Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Українською мовою дипломна робота: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш” / сторінка 14

Назва:
Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
в травні;
в червні були перевитрати по пункту “Електрообладнання” на суму 2562,95 грн. і у липні по цій же статті відбулися перевитрати на суму 1297,82 грн. Також у липні були перевитрати по пункту “Поковки” на 201,6 гри. Загальна ж економія по даних статтях покрила всі перевитрати.
По статті “Транспортно-заготівельні витрати” впродовж усього 1998 року, винятком був місяць липень, спостерігалися перевитрати, це пов'язане з подорожчанням палива у даному періоді і застосуванням транспортних засобів, що використовували більше пального ніж планувалося.
По статті “Цехові витрати” на підприємстві весь рік спостерігалися перевитрати, що було наслідком підвищення цін на електроенергію. Щодо повної собівартості КС-2132, то лише у травні вона була вищою за планову на 417 грн. Найважливішу роль тут відіграли перевитрати по статті “Цехові витрати”.
2000 рік:
Впродовж усього року спостерігалося перевищення фактичної собівартості над плановою, основними причиною цього були:
1) перевитрати по пункту “Інші” статті “Покупні напівфабрикати” на суму 4440,3 грн. (зміна постачальника, і як наслідок підвищення цін) в серпні; перевитрати по цій самій статті у вересні на суму 735,3 грн. і по статті “Чавунне паливо” - на 53 грн.; перевитрати по пунктах: “Чавунне паливо” на суму 1019 грн. і “2Кольорове литво” на 2326 грн. (їх перекрила економія по пункту “Стальне литво”).
2) важливу роль також відіграли перевитрати на транспортно-заготівельні витрати, що були присутні впродовж усього року; загальна величина цих перевитрат становить 13542,81грн.; причини таких перевитрат криються у нераціональному використанні даного ресурсу, застосуванні авто техніки, що використовує багато палива, збільшення відстаней, на які перевозили матеріали;
перевитрати по статті “Цехові витрати” Існували також впродовж всього року. Основною їх причиною були перевитрати на електроенергію
(справа в тому, що при підприємстві засновано 2 кооперативи, а лічильник на електроенергію на підприємстві один, і реально за реально за всю використану електроенергію платить тільки підприємство).


Розробка пропозицій щодо зниження собівартості продукції ВАТ “Пресмаш”.
Собівартість продукції (робіт, послуг) є одним із найважливіших кількісних показників. Її зниження має дуже важливе значення, оскільки воно сприяє створенню прибутку на підприємстві, зниження цін на виготовлену продукцію, виконані роботи чи надані послуги. Відповідно, зниження собівартості продукції (робіт, послуг) забезпечує зростання розміру національного доходу, підвищує темпи розширеного відтворення, а також рівень матеріального забезпечення працівників за рахунок росту прибутку і відрахувань від нього до фондів підприємств. Зниження собівартості сприяє також підвищенню продуктивності праці, оскільки передбачає, в першу чергу, зменшення норм використання сировини і матеріалів, максимального використання наявних на підприємстві основних фондів, зменшення затрат живої праці.
Собівартість будівельно-монтажних робіт ВАТ “Пресмаш” можна знизити таким чином:
закупівлі якісних матеріалів з дотриманням марки, розміру, якості;
2) скорочення втрат і відходів сировини і матеріалів;
3) використання відходів виробництва;
4) використання замість натуральних видів сировини і матеріалів більш
дешевих штучних замінників;
впровадження раціоналізаторських пропозицій;
пошук дешевих видів сировини і матеріалів, встановлення ділових контактів безпосередньо з постачальниками, а не з посередниками;
суворе дотримання технології виробництва;
підвищення технологічного рівня виробництва;
механізація і автоматизація процесів праці, що дозволить економити матеріали, скоротити чисельність робітників і, як наслідок, знизити собівартість;
10)поліпшення організації матеріально-технічного забезпечення, постачання матеріалів безпосередньо в цехи;
11) скорочення втрат робочого часу, впровадження раціональною
розподілу та організації праці робітників;
12) застосування дієвої системи економічного стимулювання.


Висновки.
В даній курсовій роботі розкрито суть поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дипломна робота на тему: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок