Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Фінансова незалежність місцевого самоврядування та шляхи її зміцнення

Фінансова незалежність місцевого самоврядування та шляхи її зміцнення

Назва:
Фінансова незалежність місцевого самоврядування та шляхи її зміцнення
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,22 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37 
МАГІСТЕРСЬКА РОБОТА
на тему:
“Фінансова незалежність місцевого самоврядування
та шляхи її зміцнення”
(на прикладі Галицького району Івано-Франківської області)


ЗМІСТ
ВСТУП. | 3
Розділ 1. Сутнісно–організаційні, правові та фінан-сові засади місцевого самоврядування в Україні. | 7
1.1. Становлення та розвиток місцевого самоврядування в Україні. | 7
1.2. Формування нормативно-правової бази органів місцевого самоврядування. | 11
1.3. Суть фінансової незалежності місцевого самоврядування. | 17
Розділ 2.Бюджет галицького району як основа фінансових ресурсів органів місцевого самоврядування. | 26
2.1. Склад і структура доходів місцевих бюджетів Галицького району. | 26
2.2. Аналіз діючої практики формування дохідної частини бюджетів місцевого самоврядування Галицького району. | 38
2.3. Бюджетні трансферти як складова дохідної бази місцевих бюджетів Галицького району. | 54
Розділ 3. Проблеми зміцнення фінансової незалеж-ності місцевих бюджетів на сучасному етапі. | 64
3.1. Напрямки зміцнення дохідної бази місцевих бюджетів. | 64
3.2.Адміністративно-територіальна реформа як шлях підвищення рівня місцевого самоврядування. | 70
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ. | 76
CПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ. | 82
ДОДАТКИ.


ВСТУП
Шлях, який пройшла Україна за час свого незалежного, суверенного становлення, а також зарубіжний досвід переконують нас, що поступальний розвиток держави просто неможливий без використання такого продуктивного механізму об’єднання суспільства, яким є інститут місцевого самоврядування.
Місцеве самоврядування є сполучною ланкою між політичним та громадянським суспільством, місцем поєднання інтересів влади та громади.
Основним із чинників становлення та розвитку громадянського суспільства є системність державної влади та місцевого самоврядування, насамперед визначення їхніх сфер повноважень, тобто компетенції загалом та кожного органу зокрема. У будь-якій країні органи державної влади та органи місцевого самоврядування наділяються повноваженнями з урахуванням власних критеріїв, сформованих у результаті тривалого історичного розвитку.
Тема дослідження є особливо актуальною, оскільки дозволяє розкрити сутнісно-організаційні, правові та фінансові засади місцевого самоврядування в Україні у ринкових умовах господарювання охарактеризувати склад і структуру доходів місцевих бюджетів, дослідити проблеми зміцнення фінансової незалежності місцевих бюджетів. Її важливість пов’язана також і з тим, що нині на органи місцевого самоврядування покладено чи не найскладніше завдання у сфері публічного управління – вони повинні забезпечити сталий розвиток територіальних громад у період трансформації суспільних відносин. Адже у нашому суспільстві відбуваються докорінні зміни, коли набутий в радянську добу досвід управління соціальними системами не сприяє розв'язанню проблем місцевих громад, а сам є проблемою. Разом з цим змінюється зміст і сутність управлінської діяльності органів місцевого самоврядування - від домінування над місцевою громадою місцеві ради мають перейти до партнерських відносин з нею, до задоволення потреб населення шляхом надання їм якісних муніципальних послуг.
Метою роботи є дослідження сутності інституту місцевого самоврядування в Україні, його фінансової незалежності, вивчення особливостей формування місцевих бюджетів як головної складової місцевих фінансів та вироблення рекомендацій щодо покращення економічної самостійності органів місцевого самоврядування.
Об'єктом дослідження є місцеві фінанси та, зокрема, їх головна складова – місцеві бюджети, як основа фінансової незалежності органів місцевого самоврядування.
Предметом дослідження є діючий механізм формування бюджетів місцевого самоврядування Галицького району.
Дослідження проведено на прикладі Галицької районної ради та місцевих бюджетів Галицького району Івано-Франківської області. Цей адміністративний район, як для Прикарпаття, так і для України в цілому, є показовим як історичний центр Галичини. Крім того, як за кількістю населення, наявністю народногосподарських об’єктів, так і за податковою базою та фінансовими можливостями він близький до середньоукраїнських показників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37 Дипломна робота на тему: Фінансова незалежність місцевого самоврядування та шляхи її зміцнення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок