Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Українською мовою дипломна робота: сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.

сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”. / сторінка 14

Назва:
сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,46 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Це активний рахунок, по дебету якого записується залишок вільних грошових коштів на початок місяця, поступлення грошей із каси підприємства, зарахування від покупців за продукцію, замовників, дебіторів. По кредиту цього рахунку відображаються грошові кошти, які погашають заборгованість підприємства постачальникам матеріальних цінностей, підрядникам за виконані роботи, бюджету, органам соціального страхування та іншим кредиторам, а також суми видані підприємствам готівкою в касу. Іншими словами іде списання з рахунку грошових коштів. Для відображення оборотів по кредиту рахунку 31 “Розрахунковий рахунок” служить журнал-ордер №2. Обороти по дебету цього рахунку записуються в різних журналах-ордерах і, крім того, контролюються відомістю №2. Основою для заповнення цих регістрів являються перевірені і опрацьовані виписки з розрахункового рахунку.
Обов’язковими умовами для заповнення регістрів - використання однієї строки для кожної виписки незалежно від того, за який період вона складена. Кількість зайнятих строчок журналу - ордера №2 і відомості №2 за кожний місяць повинна бути однаковою і рівною кількістю одержаних за цей період виписок з банку. Як в журналі ордері №2, так і відомості №2 суми записуються в розрізі кореспондуючих рахунків з дебетом і кредитом рахунку 51.
Наявність цих показників за кожний день і місяць позволяють робітникам аналізувати джерела поступлення грошових коштів на розрахунковий рахунок підприємства, контролювати цільове використання коштів, виконання зобов’язань перед бюджетом і іншими господарськими організаціями згідно затвердженого календарного графіку фінансових платежів. Аналізуючи журнал-ордер №2 і відомість №2 можна зробити висновок, що основна маса коштів (98.4 %) поступає з головного підприємства. Решту коштів поступають з каси підприємства. Кошти, які поступають на розрахунковий рахунок розподіляються наступним чином:
- в касу організації на заробітну плату і господарські потреби - (70 %)
- на оплату податків -(1.26 %)
- позабюджетні фонди -(27.8 %)
- оплата комунальних послуг -(3.24%)
2 РОЗДІЛ
ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛЮ ОПЕРАЦІЙ З ГРОШОВИМИ КОШТАМИ
2.1 Оцінка системи та організація контролю операцій з грошовими коштами
В умовах перехідного періоду до ринкової економіки на підприємствах, зокрема і на ВАТ “Івано-Франківськцемент” контроль залишається одним з найважливіших елементів, який дає органам управління необхідну інформацію про дійсний фінансово-економічний стан справ і фактичне виконання прийнятих рішень.
В систему контролю входять різні форми контролю: ревізія, перевірка, аудит, слідство, службове розслідування та судова експертиза.
На підприємстві ВАТ “Івано-Франківськцемент” проводять аудит внутрішній та аудит зовнішній (незалежна аудиторська фірма), ревізії та перевірки.
Основними завданнями при контролі є: здійснення контролю за витрачанням коштів і матеріальних цінностей та їх збереженням, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і звітності на підприємстві; розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та їх запобігання у подальшому.
При контролі операцій з грошовими коштами, аудитор проводить: інвентаризацію касової готівки, інвентаризацію грошових коштів на рахунках банку, інвентаризацію грошових коштів в дорозі.
Система контролю за рухом і збереженням грошових коштів(див.рис.2.1.)
БУХГАЛТЕРІЯ
ГОЛ.БУХГАЛТЕР
 
ЗВІТ
КАСИРА

КЕРІВНИК,
ГОЛОВНИЙ
БУХГАЛТЕР
ПРИХІДНИЙ
КАСОВИЙ
ОРДЕР

БУХГАЛТЕР
ІНВЕНТА-
БЮДЖЕТУ ГРОШОВІ РИЗАЦІЯ
ВАННЯ КОШТИ КАСИР (РЕВІЗІЯ),
АУДИТ

БУХГАЛТЕР,
ГОЛОВНИЙ
БУХГАЛТЕР
ВИПИСКА
БАНКУ


ПЛАТІЖНЕ
ДОРУЧЕННЯ
Умовні позначення:
- виписка документів
- контроль
 
Рис.2.1- Система контролю за рухом і збереженням грошових коштів

Аналіз існуючої на ВАТ “Івано-Франківськцемент” системи контролю за рухом і збереженням грошових коштів, показав, що система контролю досить чітко організована, тому за останні 10 років на підприємстві не було проблем з операціями грошових коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Дипломна робота на тему: сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок