Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> дипломна робота українською: сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.

Загрузка...

сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”. / сторінка 19

Назва:
сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,46 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Для цього необхідно порівнювати дані бухгалтерського обліку, товарно-транспортні документи, журнал реєстрації дорожніх листів тощо.
Крім взаємної звірки та порівняння сум, що записані у відповідних документах, треба також пересвідчитись у реальності тієї чи іншої операції.
Інколи підприємства перераховують кошти іншим підприємствам начебто за придбані товари, які насправді не надійшли на склад або надійшли.
Згідно Наказу № 238 від 15.01.2007р. “Про проведення аудиторської перевірки грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано-Франківськцемент” за 2005-2006р.” було проведено аудиторську перевірку незалежною фірмою “Аудит-Сервіс”, де було виявлено порушення (див.додаток П), результати перевірки відображені у аудиторському висновку (див.додаток Р).
Інвентаризація грошових коштів в дорозі здійснюється шляхом порівняння сум на відповідних субрахунках з даними квитанцій банківських установ, поштових відділень, копій супровідних відомостей на здачу виручки інкасаторам банку тощо.
Після перевірки фактичної наявності коштів аудитор розпочинає документальну перевірку.
Одним з найбільш доказовим джерелом інформації є первинний документ, в якому фіксується кожна господарська операція. Перевірка реквізитів і записів та достовірності документів здійснюється з метою виявлення фальшивих документів, тобто таких, в яких є підчистки, підроблені записи і резолюції, заміна текстів та цифр. Такі документи використовуються для того, щоб приховати обман та інші порушення правил ведення касових операцій і розрахунків готівкою. Особлива увага повинна приділятися відбиткам штампів і печаток. Їх незвична форма, різний розмір тих самих знаків, неправильний текст та інші ознаки можуть вказувати на підробку документів.
Мають також значення зовнішній вигляд документа, папір, на якому він викладений, форма бланка, фарба, якою зроблені записи(чорнила, олівець, паста), колір, фарби і т.д. Особлива увага приділяється підписам посадових та матеріально - відповідальних осіб, які приймали і відпускали грошові кошти. Огляд документів з метою виявлення підробок повинен поєднуватися з перевіркою правил їх оформлення. Якщо в документах є виправлення, а в касових та банківських документах вони не допускаються, то це є свідченням
“криміналу”. Необхідно також перевірити настільки відповідають відображені в документах господарсько-фінансові операції встановленим правилам і положенням, що дозволяють встановити факти їх навмисного порушення.
В процесі аудиту аудитор може отримати докази також від банків, обслуговуючих клієнта. Незалежні банківські звіти дозволяють аудитору отримати дані, які відображають наявність та розмір зобов’язань і активів, встановити правильність поводження з ними, а також використання інших даних, які мають пряме відношення до аудиту.
Виявлені за допомогою фактичного та документального контролю докази аудитор систематизує отриману інформацію в робочих документах, які в майбутньому використовує при складанні аудиторського висновку про результати аудиторської перевірки. Після закінчення аудиту робочі документи залишаються в аудитора. Його право власності на ці документи обмежується етичними нормами та зобов’язанням конфіденційності перед клієнтом. Їх не можна вилучати або вимагати від аудитора, за винятком випадку, коли органами міліції на аудиторську фірму заведено кримінальну справу.
Аудитор повинен організувати надійне зберігання робочих документів, щоб забезпечити конфіденційність. Термін зберігання визначається як практикою аудиторської діяльності, так і строком позовної давності у разі, якщо клієнт порушив справу проти аудитора.
2.2 Опис основних контрольних процедур для підтвердження достовірності обліку грошових операцій
Проведення аудиторської перевірки грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано-Франківськцемент” здійснювалось на основі Програми аудиту готівкових операцій та Програми аудиту безготівкових операцій (див.додаток С).
Основна мета аудиту готівкових та безготівкових операцій:
-Кошти маються в наявності і у володінні клієнта;
-Залишок по рахунку коштів належним чином відбиває грошові
надходження і виплати в зміну звітних періодів;
-Залишок коштів, представлені в бухгалтерському балансі, відповідним
чином відбивають усю готівку у власного клієнта;
-Залишки по рахунках коштів належним чином класифіковані у
фінансовій звітності;
Було проведено ряд аудиторських процедур.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Дипломна робота на тему: сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок