Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Культура -> «Колекція мантій для професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника»

«Колекція мантій для професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника»

Назва:
«Колекція мантій для професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника»
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,79 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
«Колекція мантій для професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника»


2
ЗМІСТ
Вступ ……………………………………………………………… 3
Розділ 1. Обґрунтування теми дипломної роботи…………... 5
Розділ 2. Перед проектний аналіз……………………………... 7
Розділ 3. Художньо-образне рішення колекції………………. 16
Розділ 4.конструктивно-технологічне обґрунтування моделей колекції……………………………………………………………
Розділ 5. Економічне обґрунтування моделей колекції…….
Висновки ………………………………………………………….
Додатки …………………………………………………………...


3
ВСТУП
В сучасному суспільстві, коли люди ,здебільшого, не мають часу слідкувати за своїм зовнішнім виглядом в контексті віянь моди та стилю одягу – професія дизайнера та стиліста необхідніша ніж будь-коли до того.
Це стосується не тільки моди в загальному розумінні. А також вузько направлених модних течій, таких як : мода та вимоги до одягу в сфері бізнесу та діловому середовищі, академічної моди та ін..
Саме академічний урочистий одяг підлягає найменшим змінам з плином часу. Тому розробка модельного ряду такого одягу повинна бути досить детальною, виваженою, і на фоні постійно змінюючих одне одного віянь моди виглядати респектабельно, сучасно…І при цьому всьому, зберігати самобутність обраного стилю.
Академічний урочистий одяг, хоча ,і не є модним в прямому розумінні цього слова, але й має свої певні канони,які можна назвати модою на академічний одяг. Ці канони, або вимоги до академічного одягу в повному обсязі розкриті в основній частині пояснювальної записки.
Тема розробки зберігає свою актуальність вже 500 років. Ще з Середніх віків збереглася тенденція до одіяння студентів та викладачів на урочисті заходи в особливий, чітко регламентований одяг. У кожного університету свій. І по сьогодні престижні та шановані університети та інститути Європи та США обов’язково мають свій власний стиль академічного одягу. Який
4
при цьому зберігає і деяку архаїчність загальноприйнятих в світі вимог та певних канонів академічного одягу.
Тому, очевидною є необхідність розробки певного академічного для нашого інституту та університету. Висока акредитація та статус національного університету вимагають існування такого академічного одягу. Важливим чинником необхідності існування такого одягу є досить вільний повсякденний стиль одягу викладачів та студентів.
Отже, наявність академічного урочистого одягу придають невимушеність випускним та іншим урочистим церемоніям університету ( інституту ). «Багатість» та респектабельність вигляду кожного, при цьому без різниці в фінансовому статусі, що є дуже помітним серед студентів. Це доведено кілька столітньою практикою в інших світових університетах.
Розробка академічного одягу, що пропонується має національний відтінок. При цьому зберігає деяку архаїчність. Тому для гостей університету (інституту) з інших країн та університетів ієрархія університету (інституту) буде цілком зрозумлою.
Стриманість та благородність кольорів підкреслюють воістину «королівський» вигляд академічного одягу та його урочистість і вишуканість. При цьому досить економічний в затратах на виготовлення.


5
РОЗДІЛ 1
Обґрунтування теми дипломної роботи
Сьогодні, академічний одяг став символом високого рівня освіченості та вченості. Академічний одяг – мантія та конфедератка є загальноприйнятою формою академічного урочистого стилю.
Одягання мантій на урочисті церемонії придає особливу значущість та урочистість церемоніям вручення дипломів, нагородження студентів, та присвоєння наукового степеня студентам та викладацькому складу університету (інституту тощо) або іншим урочистим церемоніям.
Слово „ мантія ” походить від латинського «mantum» – плащ. Згідно з великою енциклопедією іноземних слів, мантія – урочисте одіяння монархів, священнослужителів, деяких категорій чиновників та судій, а також вчених та викладачів.
Конфедератка – це гібрид модної в XV-XVI столітті «єрмолки» - головного убору католицьких священників, та pileus quadrates (пілеус квадратус ) чотирикутної шапочки, що також носило католицьке духовенство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Дипломна робота на тему: «Колекція мантій для професорсько-викладацького складу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок