Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> дипломна робота: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш” / сторінка 2

Назва:
Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
скорочення робочого дня для підлітків і матерів, що мають дітей віком до
одного року;
4. непродуктивні витрати підприємства (брак, простої);
5. “левова частка” податків.
За рахунок прибутку відшкодовуються витрати на освоєння продукції серійного і масового виробництва, на підготовку і освоєння нової продукції, втрати від порушення договірних зобов'язань.
Розрізняють загальні витрати і витрати на одиницю продукції.
Загальні витрати – це весь обсяг продукції за певний період. Їх обсяг залежить від обсягу виробництва і терміну, за який вони враховані.
Витрати на одиницю продукції розраховують як середні витрати за певний період. Якщо виробництво є одиничне, то витрати формуються як індивідуальні.
Граничні витрати характеризують їх приріст на одиницю приросту обсягу виробництва.
де
ДС – приріст загальних витрат,
ДN – приріст обсягу продукції на одиницю натурального виміру.


Оперативний аналіз собівартості продукції на підприємстві
Оцінка і контроль виробничої діяльності підприємства тісно пов’язаний з аналізом витрат на виробництво і реалізацію продукції, робіт, послуг, як загалом, так і їх окремих видів. Встановлені єдині засади віднесення витрат виробництва та обігу на собівартість продукції, робіт, послуг. Згідно з основними положеннями про склад витрат на виробництво, собівартість продукції (робіт, послуг) підприємства формується з витрат, пов’язаних з використанням у процесі виробництва природних ресурсів, сировини, матеріалів, палива, енергії, основних фондів, нематеріальних активів, трудових ресурсів, а також інших витрат на її виробництво і
реалізацію.
Витрати, які включаються у собівартість продукції грунтуються відповідно до їх економічного змісту за такими групами:
матеріальні витрати (за вирахуванням вартості зворотних відходів);
витрати на оплату праці;
відрахування на соціальні заходи;
амортизація основних фондів;
інші витрати.
До матеріальних витрат належать вартість: сировини та матеріалів,
закуплених комплектуючих виробів та напівфабрикатів, робіт і послуг виробничого характеру, які виконуються сторонніми підприємствами чи неосновними підрозділами даного підприємства, придбаної енергії всіх видів, втрат від нестачі матеріальних цінностей в межах норм природного убутку.
До витрат на оплату праці належить основна заробітна плата основного виробничого персоналу підприємства, нарахована робітникам та службовцям за тарифними ставками, відрядними розцінками, посадовими окладами, надбавками і доплатами у розмірах, не вище встановлених чинним законодавством, включаючи індексацію заробітної плати, а також витрати на оплату праці позаштатних працівників, які виконують роботи, пов’язані з виробництвом продукції.
Відрахування на соціальні заходи формуються з обов’язкових відрахувань на державне соціальне страхування, у пенсійний фонд, у фонд сприяння зайнятості населення та у фонд Чорнобиля.
Амортизаційні відрахування визначаються за затвердженими нормами повного відновлення основних фондів по відношенню до їх балансової вартості, включаючи також прискорену амортизацію їх активної частини.
До інших витрат належать: платежі на обов’язкове страхування майна та окремих категорій працівників, оплата відсотків за короткотермінові кредити і позики, витрати на сертифікацію і збут продукції, плата за оренду об’єктів у межах норм їх амортизації на повне відновлення та ін.
Витрати, пов’язані з виробництвом і збутом продукції, при плануванні, обліку і калькулюванні собівартості групуються за статтями витрат. Перелік статей, їх склад і методи розподілу за видами продукції (робіт, послуг) визначаються галузевими інструкціями з урахуванням характеру і структури виробництва.
Управління собівартістю продукції є комплексним процесом, провідне місце в якому посідають облік і аналіз витрат на виробництво. Незважаючи на численні публікації з проблем аналізу собівартості продукції, на сформовані різноманітні методики, тепер ще відчувається гостра потреба у побудові нової моделі аналітичних досліджень, яка б відповідала сучасним завданням управління собівартістю продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дипломна робота на тему: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок