Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Поняття про мови програмування, їх класифікація по відношенню до ЕОМ.

Поняття про мови програмування, їх класифікація по відношенню до ЕОМ.

Назва:
Поняття про мови програмування, їх класифікація по відношенню до ЕОМ.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,06 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Поняття про мови програмування, їх класифікація по відношенню до ЕОМ.
Мовою в теорії програмування наз. сукупність символів і правил, що визначають способи об’єднання даних символів в мовній структурі для організації текстів програм. По степені залежності від електронно –обчислювальних машин мови програмування діляться на машинно-залежні та машинно-незалежні. До групи машинно-залежних відносяться машинні та машинно-орієнтовані. Машинно-орієнтовані в свою чергу поділяються на мнемо коди і автокоди. Машинно-незалежні діляться на процедурно-орієнтовані і проблемно-орієнтовані.
Розглянемо машинно-орієнтовані. Опис алгоритму на мнемокоді подібний до опису на машинній мові і містить буквені позначення для задання операцій і буквено-цифрові позначення для задання адресації. При трансляції в машинну програму один оператор мнемокоду заміняється еквівалентною машинною командою. Тому такі мови називаються мовами рівня 1 до 1-го. Автокоди - це мови рівня першого до багатьох, оскільки поряд з символічними конструкціями машиних команд використовуються мнемокоди або макрокоманди, виконання яких забезпечується декількома машинними командами.
Мова програмування
v v
Машинно-залежні Машинно-незалежні
v v v v
Машинні машинно- процедурно- проблемно-
орієнтовані орієнтовані орієнтовані
v v
мнемокоди автокоди
Група машинно-незалежних мов включає мови програмування, які не орієнтовані на використання на конкретних ЕОМ. Проблемно орієнтовані – це вузький клас мов. Які орієнтовані на реалізацію конкретних задач і використовується вузьким колом спеціалістів. Процедурно-орієнтовані не орієнтовані на архітектуру і принципи роботи конкретних ЕОМ і програми записані на таких мовах можуть бути реалізовані на будь-яких комп’ютерах, на яких можна встановити транслятори з даної мови. Такі мови ще наз. формальними і будуються за принципом створення будь-яких природних мов з урахуванням певної граматики. Тому як і будь які інші мови, вони складаються з 4 структурних елементів, а саме:
1.алфавіт мови; 2. слова; 3.вирази; 4.речення( оператори)
Для опису таких мов потрібно визначити символи алфавіту, сформулювати правила утворення слів та правила опису припустимих у мові виразів, перемістити всі типи і сформулювати правила побудови операторів. Такий опис містить синтаксичні визначення, сематичні пояснення та граматичні форми.
2.Синтаксис, семантика, грамматика та прагматика мови програмування. Форми Бекуса-Наура.
Для опису мов потрібно визначити символи алфавіту, сформулювати привила утворення слів та правила опису припустимих у мові виразів, перемістити всі типи і сформулювати правила побудови операторів. Такий опис містить синтаксичні визначення, семантичні пояснення та граматичні форми.
Синтаксис мови – це су-сть правил побудови допустимих конструкцій, створюваних засобами символів алфавіту.
Семантичні пояснення (семантика мови) – дозволяє надати кожній структурі певного змісту та визначити операції і порядок їх виконання. Відповідно семантика мови задається в казанням:
типу простих значень (наприк. чисел)
способу побудови складених значень із простих
операцій над простими і складеними значеннями
способи задання дій
Практичні форми описують класи операторів та зв’язків між ними.
Крім цих трьох понять говорять ще про прагматику, під якою розуміють методологію опису методів і прийомів, які дозволяють, виходячи із поставленої задачі будувати програми за певною методикою.
Основні синтаксичні конструкції мов програмування
Для задання таких конструкцій найбільш популярними є форми Бекуса-Наура. Основним призначенням таких даних форм є вказання, які саме послідовності символів являються програмами в даній мові програмування, з яких складових частин і яким способом будувати програми. Для позначення таких складових вводяться особливі символи які називаються мета змінними. Вони представляють собою слова чи групи слів, взятих в кутові дужки ([…]).
Задання таких конструкцій вимагає також перелік основних символів мови із яких в основному кінцевому результаті і складається програма.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Дипломна робота на тему: Поняття про мови програмування, їх класифікація по відношенню до ЕОМ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок