Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Культура -> Аналіз життя та творчості Миколи Варенні

Аналіз життя та творчості Миколи Варенні

Назва:
Аналіз життя та творчості Миколи Варенні
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
54,40 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Аналіз життя та творчості Миколи Варенні


План
Вступ .....................................................................................................4-6
Розділ I
Перші кроки до творчості..........................................................7-9
Розділ II
Спогади фронтових альбомів...................................................10-14
Розділ III
Косівщина і художник. Перші багатофігурні полотна.........15-20
Розділ IV
Івано-Франківський період творчості М.Р.Варенні.
IV.1 Сюжетно-тематичні картини...........................................21-31
IV.2 Жанр портрету…………………………………………...31-42
IV.3 Яскравий колорит натюрмортів………………………...42-46
IV.4 Пейзажні твори…………………………………………..46-49
IV.5 Графічна спадщина………………………………………49-54
Розділ V
Педагогічна діяльність М.Р.Варенні........................................55-58
Висновки................................................................................................59-60
Список використаної літератури ....................................................61-62
Додатки
Вступ
Микола Романович Варення - це заслужений художник і педагог, який весь свій талант і натхнення віддав чудовому краю - Прикарпаттю. Більшість його картин присвячено відображенню гуцульського життя. В них правдиво і поетично показані побут, традиції і звичаї карпатців; створено яскраві образи майстрів народного мистецтва, людей різних професій і просто людей з народу; передано багатство і красу гірських краєвидів.
Його індивідуальна творчість формувалась під впливом реалістичних тенденцій, які існували в Петербурзькій Академії мистецтв імені І.Рєпіна, де навчався художник. До останнього дня М.Р.Варення залишався відданим засадам міцної академічної школи живопису. Майстра не цікавили новації. Він не експерементував ані з формою, ані з матеріалом. Та скрізь відчувається рука талановитого художника, що має свої власні естетичні переконання і творчий шлях.
Переїзд на Прикарпаття став великим поштовхом у творчості М.Р.Варенні. Одне за одним з'являються широкопланові, змістовні твори ("Гуцульський ярмарок" (1957), "З минулого Карпат" (1964), "Святкова Верховина" (1972) і інші).
Слід відмітити, що творча спадщина автора реалістична за змістом, колористична за формою, відтворена у розмаїті усіх жанрів живопису і графіки: історичному, побутовому, портретному, а також у чисельних пейзажах і натюрмортах, але основною є сюжетно-тематична картина. Інші жанри необхідні художнику для того, щоб більш об'ємно і виразно створювати багатофігурні композиції. Така широта творчого діапазону свідчить про багатогранність його таланту.
Про велику працелюбність, наполегливість говорить участь художника у художніх місцевих, обласних, республіканських і закордонних виставках. У 1987 році Миколі Романовичу Варенні присвоєно почесне звання Заслуженого художника України. Творчу працю митець поєднує з педагогічною та активною громадською діяльністю.
Актуальність теми. За період мистецької творчості М.Р.Варенні твори живопису і графіки знайшли свою долю у різних музеях, галереях та приватних колекціях Івано-Франківська, Коломиї, Львова, Дніпропетровська, Києва, Москви, Новгорода, Ростова-на-Дону, а також за кордоном: у Польщі, Чехії, Югославії, Канаді, США, Англії і в інших країнах. Та на превеликий жаль, про життєвий і творчий розвиток художника мало висвітлено в літературі - ні в монографіях про окремих майстрів , ні в узагальнюючих працях. Єдиним джерелом інформації є два невеликих альбоми і періодична преса, яка містить статті, присвячені ювілейним датам і виставкам художника. Саме тому тема моєї магістерської роботи є актуальною.
Наукова новизна досліджень полягає в тому, що вперше робиться спроба докладно описати, систематизувати творчу спадщину М.Р.Варенні. Комплексне вивчення обраної теми дозволить виразніше простежити мистецькі і педагогічні особливості його діяльності.
Мета дипломної роботи - розглянути життя і творчість художника і педагога М.Р.Варенні, визначити місце і значення у мистецтві Прикарпаття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Дипломна робота на тему: Аналіз життя та творчості Миколи Варенні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок