Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Формування системи контролінгу промислового підприємства

Формування системи контролінгу промислового підприємства

Назва:
Формування системи контролінгу промислового підприємства
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
63,06 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Дипломна робота
Формування системи контролінгу промислового підприємства


ЗМІСТ


ВСТУП
В умовах становлення ринкової економіки в Україні багато підприємств зіштовхнулися з проблемами неплатоспроможності, низької ліквідності, збиткової діяльності. Головними причинами цього стало незнання принципів функціонування в умовах вільної конкуренції. В умовах, коли більшість підприємств виявилося на грані банкрутства, очевидні основні напрямки удосконалення їхньої діяльності: ефективна маркетингова політика і управління фінансовими ресурсами. Вирішення цих задач припускає використання принципів антикризового управління, а також найбільш прогресивних концепцій менеджменту в області фінансів і маркетингу.
Актуальність теми дослідження. Створюючи передумови повної економічної самостійності, ринок висуває тверді фінансові й економічні вимоги, об'єктивність яких орієнтує підприємство на ефективну і рентабельну діяльність.
У цій ситуації неодмінною умовою удосконалювання методів управління є повне використання внутрішніх можливостей підприємства, тобто створення діючої системи внутрішнього обліку і звітності як основи менеджменту. Ефективність менеджменту знаходиться в прямій залежності від ступеня удосконалення інформаційного забезпечення. Напрямки удосконалення останнього можна зв'язувати з організацією переважно нової системи управління економікою на мікрорівні.
Контролінг як інформаційна система досить широко реалізується закордонними підприємствами і приносить дуже відчутні результати. В управлінні економікою вітчизняних підприємств дана система не знаходить належного застосування в силу того, що потреба в ній найчастіше переважає над наявністю знань у цій області. Унаслідок цього, вирішення проблем, пов'язаних з організацією і методикою побудови системи контролінгу, буде сприяти підвищенню якості менеджменту, а отже, забезпеченню стабільного розвитку бізнесу підприємства.
Метою даної роботи являється дослідження сутності контролінгу та розробка системи контролінгу для підприємства у вітчизняних умовах формування ринкової економіки.
В рамках поставленої мети вирішувалися наступні завдання :
Дослідити сутність контролінгу, особливості та основні етапи його впровадження на підприємстві;
Провести аналіз діяльності підприємства з метою визначення першочергових завдань які має вирішувати система контролінгу на підприємстві;
Розробка основних елементів системи контролінгу на досліджуваному підприємстві;
Провести дослідження ролі та місця контролінгу в сучасному бізнесі;
Розглянути закордонний досвід організації системи контролінгу.
Об’єктом дослідження являється процес управління підприємством.
Предметом дослідження є система контролінгу в рамках управління підприємством.
Методологічну базу дослідження становлять роботи вітчизняних фахівців Килимнюк В., Терещенко О., Петренко С. Та ін., а також праці зарубіжних спеціалістів з теорії і практики контролінгу, таких як Хан Д., Файоль А., Маєр Е.,Ман Р. та багато інших.
В роботі використовувалися методи логічного аналізу, порівняння, а також ряд математично-статистичних методів.
Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків і додатків.
В першому розділі досліджуються теоретичні основи контролінгу. Зокрема аналізується сутність контролінгу, форми контролінгу та основні етапи впровадження системи контролінгу на підприємстві.
Другий розділ присвячено дослідженню та аналізу діяльності підприємства. Зокрема, акцентовано увагу фінансовому стану підприємства, його ліквідності.
Третій розділ містить в собі розробку системи контролінгу на досліджуваному підприємстві. Розглядають концептуальні та організаційні питання, пов’язані зі створенням системи контролінгу на досліджуваному підприємстві. Проаналізовано місце та роль контролінгу в сучасному бізнесі. Досліджено досвід зарубіжних країн, зокрема Німеччини та США по організації системи контролінгу.
Інформаційну базу роботи становить бухгалтерська та фінансова звітність Дарнгицького вагоноремонтного заводу, дані регістрів бухгалтерського обліку, статистичні матеріали державного комітету статистики України та роботи вітчизняних і закордонних фахівців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 Дипломна робота на тему: Формування системи контролінгу промислового підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок