Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Еволюція світової системи режимів валютних курсів та курсова політика України

Еволюція світової системи режимів валютних курсів та курсова політика України

Назва:
Еволюція світової системи режимів валютних курсів та курсова політика України
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
85,79 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51 
Еволюція світової системи режимів валютних курсів та курсова політика України


Зміст


Вступ
Тема даної дипломної роботи – „Еволюція світової системи режимів валютних курсів та курсова політика України”.
Актуальність теми дослідження та ступінь її розробки. Проблема управління валютним курсом та валютно-курсової політики є фундаментальною складовою будь-якої державної економічної стратегії, головною метою котрої є економічна стабілізація, регулювання економіки та незворотній курс на продовження економічних реформ. Окрім того, що управління валютним курсом відіграє надзвичайно важливу роль в економічній політиці взагалі, валютно-курсова політика нерозривно пов'язана із грошово-кредитною політикою як на теоретичному рівні так і на практиці. Теоретичні і прикладні аспекти проблеми створення соціальної ринкової економіки в сьогоднішніх політичних та економічних умовах мають розроблятися в рамках глобальної стратегії розвитку суспільства і держави.
В процесі формування нової економічної системи перед Україною постало складне завдання розроблення ефективних засад державної економічної політики. Однією з найважливіших складових такої політики є політика валютного курсу, оскільки в перехідних економіках обмінний курс вважається одним з ключових інструментів державної економічної політики. Перехід до принципово нових форм і методів управління валютним курсом, який би базувався на ринкових засадах, конкурентному співіснуванні різних фінансово-банківських установ виявився важким та навіть руйнівним дая перехідних економік. Сьогодні в Україні надзвичайно актуальним і важливим завданням є розробка та реалізація виваженої, гнучкої та науково-обгрунтованої політики валютного курсу, яка би втілювала в себе найкращий світовий досвід та особливості перехідних економік. Процес управління валютним курсом має адекватно відповідати фінансово-економічному та соціально-політичному стану країни, а також визначати як стратегічні так і тактичні завдання, що поставлені перед державною економічною політикою.
Науковий аналіз проблеми управління валютним курсом, визначення інструментів управління, механізмів та форм реалізації є ще й важливим по тій причині, що у перехідних економіках в тому числі і в Україні нічого подібного не існувало перед початком процесу трансформації економік.
Необхідність дослідження даної проблеми також диктується тим, що процес макроекономічної стабілізації у багатьох країнах з перехідними економіками затягнувся. Економіки та населення регіону потерпають від нестабільності валютного курсу та валютно-фінансових криз. Тому здійснення системного, комплексного аналізу валютно-курсової політики, а також шляхів її вдосконалення у країнах з перехідними економіками є своєчасним та актуальним як з теоретичних та і з практичних міркувань. Окрім цього, оскільки науково-обгрунтована державна політика в Україні лише формується, то необхідно вирішувати ще багато невідкладних завдань.
Мета та завдання дослідження. Мета дипломної роботи полягає у здійсненні комплексного економічного аналізу теоретико-методологічних проблем управління валютним курсом в умовах перехідної економіки та розробці підходів до створення відповідної теоретичної концепції, а також вироблення практичних рекомендацій.
В основу дослідження покладено досягнення сучасної економічної теорії, а також припущення, що процес управління валютним курсом є оптимальним і ефективним навіть за умов трансформації економіки, коли гармонійно поєднуються фіскальна, грошово-кредитна, зовнішньоекономічна та структурна політики.
Застосування діалектичного підходу до аналізу політики валютного курсу, розроблення теоретичних аспектів проблеми управління валютним курсом обумовило логіку поставленої мети дослідження.
Для реалізації сформульованої мети необхідно сконцентруватися на вирішенні таких завдань:
систематизувати світовий теоретичний та практичний досвід управління валютним курсом і на цій основі - досягнення стабільності цін та зміцнення національних грошових одиниць;
обгрунтувати переваги регулювання валютного курсу в перехідних економіках з наступним його поступовим послабленням по мірі становлення ринкових інститутів та економіки нового типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51 Дипломна робота на тему: Еволюція світової системи режимів валютних курсів та курсова політика України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок