Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Екологія -> Лісівничо-типологічне обґрунтування рубок догляду у насадженнях вологої грабової діброви в Чернелицькому лісництві ( Покуття)

Лісівничо-типологічне обґрунтування рубок догляду у насадженнях вологої грабової діброви в Чернелицькому лісництві ( Покуття)

Назва:
Лісівничо-типологічне обґрунтування рубок догляду у насадженнях вологої грабової діброви в Чернелицькому лісництві ( Покуття)
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,38 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Лісівничо-типологічне обґрунтування рубок догляду у насадженнях вологої грабової діброви в Чернелицькому лісництві ( Покуття)


ЗМІСТ
РЕФЕРАТ…………………………………………………………………...3
ВСТУП………………………………………………………………………4
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РУБОК ДОГЛЯДУ (огляд літератури)……………………………………………………..7
1.1. Значення лісоекологічної типології для теорії і практики лісівництва………………………………………………… 7
1.2. Економічні, біологічні та технологічні передумови рубок догляду за лісом…………………………………………….8
1.3. Завдання, види і методи рубок догляду………………… 12
РОЗДІЛ 2 РАЙОН ТА МЕТОДИКА ДОСЛІДЖЕНЬ…………………….17
РОЗДІЛ 3 ПРИРОДНІ УМОВИ РАЙОНУ ДОСЛІДЖЕНЬ……………...23
3.1. Геологія, геоморфологія і гідрографія…………………….23
3.2. Кліматичні умови……………………………………………24
3.3. Характеристика ґрунтів………………………………….....25
3.4. Фітоценотичний покрив……………………………………26
РОЗДІЛ 4 ТИПОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВОЛОГОЇ ГРАБОВОЇ
ДІБРОВИ………………………………………………………...28
4.1. Типологічна оцінка типоутворювальної породи………....28
4.2. Лісівничо-таксаційна характеристика деревостанів……..33
4.3. Встановлення фактичної і потенційної продуктивності насаджень…………………………………………………...40
4.4. Розподіл деревостанів на корінні та похідні………………43
РОЗДІЛ 5 ОБҐРУНТУВАННЯ РУБОК ДОГЛЯДУ У ЛІСОВИХ
НАСАДЖЕННЯХ ВОЛОГОЇ ГРАБОВОЇ ДІБРОВИ………... 45
5.1. Встановлення обсягів рубок догляду і характеристика ділянок, назначених у рубку………………………………45
5.2. Розрахунок річної лісосіки………………………………....49
5.3. Черговість проведення рубок догляду…………………….50
5.4. Обґрунтування організаційно-технічних показників…….53
ВИСНОВКИ………………………………………………………………...60
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ .................................................62
ДОДАТКИ......................................................................................................65
РЕФЕРАТ
Робота присвячена проведенню типологічного аналізу вологої грабової діброви та проектуванні на лісотипологічній основі рубок догляду в насадженнях даного типу лісу на території Чернелицького лісництва ДП «Коломийське лісове господарство». Типологічний аналіз проведено на підставі матеріалів лісовпорядкування, а відбір ділянок у рубки догляду на основі натурних обстежень.
В основу виконання кваліфікаційної роботи покладено методи лісівничо-екологічної типології Є. В. Алексеева, П. С. Погребняка, Д.В. Воробйова та загальноприйняті лісівничі методики. Використовуються основні класифікаційні одиниці лісової типології: тип лісорослинних умов, тип лісу та тип деревостану.
У кваліфікаційній роботі проводиться обгрунтування рубок догляду у насадженнях даного типу лісу. Встановлено обсяги рубок догляду, подано характеристику ділянок, які вимагають проведення рубок догляду, проведено визначення та обгрунтування організаційно-технічних показників розраховано річну лісосіку тощо.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: тип лісу, волога грабова діброва, корінні і похідні деревостани, фактичний і потенційний запас, види рубки догляду, інтенсивність, черговість рубок догляду, розрахункова лісосіка.
ВСТУП
Найважливішим завданням лісового господарства України є раціональне та ефективне використання земель державного лісового фонду з метою отримання максимальної кількості деревних, а також недеревних ресурсів з одиниці лісової площі, покращення стану, оптимізація структури, охорона біорізноманіття лісів з одночасним збереженням та відтворенням їх багатогранних екосферних функцій.
Для вирощування високопродуктивних насаджень лісівничою практикою передбачено догляд за лісом – систему заходів, спрямованих на покращення росту, породного складу і якості деревостанів в інтересах народного господарства. Основним лісогосподарським заходом у цій системі в зоні інтенсивного ведення лісового господарства є рубки догляду.
Основні завдання рубок догляду зводяться до: регулювання породного або якісного складу лісових насаджень; попередження природного зрідження деревостанів; покращення санітарного стану насаджень; підвищення якості деревини при головній рубці; збільшення розмірів користування деревиною з одиниці площі; скороченні термінів вирощування технічно стиглої деревини шляхом створення умов для збільшення приросту перспективних дерев; підвищення стійкості насаджень до несприятливих абіотичних та біотичних факторів; посилення водорегулюючих, ґрунтозахисних, санітарно-гігієнічних, рекреаційно-оздоровчих, естетичних та інших корисних функцій лісу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Дипломна робота на тему: Лісівничо-типологічне обґрунтування рубок догляду у насадженнях вологої грабової діброви в Чернелицькому лісництві ( Покуття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок