Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Планування переробки та збуту продукції у ВАТ “Нафтохімік Прикарпаття”

Планування переробки та збуту продукції у ВАТ “Нафтохімік Прикарпаття”

Назва:
Планування переробки та збуту продукції у ВАТ “Нафтохімік Прикарпаття”
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
61,87 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Планування переробки та збуту продукції у ВАТ “Нафтохімік Прикарпаття”


Вступ
Характерною ознакою сьогодення є зміна ситуації в економіці України.
Наша держава пережила важку економічну кризу . Можливо ще немає достатніх підстав стверджувати , що з цією кризою повністю покінчено. Навряд чи одразу будуть забезпечені сталі та достатні для відновлення економічного комплексу темпи зростання ВВП . Потрібен певний час на закріплення макроекономічної стабілізації , на закладання надійного фундаменту для економічного зростання . Однак , поступово економіка України вступає у фазу пожвавлення підприємницької діяльності та виходу на позитивну економічну динаміку .
Враховуючи обмеженість інвестиційних ресурсів , основна увага виконавчої та законодавчої влади , органів місцевого самоврядування має бути приділена утвердженню в економіці максимально сприятливого клімату для розвитку високоякісного вітчизняного виробництва.
Останнім часом дедалі більшого поширення має практика укладання договорів з переробки давальницької сировини у взаємовідносинах українських нафтопереробних заводів та їх партнерів . Наслідки розширення такої практики не є однозначні.
З одного боку , вони полегшують вирішення питання платежів і стимулюють постачальників сировини , матеріалів , комплектуючих виробів до нарощування обсягу їх виробництва за умови дефіцитності готової продукції , що повертається їм . З іншого боку , є побоювання щодо продажу замовником цієї продукції в основному на експорт та штучного збільшення дефіциту на внутрішньому ринку . Тому увага виконавчої та законодавчої влади , органів місцевого самоврядування має бути приділена розробленню законодавчої бази, яка повинна регулювати всі питання , пов'язані з переробкою нафти .
Для вирішення правових питань про майнову відповідальність партнерів необхідне обов'язкове відображення в договорах на переробку сировини закладеної ціни та оцінки готової продукції , її асортименту та якості , а також відображення кількості сировини , що передається виконавцеві для одержання готової продукції , що повертається як плата за послуги із переробки.
Також особливого значення набуває переробка сировини іноземних замовників. Це є вигідно для вітчизняних виробників, оскільки є можливість здійснювати зовнішньоекономічну діяльність. Позитивним є ще те, що є можливість відновити роботу багатьох підприємств, які не працюють саме через недозавантаження потужностей чи відсутності сировини.
Власне , в даній дипломній роботі розглядається тема ефективності переробки та реалізації продукції на вітчизняному нафтопереробному підприємстві . Проте , перш ніж говорити про ефективність , необхідно проаналізувати діяльність підприємства в цілому.
Необхідним є аналіз завантаження виробничих потужностей , складу та асортименту продукції , що виготовляється.
На обсяг виробництва продукції в основному впливають такі показники як: обсяг поставок сировини , ритмічність та рівномірність поставок , якість сировини . Крім того , перехід на давальницьку схему дозволяє підприємству позбутися проблем із реалізацією отриманої в результаті переробки сировини продукції через те , що отриману продукцію в повному обсязі забирає постачальник.
Для ВАТ „ Нафтохімік Прикарпаття " питання постачання сировини поставлене особливо гостро , оскільки досить тривалий час завантаження виробничих потужностей перебувало в критичних межах через проблеми із вільними обіговими коштами , а відтак із неможливістю закупівлі необхідної кількості сировини для переробки . Тому виходом з даної ситуації вважається перехід на переробку сировини , отриманої за давальницькою схемою.
Якщо ціни на газ піднімуться до рівня нафтових вигідною стане газифікація вугілля для забезпечення нафтопереробних заводів воднем та енергією. За таких умов заводи повинні будуть випускати більший обсяг продукції для транспортних потреб. Зростання цін на природну нафту зумовить подорожчання переробки важкої та сірчистої нафти.
Для забезпечення потреб держави у нафтопродуктах високої якості необхідна перебудова нафтопереробної промисловості України , спрямована на поглиблення переробки нафти й одержання з неї високоякісних продуктів при істотному зниженні енерговитрат на переробку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 Дипломна робота на тему: Планування переробки та збуту продукції у ВАТ “Нафтохімік Прикарпаття”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок