Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Скачати дипломна робота: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш” / сторінка 4

Назва:
Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Аналіз відхилень фактичних витрат ресурсів від їх стандартів має практичну цінність і включає три етапи:
визначення відхилень і встановлення їх розмірів у натуральних та вартісних вимірах;
з’ясування причин, які викликали ці відхилення;
розподіл відповідальності.
Відхилення у витратах матеріальних ресурсів досліджуються за факторами зміни цін на матеріали і раціональним їх використанням. Відхилення за рахунок цін необхідно виявляти для всієї номенклатури заготовлених матеріалів, тобто основних матеріалів, які обробляються у процесі виготовлення продукції, і допоміжних, витрата яких пов’язана з обслуговуванням виробництва. Виявлені відхилення за рахунок цін розподіляються між витраченими матеріалами і матеріалами, які становлять перехідні залишки на кінець звітного періоду.
Оперативний аналіз – один із видів економічного аналізу, направлений на вирішення завдань, які стоять перед оперативним управлінням підприємством.
Одним із основних завдань оперативного аналізу є виявлення
негативних факторів і причин, які діють в даний момент і призводять до подорожчання виробництва продукції, вжиття своєчасних заходів для їх усунення.
Оперативний аналіз здійснюється повсякденно, він наближений за часом до моменту здійснення певних економічних процесів, що відбуваються в ході фінансово-господарської діяльності підприємства, виступає знаряддям оперативного управління нею. Особливістю проведення оперативного аналізу є використання не звітної, а оперативної інформації - первісних бухгалтерських та інших документів, матеріалів контролю, спостереження, рапортів, нарядів тощо. З цією особливістю пов’язана відносна наближеність до результатів аналізу, що, втім; не знижує їх цінності як бази для прийняття оперативних рішень, метою підвищення якості роботи підприємства.
Оперативний економічний аналіз охоплює:
- визначення відхилень від плану по основним якісним і кількісним показникам роботи підприємства в цілому і його підрозділів за зміну, добу, декаду;
- оцінку ступеню впливу різних факторів на відхилення від плану по цим показникам;
- виявлення конкретних причин дії окремих факторів;
- швидку розробку і здійснення заходів, направлених на усунення від’ємних
факторів.
Оперативний аналіз собівартості здійснюється по головним складовим елементам: втратам сировини і матеріалів і витратам на заробітну плату. В процесі аналізу декілька разів на місяць (переважно раз в 10 днів) складається відомість відхилень по собівартості продукції, де вказуються причини відхилень і розмір їх на день складання відомості і з початку місяця.
Найбільш корисним є оперативний аналіз собівартості за елементами затрат. Він дозволяє не лише вивчити зміни у структурі собівартості, але й охарактеризувати галузеві особливості.


Вибір та обгрунтування системи показників
для оцінки рівня собівартості продукції.
Одним із найважливіших питань проведення аналізу собівартості є вибір системи показників, за допомогою яких можна оцінити рівень собівартості продукції. До них відносять: обсяг виробленої продукції, витрати на 1 грн. виробленої продукції, середньоспискова чисельність робітників, продуктивність праці і середньомісячна заробітна плата робітників і т.д.
Обсяг виробленої продукції (договірна ціна) – це фактично планова собівартість, яка визначається з використанням системи економічно обгрунтованих норм і нормативів, а також інженерних і економічних розрахунків, що відображають підвищення організаційно-технічного рівня будівельного виробництва внаслідок впровадження заходів з нової техніки та технології, удосконалення його організації і управління та інших техніко-економічних чинників.
Собівартість виробленої продукції (кошторис витрат на виробництво) включає фактичні витрати на виробництво продукції. Для оцінки рівня собівартості доцільно провести також аналіз обсягу і собівартості виробленої продукції по статтях і елементах затрат.
Витрати на 1 грн. виробленої продукції – найбільш відомий на практиці узагальнюючий показник, який характеризує ефективність використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів у процесі виробництва, і обчислюється за формулою:
де (1)
С – собівартість виробленої продукції;
Q – обсяг виробленої продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дипломна робота на тему: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок