Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Проведення оцінки та аналізу рівня забезпеченості підприємства необхідними ресурсами та пошук шляхів підвищення ефективності їх використання на прикладі відкритого акціонерного товариства «Промприлад».

Проведення оцінки та аналізу рівня забезпеченості підприємства необхідними ресурсами та пошук шляхів підвищення ефективності їх використання на прикладі відкритого акціонерного товариства «Промприлад».

Назва:
Проведення оцінки та аналізу рівня забезпеченості підприємства необхідними ресурсами та пошук шляхів підвищення ефективності їх використання на прикладі відкритого акціонерного товариства «Промприлад».
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,52 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
ВСТУП
В умовах формування і розвитку ринкових відносин центр господарської діяльності зміщується поступово до основної первинної ланки економічної системи підприємства. Воно є головним елементом, що утворює структуру економічної держави. Саме на підприємстві у процесі виробництва взаємодіють і «з'єднуються» трудові, матеріальні та фінансові ресурси з метою виготовлення різноманітної продукції, надання послуг для задоволення потреб як окремого міста, району так і цілого суспільства взагалі. На підприємствах зосереджені найбільш кваліфіковані кадри, вирішуються питання раціонального використання ресурсів, високопродуктивної техніки, технології, розробляються бізнес-плани, здійснюються маркетингові дослідження та ефективне управління менеджмент.
В умовах теперішньої ринкової економіки виживають тільки ті підприємства, які найбільш правильно і компетентне зрозуміли вимоги ринку, що їх оточує, організували виробництво конкурентоспроможної продукції, послуг, що користуються попитом, уміло здійснюють мотивацію висококваліфікованої творчої праці персоналу.
Важливою відмінною рисою підприємства від інших форм господарювання є його виробничо-технічна, організаційна та економічна єдність.
Виробничо-технічна єдність підприємства виражається в єдності всіх структурних підрозділів підприємства, включений у єдиний процес виготовлення продукції або окремих частин готового виробу. При цьому підприємство може складатися з технологічно різнорідних виробництв, цехів та дільниць, які завдяки спільній діяльності забезпечують випуск відповідної продукції, надання послуг. Підприємство може складатись із технологічно однорідних виробництв. Така організація виробництва характеризується, технічною та технологічною сумісністю структурних підрозділів, однорідністю сировини та єдністю методів організації виробництва, праці та управління.
Організаційна єдність передбачає наявність постійного трудового колективу, організаційної структури та апарату управління, організаційних та управлінських регламентів, інформаційної бази тощо.
Економічна єдність виявляється в єдності методів господарювання, системи обліку та звітності, оцінки діяльності структурних підрозділів.
Функціонування підприємства як надскладної соціально-технічної відкритої системи та об'єкта управління забезпечується трьома головними процесами: отримання засобів виробництва із зовнішнього середовища; виготовлення продукту, передання продукту у зовнішнє середовище. Якщо один із цих процесів припиняється, то підприємство не може функціонувати. Окрім економічних умов функціонування підприємства існують також і матеріальні фактори, без існування яких не можлива робота будь якого виробництва. Такими факторами є ресурси, які у взаємопов'язаності і взаємодії забезпечують діяльність підприємства.
Достатня наявність необхідних ресурсів є запорукою нормального функціонування підприємства і його подальшого розвитку. Не можливо виділити якийсь один найбільш важливий вид ресурсів. Так, без людини, її організаційних, професійних здібностей, умінь підприємство не могло б працювати тому, що не було б сили, яка б організувала виробничий процес, діяла б на засоби і предмети праці добиваючись конкретного результату. Проте без наявності фінансової основи робота підприємства також є неможливою. Саме фінансові ресурси забезпечують наявність матеріальної бази виробництва (основні засоби, частина оборотних засобів), так і нематеріальної її частини (патенти, ноу-хау і т.д.).
Для отримання конкретного продукту результату виробництва, обов'язковою є наявність технології, завдяки якій буде отримано необхідний кінцевий продукт.
Об’єктом дослідження виступає відкрите акціонерне товариство «Промприлад». Предметом написання виступають трудові ресурси підприємства, основні виробничі фонди та матеріальні ресурси.
Метою дипломної роботи є проведення оцінки та аналізу рівня забезпеченості підприємства необхідними ресурсами та пошук шляхів підвищення ефективності їх використання.
Досягнення поставленої мети обумовило вирішення таких завдань:
теоретичне та методичне обґрунтування основ ресурсозабезпеченості підприємства;
визначення рівня забезпеченості підприємства ресурсами, необхідними для виробничого процесу;
пошук шляхів покращення використання ресурсного потенціалу підприємства;
вивчення проблем охорони праці та навколишнього середовища на підприємстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Дипломна робота на тему: Проведення оцінки та аналізу рівня забезпеченості підприємства необхідними ресурсами та пошук шляхів підвищення ефективності їх використання на прикладі відкритого акціонерного товариства «Промприлад».

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок