Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.

Загрузка...

сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”. / сторінка 15

Назва:
сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,46 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 

В даному випадку об'єктом аудиту є грошові кошти, але в системі категорій, за допомогою яких розглядається поняття аудиту, важливе місце посідають суб'єкти аудиту. Ними виступають носії прав і обов’язків – аудиторські фірми, приватно-практикуючі аудитори, які здійснюють аудиторську практику в Україні згідно з чинним законодавством (див.рис.2.2).
Аудиторською фірмою виступає юридична особа, яка відповідає ознакам аудиторської фірми згідно законодавства.
Приватно – практикуючим аудитором виступає фізична особа, яка зареєстрована як приватний підприємець та має чинний сертифікат аудитора.
Отже, субєктами аудиту є фізичні (аудитори) та юридичні особи (аудиторські фірми), діяльність яких спрямована на здійснення на договірних засадах контролю за діяльністю підприємства з метою встановлення відповідності її законодавству, нормативам, внутрішнім положенням та надання результатів дослідження зацікавленим користувачам.
В якості суб'єктів аудиту можуть виступати й окремі особи, які приймають участь в діяльності підприємства. Участь в роботі даного підприємства може бути прямою і непрямою. Тому всі суб'єкти аудиту можуть бути поділені на дві групи, а саме: 1) ті, що беруть безпосередньо пряму участь в діяльності підприємства (власник, адміністратор, ревізійна комісія, спостережна рада і 2) ті, що не беруть безпосередньо прямої участі в роботі підприємства. Субєктами контролю, які не беруть безпосередньої участі в роботі підприємства, є зовнішні аудитори.
На підприємстві ВАТ «Івано-Франківськцемент» існує внутрішньогосподарський контроль, який здійснює: 1) Спостережна рада, ревізійна комісія. 2) Адміністративний контроль здійснюється управлінським персоналом і спеціалізованими службами , створеними на підприємстві, серед яких можуть бути інвентаризаційна комісія і служба внутрішнього аудиту.
Інвентаризаційною комією виступає колективний орган, який формується з осіб, які наділяються певними правами для встановлення фактичної наявності грошових коштів та стану майна підприємства. Внутрішня інвентаризаційна комісія формується з працівників підприємства. 3) Підрозділ внутрішнього аудиту існує тому, що підприємство з розгалуженою організаційною структурою. 4) Бухгалтерський контроль – це систематична та постійна діяльність суб'єктів контролю щодо забезпечення досторірності бухгалтерської інформації, яку здійснює обліковий персонал на чолі з головним бухгалтером.
Важливість здійснення бухгалтерського контролю пов’язана з тим, що він забезпечує виконання контрольної функції бухгалтерського обліку, зокрема контроль за законністю і доцільністю господарських операцій для оперативного усунення виявлених відхилень і помилок.
На даному підприємстві бухгалтерський контроль, як невід'ємна складова бухгалтерського обліку характеризується систематичністю і постійністю здійснення і передбачає: контроль дотримання облікової політики, оцінку достовірності бухгалтерської інформації, перевірка дотримання правильності облікових процедур, контроль за збереженням грошових коштів, попередження помилок і зловживань, визначення ефективності окремих операцій, розподіл обов’язків з ведення бухгалтерського обліку від обов'язків з управління підрозділами та зі зберігання запасів і грошових коштів.
Для всіх працівників підприємства обов'язковими э вимоги головного бухгалтера щодо своєчасного і правильного документального оформлення господарських операцій і подання до бухгалтерської служби необхідних документів і відомостей. Грошові та розрахункові документи, а також документи, що засвідчують фінансові й кредитні зобов'язання без підпису головного бухгалтера недійсні та неможуть прийматися до виконання.
Крім вище наведених методів внутрішньогосподарського контролю існує ще тематична перевірка –це вивчення окремих питань на підставі заяв, сигналів або скарг. Також на підприємстві існує обстеження – це ознайомлення на місці з діяльністю окремих ділянок підприємства для виявлення позитивних і негативних сторін роботи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Дипломна робота на тему: сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок