Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш” / сторінка 15

Назва:
Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

На сьогоднішній день ВАТ “Пресмаш” є єдиним підприємством в Україні, що виробляє ковальські преси різних модифікацій. Основним предметом діяльності підприємства є виробництво ковальсько-пресового обладнання, виробництво автоматизованих і механізованих комплексів на базі механічних пресів, виготовлення обладнання для випуску товарів народного вжитку тощо. На даний момент підприємство дуже мало використовує свої виробничі потужності, більшість цехів простоюють.
Виходячи з суті поняття собівартість та особливостей її формування на підприємстві, а також особливостей здійснення її оперативного аналізу в ході роботи проведено вибір та обгрунтування системи показників для оцінки її рівня, наведена класифікація, відбір та методика кількісної оцінки факторів, що впливають на рівень собівартості, а також вказані методи проведення економічного аналізу основних техніко-економічних показників діяльності підприємства та структури собівартості і наведена їх характеристика.
Аналіз динаміки основних техніко-економічних показників показав, що впродовж 1998-2000 pp. на підприємстві спостерігається нерівномірна динаміка обсягу виробленої продукції, чисельності робітників, в основному, за рахунок зміни об’ємів замовлень, зміни структури робіт, зростання цін на матеріали і заробітної плати працівників .
Середньомісячна зарплата робітників за 1998-2000 pp. постійно змінювалась, в основному, за рахунок зміни питомої ваги високооплачуваних робітників. Однак на підприємстві спостерігається також ряд негативних тенденцій, зокрема, зниження рівня продуктивності праці робітників і збільшення збитків.
Для того, щоб виявити причини зміни собівартості виробництва продукції проведено аналіз її структури (за 1998-2000 pp.). В ході аналізу виявлено, що рівень собівартості підвищився, в основному, за рахунок збільшення втрат матеріалів. Зважаючи на це, підприємство постійно отримувало збитки від реалізації і в 2000 році вони становили 5109 гри.
Також в цій роботі спрогнозовано подальший можливий розвиток собівартості. І як показав цей прогноз в майбутньому намічається значний зріст рівня собівартості, що є дуже поганою тенденцією для розвитку господарської діяльності підприємства.
За допомогою факторного аналізу було виявлено вплив зміну собівартості преса КС-1232 за рахунок зміни різних витрат і дана кількісна оцінка цього впливу.
В ході роботи був проведений оперативний аналіз преса КС-1232, були виявлені перевищення фактичних витрат над плановими і вказані причини їх виникнення, а також запропоновані шляхи зниження собівартості.
В цілому, можна зробити висновок, що ВАТ “Пресмаш” знаходиться в критичному становищі і без постійних замовників і капіталовкладень може взагалі припинити свою діяльність.


Список використаної літератури:
Бойчик І.М., Харів П.С., Холчан М.І. Економіка підприємства. – Львів:
В-вл “Сполом” –1998. С.212.
Егоров В.И., Злотников Л.Г., Победоносцева Н.Н. Анализ хозяйственной деятельности предприятий нефтяной и газовой промышленности. - М.:Недра, 1980. - 230с.
3. Каракоз И.И., Самборский В.Й. Теория экономического анализа. - К.:
Выща школа, 1989.- 255с.
4. Методика экономического анализа деятельности промышленных
предприятий / Под ред. А.И.Бужинского, А.Д.Шеремета.- М Финансы
и статистика, 1988. - 295с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дипломна робота на тему: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок