Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Екологія -> Мінеральні води Карпатського регіону та їх практичне застосування

Мінеральні води Карпатського регіону та їх практичне застосування

Назва:
Мінеральні води Карпатського регіону та їх практичне застосування
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,75 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
“Мінеральні води Карпатського регіону та їх практичне застосування”


План
Вступ | 3
Фізіко-геогеологічні умови | 5
Основні риси геологічної будови | 8
Основні гідрогеологічні структури | 21
Закономірності розповсюдження формування мінеральних вод провінція вуглекислих вод | 26
Провінція азотних, азотно-метанових і метанових вод | 31
Висновок | 37
Література | 41


ВСТУП
Лікувальні властивості деяких підземних вод давно привертали увагу людей. Бальнеологічне використовування мінеральних вод стимулювало вивчення їхнього складу, фізичних і лікувальних властивостей. Поступово розвивалися нові методи досліджень, удосконалювалися аналіз умов формування мінеральних вод і пошук їхніх родовищ. В даний час для вивчення мікро- і макрокомпонентів, що входять в складний природний розчин, яким є мінеральна вода, необхідні точні методи розвідки мінеральних вод лікувального значення і методики складання їх гідрогеологічних карт. Розроблені пристрої спеціальних складних водозаборів .
Зміст терміну "мінеральна вода" зараз розширено. Під цим терміном маються на увазі підземні води, не тільки володіючі лікувальними властивостями, але і придатні для отримання промислової сировини, з якої можна витягати такі цінні елементи, як йод, бром, бір, літій, уран, лікувальні солі, куховарську сіль і цілий ряд інших компонентів. Гарячі (термальні) під земні води почали використати для енергетичних і теплофікаційних цілей. Проте при існуючих багатих родовищах твердих корисних копалин і достатній енергетичній сировині ще не завжди вигідно для цих цілей використати підземну мінеральну воду, але в недалекому майбутньому це стане необхідним.
Темпи технічного прогресу в даний час вельми значні. Так, якщо у минулому для реалізації відкриттів були потрібним сторіччя, то зараз достатньо п'яти - десяти років.
Цілющі властивості мінеральних вод Труськавця вперше були описані в 1578 р. лікарем королівської знаті Войцеком Очко, а офіційно курорт Труськавець був відкритий тільки в 1827 р. Таким чином, від відкриття лікувальної дії мінеральної води до її практичного використовування пройшло 260 років. В наш час постійно будуються нові водолікарні, удосконалюються способи використовування лікувальної мінеральної води, її каптаж, ведуться пошуки нових родовищ мінеральних вод. Для вивчення складу і фізичних властивостей вод притягуються сучасні технічні засоби. Родовища мінеральних вод характеризуються певними експлуатаційними запасами і охороняються законом.
На Україні особливо багата мінеральними водами зона Карпат, яка представляє собою складну систему в гідрогеологичних районів, відмінних умовами формування підземних вод. Тут можна зустріти слабомінерализованні підземні води сучасного і недавнього формування, що утворюються унаслідок розчинення і вилуговування солей ооленооних формацій в приповерхневих і глибоких сферах земної кори, термальні пластові води і води тектонічних розломів. Серед цих різновидів підземних вод є і лікувальні.
В останні десятиріччя вивчення мінеральних і термальних вод Карпат привело до відкриття ряду родовищ цих вод. Крім того, виділені крупні структури, перспективні на мінеральні води, розроблені принципи класифікації вод, досліджені основні физико-хімічні властивості. На основі цього матеріалу складені Карта мінеральних вод Української РСР масштабу 1:3 000 000/23/, а також Карта мінеральних вод СРСР масштабу 1:4 000 000 /29/. Завершується складання карти мінеральних вод Європи масштабу 1:1 500 000. Авторський колектив, що працює над складанням цієї карти по району Радянських Карпат і вивчаючий мінеральні води цієї території тривалий період часу, склав перше узагальнення по мінеральних водах найбільш цікавого і найціннішого для практичного використовування району мінеральних вод в Україні.
В даний час для вивчення природи лікувальних компонентів мінеральних вод використовуються методи ядерної гідрогеології парамагнітного і ядерно-магнітного резонансу, полум'яної і адсорбційної спектроскопії, розробляються уточнені методи оцінки ресурсів мінеральних і термальних вод за допомогою математичного моделювання і аналоговій і електронно-обчислювальної техніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Дипломна робота на тему: Мінеральні води Карпатського регіону та їх практичне застосування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок