Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Економічна оцінка та обґрунтування вибору контрагентів малого підприємства

Економічна оцінка та обґрунтування вибору контрагентів малого підприємства

Назва:
Економічна оцінка та обґрунтування вибору контрагентів малого підприємства
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
49,02 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Економічна оцінка та обґрунтування вибору контрагентів малого підприємства


ЗМІСТ


Вступ
Малий бізнес як інституційний сектор економіки давно став домінуючим за чисельністю та обсягами виробництва у провідних країнах світу. Малі підприємства забезпечують гнучкість та стійкість економічної системи, наближують її до потреб конкретних споживачів, а водночас - виконують важливу соціальну роль, надаючи робочі місця та забезпечуючи джерело доходу для значних прошарків населення.
Хоча протягом усього періоду економічних реформ чимало сказано про необхідність розвитку в Україні малого бізнесу, в дійсності стан його розвитку залишається незадовільним. Проблема полягає навіть не в кількісних параметрах цієї сфери, які поступово поліпшуються, а насамперед - у структурі вітчизняного малого бізнесу, його зосередженості на посередницьких операціях, роздробленості та практичній відсутності дієвої співпраці з великими підприємствами.
За умов глобалізації національної економічної системи та посилення конкуренції малі підприємства постали перед дуже серйозними проблемами. Вони опинилися у досить невигідному становищі в наслідок зростання виробничих обсягів та їх очевидного програшу за різними параметрами порівняно з великими підприємствами. Негативно позначається їх обмежений доступ до стартового капіталу та можливостей залучення фінансових ресурсів, до інформації і нових технологій, кадрових ресурсів.
Як відомо, економічний стан та конкурентоспроможність підприємництва залежить від багатьох факторів. Макроекономічні фактори - загальний стан і тенденції економічного розвитку держави, динаміка економічного росту, стабільність валюти, рівень попиту та пропозиції на зовнішньому та внутрішньому ринках. Мікроекономічні фактори - власні заощадження, розмір майна, яким володіє підприємець, можливість впровадження науково-технічних досліджень, ефективне використання фінансів, кооперативні зв'язки тощо. Розвиток сектора малого підприємництва також залежить від розміру капіталу та доступу до зовнішніх джерел: кредитів, позик, грантів, субвенцій. Одною з нагальних виступає проблема оптимального вибору контрагентів підприємств малого бізнесу, адже від того чи надійним виявиться партнер по бізнесу або обслуговуючий банк залежить чи зможе підприємство ефективно працювати на ринку. Таким чином, можна зробити висновок, що на сьогодення питання оптимізації функціонування підприємств малого бізнесу в Україні є актуальним як ніколи.
Основна мета даної дипломної роботи полягає у виборі моделей за допомогою яких підприємства малого бізнесу в Україні зможуть обирати з максимальною ефективність контрагентів для проведення господарської діяльності.
Поставлена мета обумовила необхідність вирішення ряду взаємопов'язаних завдань:
охарактеризувати ринкове середовище, в якому працює малий бізнес України;
проаналізувати фінансове становище підприємства ТОВ „Стакер”, зробити відповідні висновки;
проаналізувати моделі вибору контрагентів підприємств малого бізнесу;
окреслити можливі шляхи оптимізації взаємовідносин між підприємствами малого бізнесу України.
Предметом дослідження є напрацювання економічних моделей для оптимізації процесу вибору контрагентів підприємств малого бізнесу.
Об'єктом дослідження виступає політика щодо вибору контрагентів діючого вітчизняного підприємства ТОВ „Сталкер".
Інформативною базою дослідження послугували праці вітчизняних та зарубіжних економістів та практиків, матеріали спеціалізованої періодичної преси, нормативно-правові акти з регламентації діяльності підприємств малого бізнесу в Україні.
Для розв'язання визначених завдань, досягнення мети використовувався комплекс взаємодоповнюючих методів дослідження: методи системного аналізу, методи причинно-наслідкового аналізу, методи порівняльного аналізу, методи прямого структурного аналізу, моделювання.
Дипломна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків та додатків. У вступі обґрунтовується актуальність теми, визначається мета, завдання, предмет та об'єкт дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Дипломна робота на тему: Економічна оцінка та обґрунтування вибору контрагентів малого підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок