Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Культура -> Засоби масової інформації

Засоби масової інформації

Назва:
Засоби масової інформації
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
52,16 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ І ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
1.1 Журналістика в системі соціальних інститутів
1.2 Система засобів масової інформації
1.2.1 Друковані засоби масової інформації
1.2.1.1 Ефективність і дієвість преси
1.2.1.2. Жанрові різновиди тексту
1.2.1.3 Поліграфічна техніка і поліграфічні процеси
1.3 Нормативно-правова база діяльності друкованих засобів масової інформації
РОЗДІЛ ІІ МІСЦЕВА ПРЕСА – НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА ПІДСИСТЕМИ ЖУРНАЛІСТИКИ
2.1 Історія розвитку та організаційна структура народного часопису „Ходорівщина
2.2 Нормативно-правова база діяльності народного часопису
2.3 Особливості діяльності
2.4 Технологічні стадії створення
2.5 Соціологічне дослідження “Народний часопис “Ходорівщина”. Доцільність його існування
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ


ВСТУП
Засоби масової інформації є однією із складових частин демократичного світобачення, а роль, яку вони відіграють в процесі становлення демократичних перетворень, є набагато важливішою, ніж це може здатися на перший погляд. За ступенем впливу на процеси формування і реалізації державної політики журналістику навряд чи можна порівняти з будь-яким видом діяльності. Широке просвітництво, збудження громадської думки, виховання в людях найкращих моральних якостей, залучення кожного громадянина до процесів розбудови молодої держави, формування демократичного суспільства за високими світовими стандартами – ось що становить змістову частину журналістики. .
Журналістика забезпечує дієвий контроль громадськості над владою, зворотний зв’язок між ними. Вона є тим містком, який з’єднує владні структури з національним інтелектом, реальною економікою, життєвою мудрістю простих людей.
Свідченням впливу мас-медіа на суспільство можуть бути численні мовні штампи, якими протягом минулих десятиріч вони характеризувалися: “четверта влада”, “великий арбітр”, “очі та вуха суспільства” тощо. Спроба проаналізувати вказані характеристики лише підкреслює їх справедливість: за умов демократії особливого значення набуває швидкість, ефективність та якість здійснень повноважень представниками державного апарату.
В ідеалі засоби масової інформації повинні відігравати роль комунікативного засобу суспільства та бути зв'язною ланкою між громадянським суспільством та державою. Держава – це публічна влада, сфера загальних інтересів, громадянське-суспільство – це сфера індивідуальних свобод і приватних інтересів, а між ними – засоби масової інформації, роль яких у розбудові демократії є визначальною. За умови, що засоби масової інформації виражають думку інститутів демократії, політичних партій, груп тиску і через вільну пресу підносять громадянське суспільство над державою – говоримо про розвинену демократичну державу. Якщо ж засоби масової інформації сліпо виконують волю владних структур і підкорюють громадянське суспільство (справедливіше було б говорити про суспільство громадян) державі – то це тоталітарний режим. ЗМІ є тією величиною, що може або заперечувати можливість становлення тоталітарного режиму, або сприяти його творенню.
Невід’ємною ознакою правової демократичної держави є забезпечення свободи слова громадян, свободи інформаційної сфери, право на висловлювання власної думки та позиції, право на отримання й поширення інформації без перешкод. Свобода слова виступає тим підґрунтям, на якому будується демократія і без якого існувати демократичні інститути не можуть. Актуальність потреби забезпечення відкритості інформаційних систем в сучасній Україні пов’язана також і з тим, що інформаційний простір є тим середовищем, в якому реалізується державна політика, приймаються державні рішення, діє механізм управління суспільством. Саме інформаційний простір забезпечує умови для участі громадян у прийнятті суспільно-значущих рішень і визначається рівень доступності правової інформації для окремих категорій осіб. Від рівня відкритості інформаційного простору значною мірою залежить і відкритість суспільного устрою для демократичних перетворень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Дипломна робота на тему: Засоби масової інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок