Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Українською дипломна робота: сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.

Загрузка...

сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”. / сторінка 12

Назва:
сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,46 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
В аналогічному порядку можуть оформлятися і разові виплати грошей на оплату праці (відпуск, лікарняний), а також видача депонованих сум і грошей підзвіт на витрати, пов’язані з службовими відрядженнями. Разові виплати грошей на оплату праці окремими особам здійснюються, як правило по видатковому касовому ордеру.
По закінченню термінів виплати заробітної плати, допомог по соціальному страхуванню і стипендій касир повинен:
а) В платіжній відомості напроти прізвища особи, котрій не здійснено виплату поставити штамп або відмітку від руки: ”Депоновано”;
б) Скласти реєстр депонованих сум;
в) Вкінці платіжної відомості зробити напис про фактично виплачені суми і ті, які підлягають депонуванню, звірити їх із підсумком платіжної відомості і скріпити своїм підписом;
г) Записати в касову книгу фактично виплачену суму і поставити на відомості штамп: ”Розхідний касовий ордер №_”;
Бухгалтерія здійснює перевірку відміток, зроблених касиром в платіжних відомостях, і підрахунок виданих і депонованих по них сум.
Депоновані суми здаються в банк, і на здані суми складається один загальний видатковий касовий ордер.
Прибуткові касові ордера і квитанції до них, а також видаткові касові ордера та документи, які їх заміняють повинні бути заповнені бухгалтерією чітко і ясно або виписані на машині. Помарки або виправлення в цих документах не допускаються. В прибуткових або видаткових касових ордерах вказуються причини для їх складання і перераховуються підтвердні до них документи.
Видача прибуткових або видаткових касових ордерів на руки особам, які одержують або вносять гроші, забороняється. Прийом і видача грошей по касових ордерах може здійснюватись тільки в день їх складання. При отриманні прибуткових і видаткових касових ордерів касир повинен перевірити:
а) Наявність на документах підпису головного бухгалтера, а на видатковому касовому ордері дозвіл керівника підприємства;
б) Правильність оформлення документів;
У випадку недотримання одного із цих вимог касир повертає документи в бухгалтерію для належного оформлення. Прибуткові і видаткові касові ордера після одержання або видачі по них грошей підписуються касиром, а прикріплені до них документи погашаються штампом або написом” Оплачено” з датою.
Всі поступлення і видачі готівкових коштів підприємства реєструються в касовій книзі. Кожне підприємство веде тільки одну касову книгу, котра повинна бути пронумерована, прошнурована і опечатана печаткою. Кількість листів в касовій книзі завіряється підписами керівника і головного бухгалтера даного підприємства.
Записи в касовій книзі ведуться в 2-х примірниках через копіювальний папір чорнилом або шариковою ручкою. Другий примірник листів повинен бути відривним і служити звітом касира. Перший примірник листів залишається в касовій книзі. Перші і другі примірники листів нумеруються однаковими номерами. Виправлення в касовій книзі не допускаються. Записи в касову книгу здійснюються касиром зразу після одержання або видачі грошей по кожному ордеру або іншому документу. Щодень в кінці робочого дня, касир підраховує результати за день, виводить залишок грошей в касі на наступне число і передає в бухгалтерію в якості звітності касира другий відривний лист з прибутковими і видатковими касовими документами під розписку в касовій книзі.
Крім операцій з готівкою існують безготівкові форми розрахунків, а відповідно і їх документальне відображення:
1)Розрахунки акредитивами. При використанні цієї форми розрахунків покупець депонує в банку постачальника на окремому рахунку суму акредитива. Кожний акредитив виставляється для розрахунків тільки з одним постачальником. Термін дії і порядок розрахунків по акредитиву встановлюється договором між платником і постачальником.
Депонування засобів гарантує платнику своєчасний платіж за відвантаження матеріальних цінностей і наданих послуг. Засоби з акредитива виплачуються постачальнику на основі реєстру рахунків транспортних документів, які підтверджують відвантаження.
2) Розрахунки платіжними вимогами-дорученнями.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Дипломна робота на тему: сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок