Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> дипломна робота на тему: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш” / сторінка 3

Назва:
Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

При аналізі собівартості продукції важливою характеристикою є спосіб включення окремих витрат у собівартість окремих видів продукції. За цією ознакою розрізняють прямі та накладні витрати.
Прямі — це витрати на виробництво продукції, обсяг яких змінюється в залежності від змін обсягів виробництва і реалізації продукції, вони можуть бути безпосередньо включені в собівартість продукції, легко піддаються стандартизації і бюджетному нормуванню. До них, як правило, належать матеріальні витрати і витрати на оплату праці.
Накладні витрати – це витрати, пов’язані з виробництвом декількох видів продукції не пропорційно до змін обсягів виробництва і реалізації продукції, вони включаються у собівартість продукції за допомогою спеціальних методів. До накладних витрат належать: витрати, пов’язані з утриманням і експлуатацією устаткування, загально-виробничі і загальногосподарські витрати та ін. Залежно від поділу витрат на змінні і постійні застосовують два способи визначення собівартості: з повним поглинанням всіх постійних витрат і з їх розподілом на реалізовану продукції та її залишки
Мета аналізу собівартості продукції полягає в інформаційному забезпеченні та всебічній оцінці досягнутих результатів оптимізації витрат,
обгрунтуванні управлінських рішень.
Інформаційна база проведення аналізу собівартості продукції формується за вхідною інформацією про кошториси (нормативи) витрат, за даними бухгалтерського і статистичного обліку, за матеріалами ревізій і спеціальних обстежень та ін. Враховуючи управлінський аспект аналізу собівартості продукції, виділяють його аналітичні оцінки, пов’язані з пошуком резервів витрат та можливостями їх мобілізації. Для цього аналіз проводиться у наступній послідовності. На першому етапі дається загальна оцінка виконання кошторису витрат в розрізі економічних елементів, на другому – здійснюється оцінка відхилень від стандартних прямих витрат, на третьому – проводиться аналіз виконання бюджету (кошторису) накладних витрат, на четвертому – здійснюється аналіз собівартості (калькуляції) окремих виробів, на п’ятому етапі дається оцінка впливу зміни собівартості продукції на кінцеві виробничо-фінансові результати діяльності підприємства.
При складанні кошторису всі витрати групуються за економічними елементами, незалежно від місця їх виникнення і виробничого призначення. По-елементне відображення витрат дає змогу вивчити зміну рівня собівартості продукції під впливом раціонального використання трудових ресурсів, основних фондів і оборотних засобів.
За даними нормативного обліку витрат вивчаються зміна проти очікуваного рівня і динаміка, витрат за певний період, особливості зміни окремих витрат під впливом нової техніки, технології та організації виробництва. Вивчення складу і структури витрат на виробництво продукції необхідне для з’ясування причин зміни витрат і рівня їх зміни. Вивчення структури витрат допомагає зробити висновок про характер матеріаломісткості, трудомісткості, фондомісткості виробництва і в результаті розробити заходи щодо виявлення і реалізації резервів зниження собівартості продукції. Наприклад, зростання частки витрат на оплату праці може бути свідченням підвищення трудомісткості продукції чи зростання
ставок оплати праці; підвищення питомої ваги амортизаційних відрахувань, як правило, пов’язане зі зростанням фондомісткості продукції та застосуванням прискореної амортизації і т.п. Це передбачає оцінку ефективності проведення організаційно-технічних заходів, спрямованих на зниження витрат на виробництво. Планове зниження собівартості продукції розраховують у розрізі технік-економічних факторів: підвищення технічного рівня виробництва; вдосконалення організації виробництва; зміни обсягів і структури виробництва продукції, поліпшення використання природних умов; галузевих та інших факторів.
Аналіз виробничих витрат пов'язаний не стільки з оцінкою комерційної собівартості, яка фактично склалася за аналізований період, скільки з обгрунтуванням стандартів цих витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дипломна робота на тему: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок