Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> дипломна робота українською: Пенсійний фонд України в системі державних цільових фондів

Пенсійний фонд України в системі державних цільових фондів / сторінка 5

Назва:
Пенсійний фонд України в системі державних цільових фондів
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
72,59 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46 

Страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню та сплачуються внески (нею, роботодавцем) на страхування. Особливості та розмір сплати страхових внесків роботодавцем і застрахованою особою визначаються законодавством. Страховий стаж в перспективі замінить трудовий стаж. Він буде основним критерієм оцінки практичної діяльності громадянина.
Страховий ризик - обставини, внаслідок яких громадяни та/або члени їх сімей можуть втратити тимчасово чи назавжди засоби до існування і потребують матеріальної підтримки або соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.
Страховий випадок - подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи на отримання матеріального забезпечення чи соціальних послуг, передбачених законами України з окремих видів страхування.
До страхових випадків по соціальному страхуванню належать [2:16]:
тимчасова непрацездатність;
вагітність і пологи, догляд за малолітньою дитиною;
інвалідність;
хвороба;
досягнення пенсійного віку;
смерть годувальника;
безробіття;
соціальні послуги та інші матеріальні витрати, пов'язані з
певними обставинами;
нещасний випадок на виробництві;
професійне захворювання.
Основними джерелами коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування є внески роботодавців та застрахованих осіб. Розміри внесків з кожного виду страхування визначаються виходячи з того, що вони повинні забезпечувати:
- надання особам матеріального забезпечення та соціальних послуг;
- фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових
випадків;
- створення резерву коштів для забезпечення виплат та надання
соціальних послуг застрахованим особам;
- покриття витрат страховика, пов'язаних із здійсненням страхування.
Розміри внесків на державне загальнообов'язкове державне соціальне страхування залежно від його виду щорічно встановлюються Верховною Радою України відповідно для роботодавців та застрахованих осіб водночас із затвердженням державного бюджету, якщо інше не передбачено законодавством.
Страхові внески залежно від виду встановлюються на календарний рік у відсотках:
- для роботодавців - до сум фактичних витрат на оплату праці та інших
виплат найманим працівникам, які підлягають обкладанню прибутковим
податком з громадян;
- для фізичних осіб - до сум оподатковуваного доходу (прибутку).
Кожен фонд діє на загальних та спеціальних принципах соціального страхування. Управління фондами здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців через правління та виконавчі дирекції до складу яких входять по п'ятнадцять представників від даних сторін. Нагляд за діяльністю фондів здійснює Наглядова Рада [2:13].
Управління страховими фондами здійснюється на паритетній основі державою та представниками суб'єктів соціального страхування. Це означає, що застраховані особи і роботодавці, як учасники системи, несуть відповідальність за управління страховим фондом. Сутність самоврядування в системі соціального страхування полягає у виділенні органів управління цієї системи із органів безпосереднього державного управління. Органи соціального страхування мають юридичну самостійність, але держава несе відповідальність за цю сферу суспільної діяльності. Вона створює правову основу шляхом прийняття законодавчих та нормативних актів, здійснює нагляд і контроль, беручи участь на засадах партнерства в управлінні фондами соціального страхування.
Управління фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюють правління та виконавчі дирекції страхових фондів. Правління страхового фонду:
затверджує документи, що регламентують внутрішню діяльність фонду, в тому числі, виконавчої дирекції;
подає у встановленому порядку пропозиції щодо встановлення розмірів внесків для забезпечення відповідного виду соціального страхування;
затверджує проекти річних бюджетів фонду та звіти про їх виконання, порядок використання коштів бюджету фонду;
створює резерви коштів для забезпечення виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам;
спрямовує та контролює діяльність виконавчої дирекції фонду та її робочих органів тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46 
Дипломна робота на тему: Пенсійний фонд України в системі державних цільових фондів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок