Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Кейнсіанська теорія попиту і пропозиції

Кейнсіанська теорія попиту і пропозиції

Назва:
Кейнсіанська теорія попиту і пропозиції
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,06 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ВСТУП
 
Проблема макроекономічної рівноваги – одна з найгостріших і найдискусійніших в економічній науці. Існують дві основні концепції стосовно даного питання: класична, а сьогодні неокласична, та кейнсіанська.
В даній курсовій роботі я розглядатиму кейнсіанське макрорегулювання, спробую доказати, що кейнсіанська теорія є вирішальною базою в розвитку макроекономічної динаміки .
Ідея макроекономічного моделювання і регулювання виникла тоді, коли стало зрозуміло, що ринковий механізм сам не в змозі подолати наростаючі диспропорції, відновити втрачену економічну рівновагу. Переломним моментом стала найглибша в історії ринкової економіки 1929-33 рр. так звана «велика депресія». У деяких країнах (США, Великобританія, Швеція) під її впливом намагались застосувати нетрадиційні методи стабілізації, адже методи, які застосовувались за неокласичними рецептами – маневрування ставкою процента і рівнем заробітної плати, перестали давати ефект. Держава змушена була більш глибоко втручатися у процеси відтворення. Проте відчувалась нагальна необхідність створення нової економічної теорії, яка б пояснила причини порушень економічної рівноваги і дала рекомендації по її досягненню, тобто створила загальну модель економічного розвитку в нових умовах.
Таку теорію створив Дж.М. Кейнс (1883-1946рр) – видатний англійський економіст. Основні положення даної теорії викладені в його праці «Загальна теорія зайнятості, проценту і грошей»(1936). Ця книга здійснила справжній переворот в економічній науці, поклавши початок широким макроекономічним дослідженням. Кейнс створив нову науку – макроекономіку, виявивши її категорії і закони, економічні фактори, які ніяк не проявляються на мікроекономічному рівні, а тому не були досліджені, адже до Кейнса економічна теорія зосереджувалася на мікроекономічних аспектах.
Предметом дослідження Дж.М. Кейнс вважав макроекономіку, яка в свою чергу вивчала закономірності функціонування національної економіки як цілої системи, природа і причини економічної нестабільності (циклічний спад, безробіття).
Під об’єктом дослідження Дж.М. Кейнс розумів здійснення макроекономічного аналізу з позиції пріоритетності сукупного попиту.
Методологія дослідження. Макроекономічний метод: впровадження в теоретичний аналіз агрегованих макроекономічних величин, дослідження макроекономічної залежності та процесів.
Новий категоріальний апарат: сукупний попит. Ефективний попит; макро- величини споживання, заощадження та інвестицій; вимушене безробіття, повна зайнятість, мультиплікатор інвестицій.
Традиційні методи економічного аналізу. Відновлення, на відміну від неокласиків, активного використання макроекономічного методу.
Особливість нормативної теорії. Заперечування ортодоксальної класично-неокласичної тези про невтручання держави в ринкову економіку, обґрунтування механізму державного регулювання ринку.
Сказане свідчить про те, що в методології дослідження Дж.М. Кейнса враховують і такі не менш важливі щодо впливу на економічний ріст неекономічні фактори, як держава. Що стимулює споживчий попит на засоби виробництва і нові інвестиції, та психологія людей, яка визначає ступінь усвідомлених взаємовідносин господарюючих суб’єктів. Разом з тим, кейнсіанське вчення являє собою сукупність методологічних принципів неокласичного напряму економічної думки, оскільки і сам Дж.М.Кейнс, і його послідовники, як і неоліберали, дотримуючись ідеї «чистої економічної теорії» і виходячи із пріоритетного значення в економічній політиці суспільства насамперед економічних факторів, визначали їх кількісні показники і зв’язки між ними, як правило, на основі методів граничного і функціонального аналізу, економіко – математичного моделювання .
Дж.М. Кейнс поширив також на нову галузь макроекономічної теорії застосування на той час кількісних, математичних методів дослідження, зокрема, методу граничного аналізу. Його новаторське використання збагатило аналітичний інструментарій макроекономічної теорії такими новими категоріями, як гранична схильність до споживання і заощадження, граничний дохід, гранична ефективність капіталу, граничні інвестиції тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Дипломна робота на тему: Кейнсіанська теорія попиту і пропозиції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок