Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Культура -> Дипломний аналіз на хоровий твір М.В.Лисенка "Боже великий, єдиний" обр. О.Кошиця

Дипломний аналіз на хоровий твір М.В.Лисенка "Боже великий, єдиний" обр. О.Кошиця

Назва:
Дипломний аналіз на хоровий твір М.В.Лисенка "Боже великий, єдиний" обр. О.Кошиця
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
8,66 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Дипломний аналіз а хоровий твір М.В.Лисенка "Боже великий, єдиний" обр. О.Кошиця


Хорова духовна музика - найбільш древня область українського
музичного мистецтва. Високі традиції хорового виконавства в духовній музиці
встановилися ще з часів Київської Русі.
Розквіт хорової культури пов'язаний з творчістю неперевершених майстрів мистецтва духовної музики Д. Бортнянського і М. Березовського.
Поряд з більш традиційними формами культового мистецтва композитори 18 ст. створюють хорові обробки народних пісень розробляють нові жанри святкової, урочистої музики - канти, гімни, кантати, ораторії.
Мистецтво М. Березовського і Д. Бортнянського ознаменувало новий етап в історії духовної музики а сарреllа. Хорова творчість Березовського і Бортнянського виходить далеко за рамки церковної музики і є важливим поштовхом в розвитку української хорової класики.
Основоположник української класичної музики М.В.Лисенко продовжив традиції своїх попередників рядом творів даного жанру. Зупинимося на одному з його духовних творів гімн-молитва за український народ "Боже великий, єдиний ...".
Микола Віталійович Лисенко (1842 - 1912) свою різносторонню діяльність (композитор, вчений-фольклорист, виконавець, диригент, громадський діяч) посвятив служінню національній культурі, він являється основоположником української композиторської школи. Життя українського народу, його самобутнє мистецтво стало фундаментом таланту Лисенка.
В 1859р. М. Лисенко поступив у Харківський, а потім Київський університет. В 1867-69 рр. Навчається в Лейпцігській консерваторії. Він завершує і видає 2 збірки українських народних пісень і приступає до роботи над грандіозним (83 вокальні твори) циклом "Музика до Кобзаря" Т.Г.Шевченка. Взагалі українська література, дружба з М.Коцюбинським, Лесею Українкою, І. Франком являлось сильним художнім імпульсом для М. Лисенка. Саме через українську поезію входить в його творчість тема соціального протесту, починаючи з хору "Заповіт" (на сл. Шевченка) і закінчуючи піснею-гімном "Вічний революціонер" (на сл.Франка), а також оперою "Енеїда" (по Котляревському) - сатира на самодержавство.
З 1874-1876рр. М.В.Лисенко займався в Петербурзі у Римського-Корсакова. Композитор вів велику роботу по збиранню, вивченню українського фольклору. Він створював багаточисленні обробки народних мелодій. М.В.Лисенко записував, виконував не тільки українські, але й польські, сербські, чеські, російські пісні. Композитор явився першим інтерпретатором в українській музиці поезії Г.Гейне, А.Міцкевича.
В творчості М.Лисенка переважають жанри : опера, хорові твори, пісні, романси, являється автором симфонії, ряд камерних і фортепіанних творів.
Саме у вокальній музиці національна самобутність і авторська
індивідуальність розкрились найбільш яскраво, а опери Лисенка (всього їх 10,
не враховуючи дитячих) ознаменували собою народження українського
класичного музичного театру.
Вершиною оперної творчості стали лірико-побутова опера „Наталка-Полтавка" (за однойменною п'єсою Котляревського - 1889р.) і народна музична драма Тарас Бульба (за повістю Гоголя - 1890р.). М.В.Лисенко перший організував на Україні любительські хорові колективи, їздив з концертами по містах і селах. В 1904р. в Києві була відкрита музично-драматична школа (з 1918р. музично-драматичний інститут на його ім'я), де навчався український композитор Л.Ревуцький.
Оригінальна хорова творчість М.Лисенка особливо міцно пов'язана з суспільно-філософською думкою передової української інтелігенції. Чотири хори - чотири епізоди з народного життя: "0й нема, нема ні вітру, ні хвилі", "Ой милий Боже, України", "Коли отаман Гамалія" та "І туркені на тім боці".
Революційного оптимізму сповнена кантата "Радуйся, ниво неполитая".
Творчість М.В.Лисенка - це ціла епоха розвитку музичної культури. За значенням у розвитку української музичної культури творча діяльність композитора представляє високий класичний рівень музичного мистецтва.
Обробку о твору зробив Олександр Кошиць. Олександр Кошиць! Скільки хвилюючих спогадів викликає це ім'я в людей, які проживали на Україні в той час і любили його чарівне мистецтво.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Дипломна робота на тему: Дипломний аналіз на хоровий твір М.В.Лисенка "Боже великий, єдиний" обр. О.Кошиця

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок