’ютерів, та перших програмних продуктів до них. Але це вже в минулому.
Водночас ми переступили межу 2008-го року, який приніс чимало клопотів користувачам комп’ютерів. Стрімкий розвиток комп’ютерної техніки і її різноманітного програмного забезпечення – це одна з характерних прикмет сучасного періоду розвитку суспільства. Технології, основним компонентом яких є комп’ютер, проникають практично в усі сфери людської діяльності. Те, що ще недавно вважалось фантастикою, тепер завдяки науково-технічному прогресу, особливо прогресу в області комп’ютерних технологій, стало реальністю. До наступного тисячоліття досить далеко, і всі негаразди 3000-го року нам не загрожують.
На даний час – час стрімкого розвитку електронної та комп’ютерної техніки, вже немає підприємства, яке б не використовували персональні комп’ютери. І відповідно цьому, дуже актуальним стає використання автоматизованої системи обробки інформації, мається на увазі системи управління базами даних (надалі СУБД).
Персональні комп’ютери зараз застосовуються усюди – від банків до кас, від космічних агентств до звичайних автостоянок. В більшості з них використовуються комп’ютерні мережі, що дозволяє збирати і обробляти дані з багатьох ПК.
За допомогою комп’ютерів може швидко оброблятися інформація від різних датчиків, утому числі й від систем автоматизованої охорони, від датчиків температури для регулювання витрат енергії на опалення.
Процес розв’язування будь-якої задачі на комп’ютері є обробкою даних за заданим процесом. Даними можуть бути: числа, символи, слова, показники роботи підприємства та багато інших даних.
Довгий час для розв’язування кожної задачі використовувалась тільки своя сукупність даних. Скільки розв’язувалось задач, скільки використовувалось і сукупностей даних. Сукупність даних, що використовувалась в одній програмі, як правило не могла використовуватись в іншій. Як ми зараз розуміємо це було великим недоліком. Ці обставини і стали основою для появи наприкінці 60-тих років баз даних.
База даних – це єдине, централізоване сховище даних певної області (школи, підприємства, тощо), до якої мають доступ багато програм. Кожна програма має доступ до певного типу даних бази, за допомогою спеціальних програм, які одержали назву систем управління базами даних.
Система управління базами даних Microsoft Access з пакету Microsoft Office є системою управління реляційними базами даних, що включає всі необхідні інструменти та засоби для створення локальної бази даних – загальної бази даних в локальній мережі чи створення додатку користувача, що працює з базою даних в форматі SQL.


Розділ 1 Постановка задачі
Сукупність типових даних деякої предметної області можна структурно уявити у вигляді повязаних між собою окремих множин інформаційних частин. До будь-якої такої сукупності даних у загальному випадку можна використовувати термін база даних. Наприклад, базою даних можна вважати сукупність інформації про кадровий стан підприємства, розклад занять у навчальному закладі, родинні звязки, бібліотечний фонд тощо. Якщо поняття бази даних наблизити до інформаційних систем, які розміщуються на компютерних носіях даних, то під відповідним терміном можна розуміти набір записів та файлів, які організовані спеціальним чином. Спеціальне програмне забезпечення, необхідне для використання та модифікації баз даних користувачем, називається системою управління базами даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Дипломна робота на тему: Проектування та розробка бази даних електронного каталогу „Бібліотека”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок