Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Культура -> Жанрові особливості комедійних творів Миколи Куліша

Жанрові особливості комедійних творів Миколи Куліша

Назва:
Жанрові особливості комедійних творів Миколи Куліша
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
64,79 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
„Жанрові особливості комедійних творів Миколи Куліша”


З М І С Т
ВСТУП .................................................................................................... 3
Розділ 1. Шлях Миколи Куліша до комедії ................................................. 7
Розділ 2. Архітектонічна партитура комедії „Мина Мазало” .................. 12
Розділ 3. Інтермедія „Хулій Хурина” ............................................................ 29
Розділ 4. Концептуальні особливості комедійної творчості М. Куліша ... 32
Висновки ................................................................................................ 66
Список використаної літератури
В С Т У П
Автор „Народного Малахія”, Мини Мазайла”, „Патетичної сонати” увійшов в історію літератури як найвидатніший драматург-новатор, основоположник новітньої драматургії. У кожному творі Миколи Куліша живе його складний і бурхливий час, який письменник досконало знав і відчував. У його п’єсах присутня гостра реакція на всі вади суспільства, перестороги, а часом й жахливі пророкування що, на жаль, уже через кілька років почали здійснюватися.
Як драматург, Микола Куліш послідовно йшов до драми модерну, яка за останні сто років набула для свого арсеналу кілька назв у різних країнах світу – від драми експресіонізму до драми абсурду. В українській драматургії Микола Куліш свідомо чи підсвідомо перегукувався з творчими пошуками таких митців як Б. Шоу, Кроммелінк, О’Ніл, Жіроду, Андрєєв...
Жанрове розмаїття творів драматурга досліджували в своїх працях М. Зеров „Нове Українське письменство. Історичні Нариси”, Н. Кузякіна „Драматург Микола Куліш”, В. Працьовитий „Український національний характер у драматургії Миколи Куліша”, хоча залишились не достатньо вивчені комедійні твори митця, що й зумовлює актуальність нашої дипломної роботи.
Мета нашої роботи полягає у вивчені саме комедійного аспекту творчості Миколи Куліша. Задля реалізації цієї мети необхідно вирішити такі конкретні завдання:
чіткіше диференціювати твори Миколи Куліша з погляду їх жанрової природи;
охарактеризувати особливості комедійних творів драматурга;
простежити еволюцію цих творів;
вивчити художню своєрідність таких творів як: „Мина Мазайло”, „Народний Малахій”, „Отак загинув Гуска”, „Хурій Хурина”;
дослідити концептуальні особливості комедійного жанру творчості М. Куліша.
Відповідно до цих завдань виглядає структура роботи. Вона складається з чотирьох розділів. У першому розділі ми простежуємо творчу еволюцію письменника і місце в ній комедійно гумористичних творів. У другому досліджуємо художні особливості комедії „Мина Мазайло”, в третьому інтермедії „Хулій Хурина”, а в останньому концептуально висвітлюємо особливості творчості М. Куліша.
Предметом дослідження є аналіз їх ідеологічної й підтекстової спрямованості, а також особливостей художнього трактування актуальності.
Об’єктом дослідження є такі комедії Миколи Куліша, як „Отак загинув Гуска”, „Народний Малахій”, „Мина Мазайло”, „Хулій Хурина”.
Для початку з’ясуймо деякі теоретичні та історичні питання, які допоможуть чітко і ясно усвідомлювати сутність проблеми дослідження.
Комедія – сатиричний твір, у якому сатиричними засобами відображається смішне у житті, висміюються потворні, суспільні й побутові явища, се відстале й вмираюче, негативні риси людей.
Пафос комічності виникає тоді, коли автор свідомо знижує свої дійові особи до певного середнього рівня, що існує в суспільному житті. Не маючи належних позитивних якостей, дійові особи комедійних творів, однак, претендують на певну значущість у родині, середовищі друзів тощо. Їм притаманне ілюзорне бачення дійсності, вони завжди прагнуть розв’язати свої проблеми способами, які не є традиційними, оскільки вступають у протиріччя з об’єктивними законами суспільного розвитку.
Творчість Миколи Куліша – це багатогранне, гранично загострене зображення побуту, психології, соціально-культурних процесів, інтелектуальної динаміки, світоглядних тенденцій в Україні першої третини ХХ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 Дипломна робота на тему: Жанрові особливості комедійних творів Миколи Куліша

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок