Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Культура -> Розвиток живопису на Станіславщині ХІХ-ХХст. Натюрморт у творчості Я.В.Пстрака, М.Д.Сосенко, Каєтона Косинського

Розвиток живопису на Станіславщині ХІХ-ХХст. Натюрморт у творчості Я.В.Пстрака, М.Д.Сосенко, Каєтона Косинського

Назва:
Розвиток живопису на Станіславщині ХІХ-ХХст. Натюрморт у творчості Я.В.Пстрака, М.Д.Сосенко, Каєтона Косинського
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,89 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Диплом
Розвиток живопису на Станіславщині ХІХ-ХХст. Натюрморт у творчості Я.В.Пстрака, М.Д.Сосенко, Каєтона Косинського


П Л А Н
1.Вступ…………………………………….…………………………………….2
 
2. Розвиток культурно-мистецького життя регіону………………...……….5
2.1. Особливості культурного життя краю 1880-1939рр……………...…5
2.2. Культурно-мистецький процес на станіславських землях 1880-1930р…………………………………………………………...……………8
2.3. Освітній розвиток……………………………...……………………..10
3. Натюрморт в творчості Івано-Франківських художників……………….34
3.1. Зародження жанру натюрморту в мистецтві Західної України…...34
3.2. Жанр натюрморту в творчості Івано-Франківських
хужожників………………………………………………..……..38
4. Художня еліта періоду……………………………………………………..41
4.1. Я.В.Пстрак
4.2. М.Д.Сосенко.
4.3. Каєтон Косинський.
5. Висновок……………………………………………………………….56
Перелік використаних джерел…………………….……………………58
В С Т У П
В С Т У П
Івано-Франківщина- частина західної України. Як нам відомо ці мальовничі українські землі входили до складу гнітучої австро-угорскої монархії. Перебування регіону в складі монархії було фактично на правах напів колонії.Соціально-політичні, економіні і національний гніт, який тривав довший час, відсутність художніх закладів з поглибленим навчанням, музеїв – все це негативно позначилось на розвитку усієї національної культури загалом. Досить довгий період художнє життя в краю ледь існувало. Бідні і голодні селяни виявляли надзвичайно малий інтерес для мистецтва, також важливою причиною слабкого розвитку було й те ,що не було багатих меценатів, які б могли купляти твори місцевих майстрів.
На протязі ХІХст. самим прибутковим була робота в церкві – основний замовник творів. Художники, аби якось прожити змушені були працювати в галузі релігійної тематики: композиціїї на тему священної історії, розпис церков, писання ікон тощо.
Кращі умови призвели до того , що становище почало мінятися на рубежі ХІХта ХХст. Революціно-визвольні рухи породили зростання національної самосвідомості, яке проявлялося передусім у середовищі інтелегенції.
ХІХ-ХХст.на західних землях з’являються нові імена Й.П.Курилас, Я.В.Пстрак,М.Д.Сосенко, Львівські художники: І.І.Труш, О.Х.Новаківський, О.Л.Кульчицька,які мали безпосередній вплив на розвиток малярства західних земель України, особливо Івано-Франківщини.
Важливим фактором розвитку мистецтва образотворчого було заснування в 1913р. у Львові музею українського мистецтва, яке очолив І.С.Свенціцкий.
Майже основним факторам прогресування нової течії експресіонізму і символізму була Краківська Академія мистецтв, через яку, можна сказати, “пройшли” усі захіно-українські художники.
Але всеж провідним методом художників Івано-Франківщини залишався реалізм.

Особливості культурного життя краю 1880- 1939 рр.
Суспільно-політичне життя усієї Галичини кінця ХІХ-ХХст. та історичні умови цього періоду відзначалися надзвичайною складністю.За цей період Галичина неодноразово попадала під авторитарний вплив держав, що вважали ії своєю історичною територією і намагалися будь-що насадити свою мову, релігію, культуру і відкидали всякі думки про те, що Галичина спокон віків була українською землею. Приблизно з 1772р. територія Галичини перебувала під гнітучою владою австро-угорскою монархією, яка принижувала усе національне та ідеологічне і нав’язувала свою релігію в українське суспільство. Влада монархіїї переслідувала його мову культуру але не зважаючи на це вже у першій половині починається великий процес культурного відродження українського народу.
1870 (“стає справді вінком на світ як у суспільно-політичному, культурному і духовному розвитку України загалом”).Цей період є надзвичайно цінним і важливим , атже головним змістом цього нелегкого періоду в історії української нації було становлення її в тяжких умовах бездержавного існуваня як нації політичної, яка усвідомлює себе як безпосередньо самостійний субє’кт історичного поступу.
Центром духовного та політичного руху в цей час стає місто з давньою історією і культурою Львів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Дипломна робота на тему: Розвиток живопису на Станіславщині ХІХ-ХХст. Натюрморт у творчості Я.В.Пстрака, М.Д.Сосенко, Каєтона Косинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок