Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економіка підприємств -> Вільногорське скло

Вільногорське скло

Назва:
Вільногорське скло
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
109,89 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Вступ. 2

1. Асортимент та характеристика виробів 9

2. Склад сировини, характеристика сировини, їх обробка, складання шихти 11

2.1. Складування та зберігання сировини 13

2.2. Сировинні матеріали для введення SiO2. 14

2.3. Сировинні матеріали для введення Al2O3. 15

2.4. Сировинні матеріали для ведення оксидів лужноземельних металів 16

2.5. Сировинні матеріали для ведення оксидів лужних металів 18

2.6. Оброблення сировинних матеріалів та підготовка склобою 19

2.7. Виготовлення шихти 21

2.8. Завантаження шихти та склобою у скловарну піч 22

3. Машино – ванний цех 23

3.1. Варіння скломаси 24

Характеристика скловарних печей. 26

Скловарна піч №1 26

Температурний режим варіння забезпечується трьома зонами горіння 28

Скловарна піч №3 28

Температурний режим варіння забезпечується трьома зонами горіння 30

3.2. Підготовка скломаси до формування 31

3.3. Формування скловиробів 33

3.4. Відпалювання виробів 35

3.6. Пакування готових виробів 39

3.7. Контролювання якості виробів 41

4. Охорона праці. Охорона навколишнього середовища. 43

5. Автоматичний контроль та керування процесами 44

6. Економіка та організація підприємства 44

Вступ.

Скло – штучний матеріал який має такі властивості, як прозорість. Твердість хімічна стійкість, термостійкість. Крім того скло має властивості, які залежать від його прозорості. Завдяки цьому скло широко використовують майже у всіх галузях техніки, медицині, у наукових дослідженнях , та у побуті.

Скло отримують шляхом термічної обробки шихти, яка є сумішшю при-родних або штучних сировинних матеріалів. Шихту завантажують у піч, і при визначеній температурі та витримці, отримують розплав – скломасу. При охо-лодженні скломаси в‘язкість її зростає, що надає можливість формувати виро-би шляхом видування, прокатки, витягування, пресування чи пресовидування.

В залежності від практичного використання скляних виробів змінюється хімічний склад скла, форма, розміри, та спосіб їх виготовлення.

Сучасна скляна промисловість виготовляє найрізноманітніші вироби – промислове та побутове листове скло, скляні труби і ізолятори, медичне та парфумерне скло, тарне та сортове скло, піноскло, скловолокно, ситали та ін-ше.

Тарне скло займає досить велику частку від загального об‘єму продукції, що виготовляють скляні заводи. Це відбувається тому, що тарне скло викорис-товується для фасування зберігання та транспортування різноманітних рідких пастоподібних та твердих продуктів.

Перевагами скляної тари, що обумовлюють широке її використання у різ-номанітних галузях промисловості та в побуті є: гігієнічність, прозорість, мож-ливість виготовлення тари різноманітних розмірів та форми, можливість герме-тичного закривання та багаторазового використання, доступна ціна.

Скло не виділяє шкідливих речовин, не має запаху, забезпечує тривале зберігання продуктів, добре миється та дезінфікується, легко утилізується, має добрі декоративні можливості. Крім того скляна промисловість забезпечена найбагатшими сировинними ресурсами.

«Вільногорський завод електровакуумного скла» (ВЗЭВС) повинний був стати самим могутнім підприємством у своїй галузі. Виробництво комплектую-чих зі скла і металу для кольорових кінескопів повинне було забезпечувати сво-єю продукцією заводи по виробництву кінескопів усього СРСР. Надалі на під-приємстві передбачалося освоїти складальне виробництво кольорових кінеско-пів. Але в зв'язку з розривом економічних зв'язків, викликаних розпадом СРСР, через відсутність замовлень у 1990 році було припинене будівництво но-вих об'єктів, зупинене основне виробництво.

З 1992р. Вільногорський завод електровакуумного скла перейменований у Завод «ЭКМА», а вже в 1994 році була почата приватизація державного під-приємства «Завод «ЭКМА». З 1996р. державне підприємство «Завод «ЭКМА» перетворено у Відкрите акціонерне товариство«3авод «ЭКМА». Завод спробу-вав власними силами перепрофілюватися на випуск склотари, частково задіяв-ши виробничі площі колишнього заводу.

Основна номенклатура виробництва заводу на той момент була наступ-ною:

пляшки ємністю 0,5 літра, банки ємністю 1,5 до 3 літри, побутові світиль-ники, кінескопи регенеровані, кисень, тара з гофрованого картону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Дипломна робота на тему: Вільногорське скло

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок