Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Економічні теми -> Скачати безкоштовно: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш” / сторінка 7

Назва:
Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Явища володіють як суттєвими, так і несуттєвими ознаками. Встановлення суттєвих ознак і групування за ними явищ, які розглядаються, сприяє виявленню закономірностей, визначенню причин і зв’язків, тенденцій зміни.
Факторний аналіз. Цей метод заснований на математично-статистичному вивченні діяльності системи в залежності від дії факторів, які визначають її поведінку, а також кількісної і якісної оцінки ефективності цієї дії. Аргументована оцінка значення кожного з факторів і їх сукупності, ступеню впливу їх на види діяльності вивчаються, а їх результати дозволяють отримати повну об'єктивну картину стану економічної системи.
Факторний аналіз широко застосовується при вирішенні техніко-економічних завдань, нормування праці, розрахунку завантаження обладнання, організації виробничих процесів тощо.
Прийом елімінування. Елімінування необхідно застосовувати, коли на абсолютну чи відносну величину, що вивчається, впливає ряд факторів. Елімінування при аналізі впливу окремих факторів проводиться методом ланцюгових підстановок або методом різниць.
Ланцюгові підстановки використовуються при аналізі для вимірювання впливу факторів на відхилення звітного показника від базового. Порівнювані величини розглядають як сукупність окремих показників і зображають їх розрахункову формулу. Відхилення кожного окремого звітного показника від базового характеризує певний фактор, що вплинув на величину сукупності. Виявляють вплив окремого фактора шляхом послідовної заміни в розрахунковій формулі по одному з базових часткових показників на фактичний, залишаючи незмінними окремі часткові показники і розрахунки нової величини сукупності після кожної підстановки.
Так, наприклад, необхідно розглянути відхилення фактичних витрат від планових по кожному виду матеріалів і виявити фактори, що зумовили ці відхилення.
Зміна собівартості за рахунок зміни матеріальних витрат:
.
Зміна собівартості за рахунок зміни витрат на покупні напівфабрикати:
.
Це дозволить реалізувати невикористані резерви по економії матеріальних цінностей і своєчасно запобігти росту норм витрат матеріалів.
Загальна сума витрат на заробітну плату Вз/п подається як функція від
середньої зарплати і чисельності робітників.
 
Методом ланцюгових підставлень визначаємо:
вплив заробітної плати
в тому числі за рахунок зміни основної заробітної плати
і додаткової заробітної плати
вплив чисельності робітників
Зміна собівартості за рахунок зміни відрахувань на соціальні заходи:
Зміна собівартості за рахунок зміни транспортно-заготівельних витрат:
Зміна собівартості за рахунок зміни витрат н утримання і експлуатацію
обладнання
Графічний метод. Застосування цього методу в економічному аналізі обумовлене тим, що часові ряди і ряди розподілу зручніше розглядати і аналізувати при їх графічному зображенні. В аналізі застосовують графіки, діаграми часових рядів, діаграми порівняння, криві розподілу кореляційного поля тощо. Особливо широко використовуються діаграми для порівняння планових показників зі звітними, для характеристики зміни показників у часі, для показників структури того чи іншого явища.


2.5. Визначення тенденції розвитку.
Тенденція — це певний напрям розвитку, тривала еволюція, яка набуває вигляду більш-менш плавної траєкторії. Статистичне вивчення тенденції грунтується на розкладенні динамічного ряду на дві складові:
де f(t) - основна тенденція, зумовлена впливом постійно діючих чинників;
еt - залишкова величина, що означає ступінь наближення реального процесу до основної тенденції.
Тенденція f(t) виявляється при заміні фактичних рівнів динамічного ряду іншими, обчисленими за певною методикою. Останні порівняно з первинними мають значно меншу варіацію, завдяки чому тенденція стає наочною.
Серед методів статистичного описування тенденцій найпростішим є метод плинних середніх, коли первинні рівні динамічного ряду заміняються середніми по інтервалах.
Кожний наступний інтервал утворюється з попереднього зрушенням на один рівень.
Ряд плинних середніх коротший від первинного на (m – l) рівнів, що потребує уважного ставлення до вибору ширини інтервалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дипломна робота на тему: Поняття собівартості та особливості її формування на прикладі ВАТ “Пресмаш”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок