Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Скачати дипломна робота безкоштовно: сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.

Загрузка...

сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”. / сторінка 8

Назва:
сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,46 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 

Облікова політика-це форма діяльності суб’єктів у галузі бухгалтерського обліку з метою реалізації власних інтересів. Згідно із законом України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” облікова політика-це сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності. Тобто це вибір підприємством конкретних методик, форм та техніки ведення бухгалтерського обліку, виходячи з положень чинних нормативних документів і особливостей діяльності підприємства.
Бухгалтерський облік на підприємстві здійснюється по єдиній журнально-ордерній системі обліку, для автоматизації бухгалтерського обліку використовується єдина автоматизована система.
Інвентаризацію проводять:
-Товарно-матеріальних цінностей щорічно на 1 жовтня.
- Основних засобів-один раз на рік на 1 листопада.
- Розрахункових статей балансу - по результатах за рік.
Крім планових інвентаризацій, існують позапланові, які виникають при необхідності в процесі фінансово-господарської діяльності.
Облік ведеться на бланках первинних документів, затверджених Держкомстатом України.
Завдання облікової політики:
- Соціальний вимір - створення соціальних гарантій для захисту зовнішніх користувачів шляхом забезпечення єдності інтерпретації даних бухгалтерського обліку та показників фінансової звітності.
- Економічний вимір - отримання ефекту від використання раціональної облікової політики, тобто оптимальне забезпечення інформацією потреб управління, скорочення обсягів, документообігу, підвищення дієвості внутрішнього контролю.
- Поведінковий вимір - використання наданої свободи дій з питань організації бухгалтерського обліку для створення дієвої системи бухгалтерського обліку на підприємстві, яка забезпечить дотримання власних інтересів.
- Психологічний вимір - за допомогою елементів облікової політики та за умови конкретизації вимог до характеру необхідних даних досягається найбільш повне та ефективне забезпечення інформацією всіх рівнів управління.
- Інформаційний вимір - сталість облікової політики та розкриття у фінансовій звітності, дозволяє на її основі будувати прогнози майбутнього стану об’єкту.
- Юридичний вимір - використання документів з облікової політики для усунення невизначеностей у нормативних документах з бухгалтерського обліку та у якості письмових доказів при вирішенні господарських спорів, конфліктів.
Проект формування облікової політики підприємства починається з власника, який повноваження передає на управлінський персонал і разом приймають рішення, щодо вибору суб’єкта формування облікової політики. В свою чергу суб’єкти формування облікової політики на підготовчому етапі здійснюють:
Аналіз бізнес-плану, вивчення установчих документів.
Оцінка стратегії підприємства, визначення тактичних і стратегічних цілей.
Вивчення і оцінка стану бухгалтерського обліку.
Аналіз норм законодавства з бухгалтерського обліку.
Наступним етапом є визначення об’єктів облікової політики та вибір елементів облікової політики за об’єктами - наявність альтернативних варіантів, варіанти, регламентовані законодавством, вибір одного з наявних варіантів. На заключному етапі здійснюється впровадження обраної облікової політики та контроль за її дотриманням.
На підприємстві ВАТ “Івано-Франківськцемент” існує Наказ про облікову політику підприємства (додаток Г), який діє на підставі Закону України” Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні” який вступив в дію з 01.01.2000р. В наказі затверджені наступні положення:
1.Загальні положення. Дата і № свідоцтва реєстрації, організаційно-правова форма реєстрації підприємства, основний вид господарської діяльності, неосновні види діяльності.
2.Організація бухгалтерського обліку. Ведення бухгалтерського обліку та встановлення єдиних принципів бухгалтерського обліку.
3.Організація податкового обліку.
4.Організаційні питання. Відповідальність за проведення бухгалтерського обліку, проведення інвентаризації на підприємстві, надання право підпису бухгалтерських документів, первинних документів, призначення матеріально-відповідальних осіб за своєчасність упорядкування й надання фінансової, статистичної та податкової звітності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Дипломна робота на тему: сутність обліку, контролю і аналізу грошових операцій на підприємстві ВАТ “Івано - Франківськцемент”.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок