Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Вирівнювання місцевих бюджетів України

Вирівнювання місцевих бюджетів України

Назва:
Вирівнювання місцевих бюджетів України
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
51,96 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 
ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ I. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ
МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
Концептуальні засади формування місцевих бюдже-
тів
Сутність, принципи, завдання фінансового вирівню-
вання, та його роль у міжбюджетних відносинах місцевих
бюджетів України
Система міжбюджетних трансфертів в країнах
світу
РОЗДІЛ II. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО ВИРІВНЮВАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ УКРАЇНИ
2.1. Порядок формування механізму вирівнювання до
положень Бюджетного кодексу
Алгоритми визначення дотації вирівнювання
Формування і використання механізму вирівню-
вання місцевих бюджетів України на поточний бюджет-
ний період
РОЗДІЛ III. МЕХАНІЗМИ РОЗБУДОВИ ВИРІВНЮ-
ВАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
3.1. Напрямки вирівнювання місцевих бюджетів
3.2. Удосконалення механізму розрахунку міжбюджет-
них трансфертів
Проблеми і шляхи вдосконалення системи бюджет-
ного вирівнювання в Україні на регіональному рівні
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ
ВСТУП
Глибоке вивчення механізму вирівнювання місцевих бюджетів має велике значення для існування України в цілому, а тим більше для існування місцевих бюджетів кожного рівня окремо.
Механізм вирівнювання розглянутий як один з важелів вирівнювання дохідної і видаткової частини бюджету, об’єктом дослідження якого стали дисбаланси пов’язані з недостатністю фінансових ресурсів і певного рівня влади для забезпечення громадських і державних послуг, ще тому що деякі території мають більші потреби ніж інші, або вартість державних і громадських послуг у межах однієї території може бути вища порівняно з іншими.
Предметом дослідження дипломної роботи стали шляхи подолання і усунення таких дисбалансів політикою фінансового вирівнювання яка полягає в перерозподілі ресурсів на користь тих владних рівнів, котрі мають дисбаланс.
В основу дипломної роботи закладено погляди таких вчених як Сидорецького О.В. «Деякі аспекти фінансового вирівнювання соціально-економічного розвитку регіонів»; Тріпака Н.М. «Формування доходів бюджетів місцевого самоврядування»; Корчинського В.Є. і Колодія С.Ю. «Удосконалення механізму розрахунку між бюджетних трасфертів».
Вирівнювання місцевих бюджетів України як і в усіх зарубіжних країнах викликають гострі дискусії. І це зрозуміло, адже йдеться про те, що одні території мають бути фінансовими донорами інших. Практика зарубіжних країн засвідчує території з потужнішою податковою базою обстоюють свої права та переваги у формуванні дохідної частини своїх бюджетів.
І навпаки, «бідні» території апелюють до центральної влади з вимогами збільшення обсягів фінансової допомоги. Ось чому необхідно встановити чіткі законодавчі норми фінансового вирівнювання й обов’язки «багатих» територій з надання частини своїх ресурсів для цих потреб.
Необхідність дослідження механізму вирівнювання місцевих бюджетів пояснюється рядом причин: нерівномірністю територіального розміщення продуктивних сил, яка зумовлює диференціацію податкової бази регіонів і територій Ук-раїни. Причому, як переконує досвід, диференціація податкової бази зростає. Зміщуються центри її розміщення. Зменшується роль традиційних індустрі-альних областей і зростає значення столиці держави. Ще більше занепадає по-даткова база аграрних регіонів України; значна диференціація обсягів витрат у сфері надання дер-жавних і громадських послуг та цін на ці послуги; гарантовані Конституцією України соціально-економічні права громадян України зумовлюють проведення центральною владою ефективних заходів щодо забезпечення єдиних стандартів державних і громадських послуг на всій території держави. Сьогодні такі стандарти не розроблено і вони не за-безпечуються. Внаслідок цього сформувався і поглиблюється розрив у рівнях життя в окремих регіонах України, в міській і сільській місцевостях; потреби передачі центральною владою на місцевий рівень
значної частини видатків, не властивих для її конституційних функцій. Такі
видатки ефективніше здійснюватимуться на місцевому рівні. Це стосується
видатків із фінансування освіти, культури, охорони здоров'я, фізкультури, і
спорту та деяких інших; так звані зовнішні ефекти соціальних виплат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 Дипломна робота на тему: Вирівнювання місцевих бюджетів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок