Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Культура -> Традиції використання стилізації в декоративно-прикладному мистецтві Закарпаття

Традиції використання стилізації в декоративно-прикладному мистецтві Закарпаття

Назва:
Традиції використання стилізації в декоративно-прикладному мистецтві Закарпаття
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
46,93 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Зміст
Вступ ……………………………………………………………………………....3
Розділ І. Історіографія та джерела дослідження……………………………….. 6
Розділ ІІ. Стилізація як засіб художньо-образного осмислення дійсності…….14
2.1. Стилізація як засіб створення художнього образу………………….14
2.2. Художні закономірності процессу стилізації ………………………19
2.3. Стилізація в історії декоративно-прикладного мистецтва…………27
Розділ ІІІ. Традиції використання стилізації в декоративно-прикладному
мистецтві Закарпаття…………………………………………………... 36
3.1. Стилізація в художній обробці дерева……………………………….36
3.2. Композиційні особливості вишивки...………………………………..41
3.3. Символізм та стилізація в орнаментиці писанки……………………51
3.4. Специфіка об’ємних форм та декору керамічних виробів. ………..54
 
Висновки…………………………………………………………………………….60
Список використаної літератури…………………………………………………..65
Дадатки…………………………….………………………………………………..70
Вступ
Актуальність теми дослідження. Процес докорінних перетворень, що відбувається сьогодні в Україні захопив усі сфери життя суспільства,
в тому числі й духовну. Активне зростання національної української самосвідомості викликало величезний громадський інтерес до всіх проявів національної культури, до глибинних витоків традиційного народного мистецтва.
Українське народне і професійне декоративно-прикладне мистецтво набуло широкого визнання у нашій країні та за кордоном. У його рівних образах, зручних утилітарних формах і динамічних мотивах орнаменту містяться символи втаємниченої, чарівної природи. Сучасний етап розвитку вітчизняного мистецтвознавства позначений новим розумінням широкого кола явищ і проблем українського декоративно-прикладного мистецтва, переосмисленням доробку попередників, особливо в царині ідейного і теоретичного підґрунтя мистецтва.
Пропоноване дослідження покликане акцентувати увагу на стилізацію як засіб художньо-образного зображення дійсності, яку він виконує у всіх видах декоративно-прикладного мистецтва.
На сучасному етапі актуальність цієї проблеми здобуває новий ракурс у виявленні філософського підґрунтя та змістовності у засобах стилізації - від узагальнення до знаків -символів, від спрощення до перетворення.
З усієї опрацьованої літератури можна відзначити працю мистецтвознавців Антоновича Є.А., Захарчук-Чугай Р. В. та Станкевича М.Є. «Декоративно-прикладне мистецтво», що видана у Львові 1992 р. Цим дослідженням внесено вагомий вклад у вивчення творів декоративно-прикладного мистецтва України, зокрема наукове тлумачення стилізації.
Щодо Закарпаття - інформації з цієї теми ще менше. Та потрібно віддати належне кандидату мистецтвознавства М.В. Приймичу за внесений вклад у вивчення творів мистецтва та публікації своїх робіт, де відведено належне місце стилізації. Н.С. Пономаренко також присвятила цілий розділ у своїй праці з методики вивчення основ композиції на процеси стилізації. []
Тому аналіз стилізованих елементів та форм, узагальнення існуючих та пошук нових даних про стилізацію, дозволять показати ту пізнавальну, комунікативну, моральну і естетичну функції, що несуть у собі твори декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття XIX -початку XX століття.
Мета роботи – виявити специфіку стилізації в декоративно-прикладному мистецтві Закарпаття.
Реалізація поставленої мети передбачає вирішення таких завдань:
- систематизувати наявну джерельну базу, виділивши основні групи: твори декоративно-прикладного мистецтва та теоретичні джерела;
- проаналізувати процес історичного розвитку стилізації;
- розглянути теоретичні основи процесу стилізації;
- на прикладах художніх промислів та професійних ремесел виявити специфіку стилізації в декоративно-прикладному мистецтві регіону.
Об'єкт дослідження - твори декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття.
Предметом дослідження являється стилізація у творах декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття XIX - початку XX століття.
Методи дослідження відповідно до поставлених завдань використовувалися такі методи: аналізу – для всебічного вивчення стилізації та її генези, детального вивчення декору окремих пам’яток мистецтва; синтезу – при створенні цілісної картини розвитку стилізації в декоративно-прикладному мистецтві регіону; порівняльний – для порівняння розвитку стилізації в різних видах мистецтва; історичний – при розгляді процесу стилізації в його історичному розвитку; системності – у розкритті процесів стилізації в творах декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття в контексті розвитку культури регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Дипломна робота на тему: Традиції використання стилізації в декоративно-прикладному мистецтві Закарпаття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок