Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> дипломна робота українською мовою: Системи оподаткування та фінансовий аналіз в комерційних банках

Системи оподаткування та фінансовий аналіз в комерційних банках / сторінка 41

Назва:
Системи оподаткування та фінансовий аналіз в комерційних банках
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
77,44 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 

Як відомо, фіскальну функцію в першу чергу повинні виконувати непрямі податки, а регулювальну - прямі, насамперед податок на прибуток. Якщо детальніше розглянути регулювальну функцію українського податку на прибуток, то її можна визначити як антирегулюючу.
Якщо відмовитися від принципу лінійності, то можна запропонувати регресивне оподаткування прибутку банків. Суть у тому, що при його оподаткування можна використовувати систему ставок податку, при чому ставка податку повинна зменшуватися за умови збільшення розміру об'єкта оподаткування. Тоді розмір податку збільшився б при зниженні ставки за рахунок зростання розміру прибутку. Співвідношення між зниженням ставки і збільшенням прибутку необхідно підібрати таким чином, щоб зниження ставки не на багато відставало від зростання прибутку і щоб абсолютний розмір податку збільшувався. Це відповідало б інтересам держави. Але, з іншого боку, це відставання між зниженням ставки і збільшенням прибутку має бути обґрунтованим і достатнім, щоб такий підхід в оподаткуванні відповідав би й інтересам платників податків, не применшуючи їхніх стимулів до підприємницької діяльності і не зменшуючи частини прибутку, що залишається в іншому розпорядженні. Створення спрощеного механізму прибуткового оподаткування суб'єктів господарювання із заохочувальними заходами, спрямованими на розвиток їхньої діяльності, спонукатиме платників податків до виходу зі сфери тіньової економіки. Небезпідставним буде припущення про можливий суттєвий спад рівня дохідності бюджету на перших етапах. Однак у перспективі цей спад компенсується платниками податків через збільшення кількості прибуткових банків і розширення бази оподаткування. Дотримання платниками податкових норм має забезпечуватися жорсткішою відповідальністю за порушення податкового законодавства.
Зазначені рекомендації слід включити насамперед до Податкового кодексу України, розгляд проекту якого підходить до завершення. Ухвалення Податкового кодексу сприятиме усуненню численних вад чинного податкового законодавства, а також необхідності постійно вносити у великій кількості зміни до податкових законів. Значною мірою це стосується законодавчих актів із питань оподаткування прибутку, зміни до яких і доповнення вносяться досить часто.
Важливим й істотним завданням при застосуванні регресивної моделі оподаткування є вибір базового періоду - початку відліку, від якого залежить як швидкість зниження ставки податку, так і стабільність останньої. При переході до регресивної системи наявних банків цим періодом може бути період, що передує звітному. При виборі податкової бази для новостворених банків необхідно, щоб податок нараховувався на прибуток, але надходження повинні бути більші за суму витрат на збір податків у розрахунку на одного платника податків цієї категорії. В даному разі механізм дії регресивного оподаткування стимулює підприємців якомога швидше легалізувати свій бізнес.
Запропонована модель оподаткування дасть змогу регулювати підприємницьку діяльність і підвищити ефективність податкової системи України. Регресивне оподаткування стане стимулом до розширення виробництва, тому що в цьому разі спостерігатиметься прискорення зниження ставки податку на прибуток. Крім того, використання регресивної моделі оподаткування стимулюватиме підприємців збільшувати свої прибутки, бо саме темпи зростання прибутку впливатимуть на зменшення ставки податку на прибуток. Отже, з одного боку, будуть враховані інтереси підприємців, а з другого - фіскальні інтереси держави. Більш докладно про регресивне оподаткування прибутку йдеться в наступному пункті.
3.2. Регресивне оподаткування прибутку як напрямок вдосконалення податкової системи і оподаткування банків
Стимулювання розвитку підприємництва - основне завдання прибутку в економіці з ринковими відносинами. Тільки завдяки одержанню прибутку розвиватиметься банк. У сукупності це свідчить про те, що відбуватиметься економічне зростання і в державі.
Економіка не може бути стаціонарною, тому що замість прогресу може бути тільки один інший, протилежний напрям - занепад.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48 
Дипломна робота на тему: Системи оподаткування та фінансовий аналіз в комерційних банках

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок