Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Розробка стратегії розвитку ТФ “Легтекс”

Розробка стратегії розвитку ТФ “Легтекс”

Назва:
Розробка стратегії розвитку ТФ “Легтекс”
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
56,97 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Розробка стратегії розвитку


Зміст |
сторінки
ступ | 3-6
1. Теоретичні основи розробки стратегії розвитку ТФ “Легтекс” | 6-29
2. Економіко-організаційна характеристика діяльності ТФ “Легтекс” | 28-77
3. Пропозиції по розробці стратегії розвитку ТФ “Легтекс” | 78-101
3.1 Аналіз стану легкої промисловості України | 78-84
3.2 Розробка стратегії розвитку ТФ “Легтекс” | 84-95
3.3 Рекомендації по вдосконаленню стратегічного розвитку ТФ “Легтекс” | 96-101
исновок | 101-103
ітература | 104-107
Вступ
Зміна економічної системи господарювання, перехід до ринкової системи управління і ї реорганізація виходячи із особливостей теперішнього стану вимагають від багатьох підприємств змінити свій підхід до забезпечення конкурентоспроможності, виділити його в якості провідної задачі, головної цілі існування і роботи підприємства.
Сьогодні необхідність конкуренції обумовлена відкритістю українського ринку для багатьох груп товарів, і до поки ці товари проникають на наш ринок, підприємства вимушені враховувати умови конкуренції. Крім цього, політика, що проводиться урядом відносно антимонопольного регулювання економіки, підтримки здорової конкуренції визначає виникнення такої і між власними товаровиробниками. Дефіцит платіжних коштів, складний фінансовий стан, низька купівельна спроможність населення тим більше загострюють проблему підтримки і випуску конкурентоспроможної продукції.
Конкуренція є досить тонким і гнучким механізмом управління виробництвом. В умовах скорочення попиту на товар або послугу фірми страждають не в рівній мірі. Найбільших труднощів зазнають неефективні підприємства, виробники неякісної продукції тощо. Сильні фірми можуть навіть в економічно складний час процвітати, оскільки до них відійдуть сегменти ринку, які раніше контролювалися збанкрутілими конкурентами. Гнучкість механізму конкуренції проявляється у його миттєвій реакції на будь-які зміни обставин оточуючого середовища. У кращому становищі опиняються фірми, які найкраще пристосовані до змін. В період кризових явищ виробництво з високим ступенем адаптації є більш ефективним і динамічним.
В умовах ринкової економіки ,які склалися в Україні, аналіз конкурентоспроможності підприємств стає об’єктивною необхідністю, так як в сучасній конкурентній боротьбі при всій її масштабності, динамізмі і гостроті виграє той, хто аналізує і бореться за свої конкурентні позиції. Важливою проблемою стає кількісна оцінка рівня конкурентоспроможності підприємства і управління нею.
Оцінка конкурентоспроможності підприємства базується на аналізі його сильних і слабих сторін, а головне,-потенційних можливостей. Оцінка потенційних можливостей підприємства – складна і трудомістка задача, яка дозволяє забезпечити баланс ринкових запитів з реальними можливостями самого підприємства, розробити основні програми його виробничого розвитку і поведінки на ринку, а також підвести реальну і компетентну основу під рішення, що приймаються.
Зовнішні умови розвитку підприємства не залежать від самого підприємства, а визначаються напрямком господарської політики держави, урядовими заходами з управління і регулювання. Виходячи з цього, важливо знати відповідне господарське законодавство, постанови уряду відносно його діяльності і на базі аналізу державної правової бази будувати дослідження своїх потенційних можливостей, тим більше, що зовнішні умови чинять у великій мірі визначний вплив на характер, внутрішні умови і можливості розвитку підприємства. Аналіз зовнішніх умов є базою для прийняття рішень про підвищення конкурентоспроможності, сприяє росту ефективності і рентабельності його виробничої збутової діяльності, створенню основи для становлення маркетингового підходу у рішенні ключових задач управління.
Дослідження внутрішніх умов формування виробничо-ресурсної бази передбачають:
-
оцінку фінансово – економічного положення підприємства – характеристика економічного потенціалу і господарської діяльності підприємства, ефективності роботи підприємства і його рентабельності, фінансового положення;
-
ревізію товарного асортименту підприємства і аналіз конкурентоспроможності продукції, що випускається – складання переліку номенклатури виробів, що випускаються, оцінка внеску кожного виду товару у прибутковість роботи підприємства, оцінка технічного і якісного рівня випускаємої продукції, оцінка витрат виробництва за номенклатурою виробів, що випускаються підприємством, аналіз цін по кожному з видів продукції;
-
аналіз стратегії підприємства на ринку – аналізується стратегія на ринку в цілому і по окремим його сегментам;
-
аналіз організаційної структури управління підприємством і складання його схеми;
-
діагностику і облік виробничих потужностей підприємства;
-
оцінку матеріало-технічної бази підприємства (забезпеченість матеріалами, енергією і сировиною);
-
оцінку науково-технічного потенціалу підприємства – ступінь забезпеченості науково-дослідницьких лабораторій і конструкторських бюро, рівень оперативності впровадження іновацій у виробництво, якість науково-технічних нововведень, рівень кваліфікації інженерних кадрів тощо;
-
оцінку планової роботи підприємства і ефективності виробничо-збутових і науково-технічних прогнозів;
-
оцінку робочої сили підприємства, його кадрового складу, рівня освіти і підвищення кваліфікації;
-
оцінку інформаційної інфраструктури підприємства;
-
оцінку маркетингових і комерційних складових діяльності підприємства;
-
оцінку системи формування і стимулювання попиту на продукцію, що випускається тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 Дипломна робота на тему: Розробка стратегії розвитку ТФ “Легтекс”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок