Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Екологія -> Поняття, особливості та система державного управління в галузі охорони довкілля

Поняття, особливості та система державного управління в галузі охорони довкілля

Назва:
Поняття, особливості та система державного управління в галузі охорони довкілля
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,49 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Кваліфікаційна робота
на тему :
„Поняття, особливості та система державного управління в галузі охорони довкілля”


Вступ .....................................................................................................................3
Розділ 1. Поняття, особливості та значення державного
управління в галузі охорони довкілля......................................8
Розділ 2. Функції управління в галузі охорони
довкілля, їх види та групи...........................................................17
Розділ 3. Система державних органів в галузі охорони довкілля .......33
3.1 Повноваження державних органів загальної
компетенції....................................................................................36
3.2 Повноваження в сфері управління державних органів
спеціальної компетенції................................................................38
3.3.Перспективи розвитку системи державного управління
у сфері охорони навколишнього природного середо-
вища ................................................................................................41
Висновок ..............................................................................................................44
Список використаних джерел .........................................................................48
 
ВСТУП
Актуальність досліджуваної теми полягає в тому, що екологічні проблеми повинні займати першочергове місце в житті сучасного людського суспільства. Інтенсивне і нераціональне використання природних ресурсів, забруднення навколишнього природного середовища, все це приводить до екологічної кризи.
Екологічні проблеми в Україні можливо подолати шляхом здійснення системи науково обгрунтованих правових, організаційних, економічних і інших заходів з охорони навколишнього природного середовища. Для подолання наслідків екологічної кризи, необхідно знати її причини, щоб визначити оцінку виникаючих процесів і виробити необхідні рекомендації. Тому важливим фактором визначення стану навколишнього природного середовища, його збереження та охорони на сьогоднішній час та на майбутнє є діяльність державної системи регулювання в даній сфері.
Дослідження питань управління в сфері екології в загальній теорії права передбачає необхідність аналізу управлінської діяльності в галузевих правових науках. Зрозуміло, принципові положення вироблені загальною теорією права, повинні враховуватись при дослідженні даної проблеми в кожній галузі права. В наукових працях відзначається позитивна діяльність певних компетентних органів управління в галузі застосування норм екологічного права. Разом з цим підкреслюється, що комплексні дослідження як за сферами екології, так і за суб’єктами проводились не на повну потужність, що не в повній мірі розкривало стан управлінської діяльності, ступень досконалості законодавства про повноваження управлінських органів в галузі охорони довкілля, не виявлялися повноваження, які дублюють окремі повноваження діяльності системи різних управлінських органів в даній сфері , що викликає труднощі на практиці.
Також актуальність теми, що досліджується, обумовлена тим, що
серед пріоритетних заходів по стабілізації і поліпшенні екологічної обстановки в Україні є формування нових чи вдосконалення існуючих шляхів діяльності та розвитку системи органів державного управління в сфері екології у відповідності до сучасних умов.
Іде процес прийняття нових законів, які визначають повноваження у галузі застосування норм екологічного права відповідними органами виконавчої влади України. З утворенням незалежної держави її компетентні органи вирішують багато питань у сфері екології, зокрема в правотворчій і правозастосовчій діяльності, що також диктує необхідність наукового аналізу діяльності відповідних суб’єктів управління.
Динаміка суспільних процесів, розвиток і вдосконалення екологічної безпеки, прав і законних інтересів громадян, реформування ринкових відносин, в яких земельні та інші природні ресурси стають об’єктами особливого значення, вимагають першорядного вирішення екологічних питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Дипломна робота на тему: Поняття, особливості та система державного управління в галузі охорони довкілля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок